«Бомба» забродила

«Після Дніпропетровська терористи взялися за наше місто», — тривожно перемовлялися позавчора увечері мешканці Запоріжжя. Новина про вибух на зупинці громадського транспорту в районі проспекту Металургів поширилася блискавично. Але згодом правоохоронці та рятувальники спростували версію про теракт.

Така дорога «Дівчина»

Така дорога «Дівчина»

У світі мистецтва побито черговий рекорд — цього разу найдорожчого з будь–коли проданих витворів сучасного мистецтва. На аукціоні «Крістіз» тріумфувала картина Марка Ротко «Оранжевий, Червоний, Жовтий» (на полотні ці кольори просто переходять один в інший) — за неї вторгували 87 мільйонів доларів. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, досі рекорд вартості картини, намальованої після Другої світової війни, належав «Триптиху» Френсіса Бекона, проданому 2008 року за 86,3 мільйона доларів.

Прогрес, та не у нас

Європейський Союз учора оприлюднив річну оцінку нового підходу європейської політики сусідства «більше за більше», а також нову Дорожню карту, здатну надати нового імпульсу програмі Східного партнерства. Як повідомляє «Інтерфакс–Україна», документи оприлюднили верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон та європейський комісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле.

Золотий мільярд «Злих пташок»

Популярна гра для мобільних телефонів Angry Birds («Злі пташки») побила всі рекорди й подолала рубіж в 1 мільярд завантажень з інтернету. Про це повідомила фінська компанія–розробник Rovio в ролику, розміщеному на офіційному відеоканалі фірми.

Атака на Кубок

Минулої п’ятниці в Києві відбулася презентація трофею, за який боротимуться 16 національних збірних на чемпіонаті Європи–2012, — Кубка Анрі Делоне. Презентацію срібної чаші, привезеної з Польщі, в столичній мерії провели капітан української збірної Андрій Шевченко та колишній хорватський футболіст Давор Шукер. Після урочистостей приз виставили на оглядини на майдані Незалежності. Там сфотографуватися біля Кубка могли всі охочі, хто вистояв у черзі.

Їхати чи не їхати?

Бойкот чемпіонату Євро–2012 — далеко не найкращий спосіб довести українській владі, що вона поводиться «не зовсім» по–європейськи. Такої думки дотримуються чимало політиків Євросоюзу, хоча й опонентів у них вистачає. Учора у Брюсселі відбулося засідання Ради закордонних справ ЄС, на якому головним питанням порядку денного було ставлення до України з огляду на переслідування лідерів опозиції. Учасники засідання планували обговорити, чи варто європейським політикам приїздити на матчі футбольного чемпіонату в нашій державі і, головне, — підписувати угоду про асоціацію України з ЄС. Позиції «засідателів» до початку наради розділилися, і зрештою нарада завершилася нічим — її учасникам так і не вдалося дійти згоди. «У нас немає чіткої позиції», — заявила на прес–конференції по завершенні засідання Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон. Водночас, як повідомляє УНІАН, Верховний представник зазначила, що в ході обговорення міністри домовилися уважно стежити за розвитком подій, аби «спробувати напрацювати спільну позицію» щодо можливого відвідування політиками матчів Євро–2012.

«Вибір» із барлогу

Колишній глава адміністрації Кучми, «князь тьми і темників» періоду до Помаранчевої революції, Віктор Медведчук вийшов із барлогу й дедалі відчутніше «мітить територію» у великій українській політиці. Після не надто виразних рекламних матеріалів своєї ГО «Український вибір» екс–глава СДПУ(о) розміщує на білбордах уже власне обличчя. А в іміджевих інтерв’ю — майже підтверджує кулуарну версію: Кремль ставить на нього, Медведчука, як на куратора проекту «Повернення Тимошенко до керівництва Україною».

За бараком барак...

За бараком барак...

Унаслідок сильної повені, спричиненої потужною зливою в ніч на неділю, у Тбілісі загинуло п’ятеро людей. Паводковий колектор, забитий принесеним водою сміттям, не зміг упоратися з навантаженням, і вода пішла на житловий район Ортачала. Першим удар стихії прийняв на себе «саморобний» барак — колишній гараж, незаконно перероблений на житло. Четверо з його мешканців, серед яких було двоє дітей, врятуватися не встигли. На ранок у сусідньому будинку виявили тіло ще однієї жертви — 84–річної бабусі.

Боги Олімпу — Лондону

Боги Олімпу — Лондону

Війни, кризи, неспокій — хоч би що відбувалося в світі, Олімпійські ігри мають відбуватися за розкладом. Тож поки в Афінах нервові грецькі парламентарії вчора вкотре марно намагалися сформувати коаліцію, у стародавній Олімпії, в атмосфері спокою й урочистості відбувалося традиційне священнодійство запалення Олімпійського вогню. Перед руїнами храму Гери, поряд зі стародавнім стадіоном, верховна жриця зловила промені вранішнього сонця у спеціальне параболічне дзеркало, підпаливши від цих священних іскор смолоскип, що вирушить до столиці цьогорічної, ХХХ Олімпіади — Лондона.

Саміт, якого не буде

Україна стрімко скочується кудись у бік Білорусі, принаймні в очах Заходу. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила: поки Євросоюз і ФРН «живуть в умовах миру і свободи», в Україні й Білорусі люди «страждають від диктатури і репресій». І байдуже, що про Росію, де поліція майже щодня жорстоко б’є опозиціонерів, Меркель такого не скаже — дружба з Путіним і російський газ не дозволять. Нам від того не легше.