Честь чи слава?

Честь чи слава?

Перемога будь–якою ціною! Схоже, за таким принципом діють деякі гонщики на найпрестижнішій багатоденній гонці «Тур де Франс». Авторитет перегонів та увага до них настільки великі, що виграш навіть на одному з етапів розносить ім’я його переможця в усі куточки світу. Що вже говорити про тріумфатора загального заліку «Великої петлі»!

Примара Єлисейських полів

Минулої суботи з французького міста Брест, що на узбережжі Атлантичного океану, стартувала 95–та за ліком багатоденна гонка «Тур де Франс». 180 елітних гонщиків, які представляють 20 професіональних команд, будуть випробовувати свої сили дорогами Франції й Італії впродовж 23 днів. 3500 км перегонів розбиті на 21 етап, з яких десять — рівнинною місцевістю, п’ять — гірською, чотири — в середньогір’ї, а також дві індивідуальні гонки з роздільним стартом. Жовту майку переможець отримає в довічне володіння 27 липня на Єлисейських полях у Парижі.

Футбольна краса врятувала Європу

Чверть століття тому видатний англійський форвард Гарі Лінекер промовив фразу, яка стала афоризмом: «У футбол грають 22 чоловіки, а перемагають завжди німці». Думку Лінекера перед нинішнім чемпіонатом Європи цілком поділяли букмекери, які відводили збірній Німеччини роль фаворита. Попри наявність на Євро–2008 яскравих команд Голландії, Іспанії й Португалії, організованих і моторних збірних Росії й Хорватії, позиції «бундестіму» лишалися непохитними. Колектив Йоахіма Льова, наче танк, доповз до вирішального матчу на стійкості свого характеру. І лише в фіналі мала з’ясуватися істина, що ж переможе — прагматизм і розсудливість німців чи емоційність і майстерність іспанців.
На відміну від попереднього чемпіонату світу, коли головний трофей дістався законодавцям захисного футболу — італійцям, цього разу тріумфувала команда, що надає перевагу атакувальній грі. Після недільного двобою німців та іспанців у Відні іспанська преса висловилася не надто скромно, зате, як завжди, захоплено й емоційно: «В особі нашої збірної переміг Його Високість Футбол». Закономірність виграшу піренейців визнали й переможені, їхні журналісти й уболівальники.

Не турецький гамбіт

Не турецький гамбіт

Свято футболу в Австрії та Швейцарії вийшло на фінішну пряму — настав час вирішальних двобоїв. Перший півфінальний матч між збірними Німеччини та Туреччини став останнім поєдинком Євро–2008 на полі базельського «Санкт–Якоб парку». Його учасники підійшли до півфіналу в різних ігрових кондиціях. Головний фаворит турнірну, «бундестім», пройшов дистанцію без особливих проблем, а зігравши свій чвертьфінал аж минулого четверга, повністю відновив сили. А от підопічні Фатіха Теріма на тернистому шляху до півфіналу втратили аж дев’ятьох гравців основного складу — через травми й дискваліфікації. Тому «Імператор» був змушений ліпити команду з тих, хто залишився. І треба зазначити, що турецькому наставнику вдалося вивести на матч із німцями цілком боєздатний колектив.

Гус і лебеді

Гус і лебеді

...У останньому чвертьфіналі Євро–2008 позавчора ввечері зустрілися переможець групи D — збірна Іспанії та представник «групи смерті» — команда Італії. Іспанці будь–що прагнули здолати чвертьфінальний бар’єр, який востаннє на європейських та світових форумах долали аж у далекому 1984 році. Та й апеннінці, чинні чемпіони світу, були сповнені бажання реабілітуватися перед уболівальниками за бліденьку гру на груповій стадії.

Били та співали

Били та співали

Лише кубинцям поступилися за кількістю перших місць українські боксери на представницькому міжнародному турнірі на призи братів Кличків. Переможцями у своїх вагових категоріях стали п’ятеро бійців з Острова Свободи, четверо наших співвітчизників і по одному представникові Росії та Італії.

Нижче голландського плінтуса

Нижче голландського плінтуса

«Відчуй себе Фарерами» — такий дошкульний, але влучний заголовок запропонували до звіту про спаринг національних команд Голландії й України. Збірна України під керівництвом нового наставника — Олексія Михайличенка — провела в суботу свій третій контрольний матч і зазнала першої поразки. Та ще й якої! У Роттердамі на стадіоні «Де Кюйп» «синьо–жовті» були розбиті просто вщент. Олексій Михайличенко перед матчем казав, що саме в матчі з таким суперником виявиться справжня ціна нинішньої української команди. І ціна ця виявилася низькою. Декому з голландських футболістів ще треба було довести тренерові Марко ван Бастену своє право зіграти на Євро–2008, тож господарі викладалися по повній програмі. Звичайно, штаб на чолі з Михайличенком теж розраховував на продуктивну роботу своїх підопічних, однак жодних позитивних моментів у їхніх діях ніхто так і не побачив.