Останні налаштування
Із появою на тренерському містку національної збірної Олексія Михайличенка керівництво ФФУ небезпідставно очікує змін у команді, яка під керівництвом Олега Блохіна вичерпала свої можливості. Щоправда, конкретних цілей і термінів ніхто не озвучував. Тож одні фахівці говорять, що учневі Валерія Лобановського довірили готувати колектив на перспективу, тобто до Євро–2012, інші ж — сподіваються побачити плоди роботи вже у відборі на чемпіонат світу–2010. Сам тренер заявляв, що справді прагнутиме потрапити на найближчий «мундіаль». Тому йти на кардинальні зміни зі складом Міха не ризикнув, а вирішив залишити знакових особистостей, поруч із якими набиратимуться досвіду молоді гравці.
Вдавшись до такої політики, Михайличенко постав перед проблемою вибору, яку вирішував у попередніх товариських матчах. Не стала винятком і зустріч у Львові з учасником останньої європейської першості — збірною Польщі, партнеркою України в прийманні Євро–2012. Наш керманич продовжив експерименти зі складом, намагаючись визначитись із гравцями «основи» напередодні старту офіційних поєдинків.
УЇК–ЕНД ФУТБОЛЬНОЇ ЄВРОПИ
Вольові ігри на гарячих газонах
Спекотна пора, яка нарешті прийшла в Україну під завісу літа, змусила більшість народу сховатися в місця, де можна відчути хоч якусь прохолоду. Але відомий вислів «гра відбудеться за будь–якої погоди» залишається нормою для функціонерів, які вперто призначають початок багатьох зустрічей на 17.00. Тож гравці й уболівальники майже всіх клубів, окрім «Динамо» й «Шахтаря» та їхніх гостей, були змушені грати під нищівними сонячними променями й дихати розпеченим повітрям. Звісно, це позначалося й на якості гри.
Біда не вчить
«На помилках вчаться, але краще, коли ці помилки — чужі». Цього неписаного правила дотримуються, на жаль, не всі наші футбольні клуби. Ще свіжі спогади 2005 року, коли київське «Динамо» вже на старті відбору до Ліги чемпіонів спіткнулося об слабенький швейцарський «Тюн». А тепер інший український клуб у зустрічі з посередніми швейцарцями демонструє надмірну пихатість та самовпевненість. «Беллінцона» — команда із 17–тисячного містечка — не те що до грандів європейського футболу не відноситься, а взагалі ледве знаходить сили, аби балансувати між вищим та нижчим швейцарськими дивізіонами. «Беллінцона» лише в минулому сезоні пробилася в елітну національну першість, де зараз іде на сьомій позиції (одна перемога в п’яти матчах), а до єврокубків — лише як учасниця фінального поєдинку за національний Кубок, у якому програла «Базелю». Однак і з таким колективом у дніпропетровського «Дніпра» виникли проблеми.
Подвійний удар України
«Я хотів би вибачитися перед уболівальниками за ту гру, що ми показали. Ми просто обіср...лися. Більше сказати нічого», — так відреагував півзахисник московського «Спартака» Володимир Бистров на прохання кореспондента сайту «Чемпіонат.ру» прокоментувати результат матчу з київським «Динамо». 4:1 — такої переконливої перемоги віце–чемпіона України над віце–чемпіоном Росії на стадіоні «Лужники» не очікував ніхто. Тренер «червоно–білих» Станіслав Черчесов не хоче йти у відставку, а каже, що «триматиме удар» і спробує реабілітуватися у матчі–відповіді. Хоча новий гендиректор «Спартака» Валерій Кармін наполягає саме на звільненні наставника.
Рецепт успіху — «Метадон»
У центральному матчі туру в Дніпропетровську «Дніпро» приймав чемпіона країни — «Шахтар». Стосунки між ними останнім часом носять складний характер. Цього разу яблуком розбрату став час початку зустрічі. Господарі хотіли вийти на поле о 20.45, донеччани — о 19.00. «Гірники» кажуть, що вже о п’ятій годині виходили з готелю, аби їхати на гру з прицілом на «свій» час. Зрештою матч почався о 20.30.
ФУТБОЛЬНА МОЗАЇКА
Скрипуча перемога
Через низьке місце України в клубному рейтингу УЄФА віце–чемпіон країни змушений починати боротьбу в Лізі чемпіонів 2008–2009 років з другого кваліфікаційного раунду. Хоча на цьому етапі й не трапляються сильні й класні опоненти, але «темні конячки», які будь–що прагнуть засвітитися на євроарені та попсувати нерви більш маститим суперникам, знайдуться завжди. Цього разу динамівцям жереб підкинув дебютанта найпрестижнішого клубного турніру — команду «Юнайтед» із 30–тисячного ірландського містечка Дрогеда.