Вінниччина не вибухне,
Принаймні так вважають міністр оборони Євген Марчук й голова Вінницької облдержадміністрації Григорій Калетнік, які підписали Програму спільних дій щодо виконання першочергових заходів безпечного функціонування арсеналів, баз і складів боєприпасів та ракетного палива.
Цей засекречений Рамсфелд
Завтра до України має прибути міністр оборони США Дональд Рамсфелд. Про це повідомив тижневик «Дзеркало тижня» з джерел, що заслуговують на довіру. У п'ятницю начебто на високого гостя чекатимуть у кримському Партеніті, де в санаторії українського Міноборони «Крим» заплановані його переговори з колегою Євгеном Марчуком. З огляду на недавню інформацію від самого Марчука про майбутні переговори з керівництвом антиіракської коаліції щодо визначення терміну присутності українців у Межиріччі, а також заяву Прем'єр-міністра Віктора Януковича стосовно скорочення чисельності нашого миротворчого контингенту, неважко здогадатися, що саме ці аспекти іракської проблеми стануть на чолі кримських переговорів. Утім, хоч до прибуття Рамсфелда в Україну залишилася лише доба, інформація про мету візиту, заплановані зустрічі і питання, що обговорюватимуться, є мало не військовою таємницею.
І знову в бій...
Неспокійною виявилася ніч із неділі на понеділок для польських та українських миротворців у Іраку. Дві військові бази в провінції Васіт, де розташований основний склад наших вояків, та польську базу Ліма обстріляли з мінометів, повідомив польській інформагенції ПАП речник багатонаціональної дивізії «Центр—Південь» підполковник Артур Доманський.
«У моїй смерті прошу винити Януковича В.»
«При ясному розумі, у повній пам'яті заявляю: те, що відбулося сьогодні, є брудною політичною провокацією... На знак протесту оголошую сухе голодування. У разі моєї ймовірної швидкої смерті прошу вважати винними Прем'єр-міністра, кандидата на посаду Президента Віктора Януковича, Генпрокурора Геннадія Васильєва, міністра внутрішніх справ Миколу Білоконя...»
Нове серце «Оболоні»
Технологічним серцем пивного виробництва броварі невипадково називають варильний цех. Адже саме в цій «святая святих» у процесі хитромудрих змішувань та фільтрацій, кип'ятінь та охолоджувань і народжується той чудовий хмільний напій, який називається пивом. Тож не дивно, що від потужностей варниці, її технологічного рівня напряму залежить і якість улюбленого напою.
Грузин відповідає за рекет!
Юрія Сакваралідзе, відомого у кримінальних колах як Юра Грузин, розшукували українські правоохоронці майже вісім років. Один із найзначущіших злочинних авторитетів Запорізького регiону в 90-х роках змушений був стати нелегалом і переховуватися від правосуддя в Росії, коли в Україні проти нього порушили цілу низку кримінальних справ. У своїй діяльності Грузин не був оригіналом і в перші роки незалежності, як і більшість його «колег по цеху», займався «банальним» рекетом.
Хмари хоч розводь руками
Тим, хто опинився на узбережжі Азовського моря у ці серпневі дні, явно не пощастило — курортний сезон і настрій неабияк попсували зливи і буревії. У Приазовському районі після прориву глиняної дамби 2,5 кілометра завдовжки і 4 метри завширшки біля сіл Строганівка і Ботієве Запорізької області на островках опинилося близько 80 відпочивальникiв. Серед ночі човнами вдалося евакуювати переважну частину «остров'ян», серед урятованих — 35 дітей, яких тимчасово розмістили на базі відпочинку «Сонячний берег». Покидати зону лиха відмовилося зо два десятки чоловіків, які прибули на відпочинок на автомобілях: люди побоялися залишати свої авто без нагляду і залишилися їх охороняти. Про всяк випадок разом з ними у зоні лиха чергували БТР-70, який «позичили»у військових, та машина-амфібія. Вранці усіх людей вмовили залишити своє добро на колесах і людей евакуювали на велику землю. Всі відпочивальники перебувають у задовільному стані, медична допомога не знадобилася нікому.
У сніговому полоні
Сходження снігової лавини, що сталося позавчора вранці на північному сході Киргизії, в районі піку Хан-Тенгрі (Тянь-Шанський гірський хребет, 6 тисяч 995 метрів над рівнем моря), накрило групу альпіністів, у якій були й українці. Як повідомили «УМ» у прес-службі МЗС, загинуло шестеро альпіністів: п'ятеро — громадяни Чехії, один — росіянин. Підрозділам МінНС Киргизії вдалося врятувати 15 чоловік, з яких лише двох — громадян Чехії і Росії — було госпіталізовано. Ще шiсть осіб вважають зниклими безвісти. Серед них і троє українців. З'ясувалося, що вони перебували в суворих горах Тянь-Шаню не як альпіністи, а як туристи.
Дивний бестселер Марчука
Як тільки поетично та лагідно не називають цей документ самі військові. Тут тобі і «Біла книга України», і «Біблія військової реформи» тощо. Та перевершив усіх, безперечно, сам міністр оборони — презентуючи СОБ, Євген Марчук назвав його «дивом, яке стане бестселером».