Цвинтарна тиша в Мексиці

Цвинтарна тиша в Мексиці

Влада Мехіко наказала закрити всі ресторани, кав’ярні, бари, дискотеки і клуби столиці, щоб обмежити поширення «свинячого грипу», від якого у країні померли вже 159 осіб. Міністр охорони здоров’я Хосе Анхель Кордова повідомив на прес–конференції, що більше 1600 осіб перебувають у шпиталях із симптомами грипу, деякі — у важкому стані. Загалом виявлено 2500 випадків підозри на «свинячий грип».

Сто днів і сто справ

Сто днів і сто справ

Учора виповнилося 100 днів президентства Барака Обами. «Чи ми дочекаємося хоча б одного дня без Обами на телебаченні?» — так напівжартома нарікають окремі американські політичні оглядачі на частоту появи нового американського президента у ЗМІ. Обамина всюдисущність справляє враження, що він перебуває при владі значно довше, ніж 100 днів. Новий президент відчайдушно намагається переконати співвітчизників у слушності всіх своїх кроків, а якщо враховувати, що своє перше інтерв’ю на посаді президента він дав арабському телеканалові «Аль–Арабія», то важко не помітити його бажання дати світу нову картинку США, переконати світ, що його адміністрація безповоротно відійшла від максими Джорджа Буша «хто не з нами — той проти нас». Обама за такий короткий час уже має незаперечні успіхи в зовнішній політиці, чого від нього не очікували.

Пацева хвороба

Пацева хвороба

Учора експерти Світової організації здоров’я (СОЗ) підняли рівень виникнення пандемії «свинячого грипу» з третього до четвертого рівня за шестибальною шкалою. «Імовірність вибуху пандемії зросла, але вона ще не є неуникненною», — йдеться в заяві. Четверта фаза розвитку пандемії характеризується тим, що вірус тваринного походження має науково підтверджену здатність передаватися від людини до людини, але така передача відбувається лише в рамках невеликих спільнот. Для порівняння: на третьому рівні реєструються захворювання серед людей, але ще немає доказів передачі хвороби між ними, хіба що в поодиноких випадках. Третій рівень загрози СОЗ запровадила 2005 року у зв’язку з поширенням «пташиного грипу». Найвищий, шостий, рівень вже означає пандемію.

Іранський суд — «найгуманніший» у світі

Іранський суд — «найгуманніший» у світі

Батько американської журналістки іранського походження Роксани Сабері, засудженої в Тегерані на термін до восьми років ув’язнення за шпигунську діяльність на користь США, повідомив учора агенції «Рейтер», що побоюється за життя доньки, оскільки тиждень тому вона оголосила голодування. Журналістка заявила, що голодуватиме, допоки її не звільнять.

Ліві, зелені та їхня рожева «мати»

На дострокових парламентських виборах, які відбулися в Ісландії минулої суботи, перемогу здобула лівоцентристська коаліція у складі Соціал–демократичного альянсу та Руху лівих зелених, здобувши 34 із 63 мандатів.

Вожді тепер називаються президентами

Вожді тепер називаються президентами

На парламентських виборах, які відбулися в Південно–Африканській Республіці минулої середи, перемогу здобував правлячий із 1994 року, тобто часу повалення апартеїду, Африканський національний конгрес (АНК). Центральна виборча комісія вчора після підрахунку 66 відсотків голосів повідомила, що АНК наразі набирає 67,07 відсотка голосів. Провідна опозиційна сила — Демократичний альянс — заручилася підтримкою 16,22 відсотка голосів, а опозиціонери з Народного Конгресу — 7,7 відсотка. Офіційні результати виборів будуть оголошені через два дні, але вони вже не вплинуть на головний результат: АНК залишається при владі на наступні п’ять років, а його лідер Джейкоб Зума стає наступним президентом ПАР. Перше засідання новообраного складу парламенту відбудеться 6 травня, і на ньому Зуму й оберуть президентом. Для обрання потрібно буде 50 відсотків голосів депутатів, що цілком по плечу АНК. Інавгурація Зуми запланована на 9 травня.

Саміт на руїнах?

Саміт на руїнах?

Уряд Італії підтримав ідею прем’єр–міністра Сильвіо Берлусконі провести наступний саміт «великої вісімки» в... зруйнованому недавнім землетрусом місті Аквілла, повідомляє Бі–Бі–Сі. Щоправда, інші учасники зустрічі також повинні схвалити рішення про перенесення місця проведення саміту. Попередньо планувалося, що він відбудеться 8—10 липня на острівку Ла Маддалена поблизу італійської Сардінії.

За «кнопкодавство» розплатилася мандатом

За «кнопкодавство» розплатилася мандатом

Один із провідних політиків Словаччини, заступниця голови опозиційної партії Християнсько–демократичний союз та кандидат у президенти на недавніх виборах Івета Ра­дічова склала мандат депутата національного парламенту. Лише за те, що цього вівторка проголосувала двома картками. І хоча депутат Татяна Росова стала за неї стіною, офіційно заявивши, що обидві мали спільну точку щодо питання, винесеного на голосування, єдиним способом для Радічової зберегти обличчя була відмова від мандата.

Мистецтво — під ноги мас

Мистецтво — під ноги мас

Мешканці і великих міст, і маленьких селищ, на якій би географічній широті та довготі вони не були, вже звикли до розмальованих стін будинків, парканів, рухомого і нерухомого майна, навіть історичних пам’яток та культурних закладів національного значення. Більш чи менш вдала настінна мазня вуличних графоманів підпадає під один термін неймовірно широкого значення — «графіті». Але світ влаштований так, що ніщо не відбувається просто так, тому й на смітниках іноді проростають квіти дивної краси. Якщо творіння адептів «графіті» порівняти з творчістю неандертальців, то окремі творіння невеликої групи справжніх майстрів вулично–настінних розписів можна порівняти з шедеврами майстрів малярства Середньовіччя. Але ця вища стадія малярства під відкритим небом уже не підходить під визначення терміна «графіті», який асоціюється з вандалізмом, а окреслюється терміном «вуличне мистецтво», чи в більш вузькому його напрямку — «вуличне тривимірне мистецтво».

«Тигрів» добивають

«Тигрів» добивають

На північному сході Шрі–Ланки урядові війська фактично закінчують операцію з ліквідації загонів «тамільських тигрів» — місцевих сепаратистів, які прагнули відірвати цю населену переважно тамілами частину острова від решти острівної країни, де проживає сінгалезьке населення. «Добивання тигрів» супроводжується взаємними звинуваченнями у здійсненні актів геноциду щодо мирного населення. Речник збройної організації «Тигри звільнення Таміл Ілама» звинуватив владу Шрі–Лінки в бомбардуваннях цивільних об’єктів, під час яких загинула щонайменше тисяча осіб.