ЦИТАТИ ТИЖНЯ
«Чорновола вбили!»
Загибель лідера Народного руху України В'ячеслава Чорновола не була випадковою. Такою заявою у Дніпропетровську приголомшив місцеву пресу міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який перебував у області з робочим візитом. Нагадаємо, що сім з половиною років тому — 25 березня 1999 року, коли лідер Руху повертався з Кіровограда, його авто на великій швидкості врізалося у вантажівку із причепом, що розверталася. Підозри, що вантажівка опинилася тут невипадково у рік президентських виборів, існували роками, але тодішній керівник МВС Юрій Кравченко заявив, що це було звичайне ДТП, а загибель відомого політика — нещасний випадок. Але відтоді, як Президент Віктор Ющенко доручив провести нове розслідування за фактом загибелі Чорновола, справа зрушила з місця.
Міністерська довічність
Про потребу прийняти закон про Кабінет Міністрів України говорили давно. А після подій двох останніх років нагальність цього документа назріла настільки, що зобов'язання ухвалити його прописали навіть в Універсалі національної єдності. Й от уряд Віктора Януковича взявся до конкретики. Але мало хто міг подумати, що цей документ ще на перших стадіях отримає бурхливі й суперечливі відгуки в громадськості.
Перша річниця «нульового варіанту»
Рівно рік тому, 8 вересня 2005-го, на голови «майданівців», які творили Помаранчеву революцію і підтримували «помаранчеву» команду, пролився перший справді рясний холодний душ. Окремі краплі падали й раніше: до народу доходили чутки про жорстке протистояння секретаря РНБОУ Порошенка й Прем'єр-міністра Тимошенко, які колись пліч-о-пліч (а хто й схиливши голову на плече соратника) стояли на сцені Майдану. Дехто здогадувався, а хтось і відчув на власній шкiрі не зовсім чисті схеми керівництва деяких «помаранчевих» міністрів, які, прийшовши до влади, й думати забули про свої обіцянки викорінити корупцію у владі до ноги. Хтось із нових можновладців не виправдовував довіри, хтось поводився відверто «непомаранчево» або просто непрофесійно. Але до пори до часу їм усе прощали — людям хотілося вірити в міф помаранчевої єдності й вірності даним народу обіцянкам, і вони в нього вірили.
«Антикризовики» + «НУ» = національна єдність?
Уже наступного тижня у Верховній Раді функціонуватиме «широка» коаліція, яка до кінця року налічуватиме понад 300 депутатів. Такі прогнози, з огляду на те, як у нас творяться коаліції, звісно, аж надто оптимістичні, але люди, які їх дають, просто так слів на вітер не кидають. Вирішити все до початку наступного пленарного тижня обіцяє лідер фракції Соцпартії Василь Цушко. А зібрати під коаліційним омофором конституційну більшість парламентаріїв до Нового року планує один із керівників Партії регіонів Євген Кушнарьов.
Правильний кадровий «набор» — це донецький прокурор
Якщо ви народилися, або певний час пропрацювали в Донбасі, а за партійною приналежністю є членом Партії регіонів, або просто є надійною перевіреною людиною команди Януковича-Ахметова — у вас непогані кар'єрні перспективи на найближчий час. Здавалося б, чергове пришестя «донів» на владний олімп уже завершилося, бо всі вільні посади «пацани» вже розібрали, а ж ні! Резерв «професіоналів» із Донеччини ще не вичерпався. Спритні «дони» дійшли й до посад у правоохоронних органах. Лише за тиждень прокурором Запорізької області вдруге став старий донецький перевірений кадр Валерій Кулаков, а потім побільшало донецьких i серед керівництва Генпрокуратури — заступником вихідця із Донбасу, Генпрокурора Олександра Медведька став теж донеччанин Ренат Кузьмін.
А ми саджаємо собі синці на новому політичному полі...
«Автори задуму змін до Конституції ніколи не думали, як реально діятимуть ці зміни, а дбали тільки про те, як би позбавити майбутнього Президента повноважень, — переконаний народний депутат, постійний представник Президента в парламенті Юрій Ключковський. — В результаті ці зміни виявилися настільки непродуманими як у юридичному, так і в політичному плані, що не дивують ті проблеми, з якими ми сьогодні без кінця стикаємося у їх застосуванні».
НОВИНИ ПЛЮС
Російський «бешкет» над українською «Шалуньєю»
Міністерство закордонних справ України почало вивчати інцидент у Балаклавській бухті Севастополя, про який повідомила широкій громадськості молодіжна організація «Студентське братство». Цей факт позавчора підтвердив речник МЗС Андрій Дещиця. А суть інциденту полягає ось у чому. 29 серпня — в дні, коли у Криму та й по всій Україні лютувала негода, через дії представників російського Чорноморського флоту в аварійну ситуацію потрапила яхта «Шалунья-2» під прапором України.