Бомба під намаз

Бомба під намаз

Влада іранського міста Захедан, столиці південно–західної провінції Сістан і Белуджистан біля кордону з Пакистаном, учора звинуватила Сполучені Штати в «наймі терористів», які напередодні здійснили бомбовий замах у мечеті цього міста, повідомляє іранська інформагенція «Фарс».

Гаряча грузинська ніч

Гаряча грузинська ніч

У ніч на п’ятницю на вулицях Тбілісі тривали сутички та бійки. Вони розпочалися з вторгнення кількох десятків осіб у масках на концерт, який опозиція влаштувала перед будинком парламенту Грузії. П’ятеро побитих палицями учасників акції опозиції потрапили до лікарень.

Якщо завтра війна?

Якщо завтра війна?

Напруга на Корейському півострові впродовж останньої доби досягла рівня, який цілком можна назвати «на межі війни». Як повідомляє «Євроньюс», у відповідь на приєднання Південної Кореї до ініціативи з безпеки в боротьбі з поширенням ядерної зброї (на цей час до неї приєдналися приблизно 100 країн світу) постійна військова місія КНДР у демілітаризованій зоні (яка розділяє дві Кореї) заявила, що Пхеньян більше не вважає себе зв’язаним угодою 1953 року про перемир’я, оскільки розцінює крок Сеула як факт оголошення війни.

Вони вже серед нас

Вони вже серед нас

Вони ведуть постійний наступ, оточують нас, приручають комфортом. Вони потрібні нам, вони вже серед нас, хоча, здебільшого, ще не в людській подобі. Ми прямуємо в майбутнє, в якому будемо співіснувати з роботами, без яких життя стане немислимим. «УМ» зібрала матеріали про найновіших роботів світу.

Біснуваті боєголовки

Біснуваті боєголовки

КНДР продовжує провокативні запуски ракет малого радіуса дії в акваторію Японського моря. Останню таку ракету було запущено вчора вранці. Також світові інформагенції повідомляють, що КНДР, імовірно, відновила роботу свого ядерного реактора в Йонбені для збагачення урану. Про це опосередковано свідчать дані американських розвідувальних супутників, які зафіксували, що труби підприємства в Йонбені знову димлять.

Людина — це на 75 відсотків миша

Міжнародна група дослідників із багатьох наукових лабораторій США, Великої Британії та ще кількох країн світу розшифрувала та зібрала повний геном миші, повідомляє Бі–Бі–Сі. Ця копітка та масштабна робота тривала десять років і на неї було витрачено 100 млн. доларів.

З–за спини Тарантіно та Альмодовара

З–за спини Тарантіно та Альмодовара

Заяложена фраза «Прогнози — річ невдячна» отримала чергове підтвердження на Каннському кінофестивалі. Попри передбачення, що головна боротьба розгорнеться між фільмами американця Квентіна Тарантіно «Неславні байстрюки» та іспанця Педро Альмодовара «Розірвані обійми», головні нагороди отримали інші.

Кім розхитує світ

Кім розхитує світ

Північна Корея заявила, що вчора вранці вдало провела своє друге підземне ядерне випробування. Ще до цього офіційного повідомлення в Південній Кореї та Японії зафіксували на території КНДР «штучний землетрус» магнітудою 4,5 бала, який стався о 9.54 за місцевим часом (3.54 за київським).

Глибше бути не може

Найглибшим місцем світового океану є Маріанська впадина, або, як уточнюють вчені, місцина в районі цієї впадини під назвою The Challenger Deep («Глибинний виклик»), яка розміщена біля острова Гуам у західній частині Тихого океану.