Попався в «сітку»

Кожен користувач комп'ютера, який має доступ до інтернету, хоча б раз, але залишав свої коментарі на різних інтернет-форумах. Тим більше що дебати іноді відбуваються такі запальні, що наш парламент точно відпочиває. На одній із дискусій і «попікся» Тарас Зеленяк — громадянин Росії української національності. Минулого тижня в Новосибірську розпочався суд, і Тарасові загрожує два роки ув'язнення. Здається, це безпрецедентний випадок для країн колишнього СНД. Пікантності йому додає ще й те, що Зеленяка судять за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а якщо конкретно — за висловлювання ідеї про вищість українців над росіянами.

«Лівий» серед лівих

«Лівий» серед лівих

Минулих вихідних із Соціалістичної партії виключили знакову постать — Йосипа Вінського. Цей політик пройшов пліч-о-пліч із лідером СПУ чимало років, розбудовував структуру партії, вів на вибори, вирішував організаційні питання. Клин між Морозом і Вінським вбила «антикризова коаліція» та обрання лідера Соцпартії Головою Верховної Ради. Вінський назвав це зрадою, вжив щодо Мороза і Ко такі визначення, як «ублюдки», і обіцяв порушити на з'їзді питання про недовіру партійному керівникові. Однак пан Мороз у цьому змаганні прогнозовано виявився переможцем.

Язик мові не товариш?

Намічений на вчора візит Прем'єр-міністра Віктора Януковича на Луганщину не обійшовся без казусів ще на етапі його підготовки. Причому справа стосувалася питання буденного і вже тисячі разів відпрацьованого «повітовим» етикетом. Як завжди, обласна державна адміністрація підготувала пакет документів: перелік об'єктів для відвідування високо-посадовцем, їхня історія, соціально-економічні викладки тощо. Зрозуміло, державною мовою — так це писалося й за Кучми, і до Кучми. Але після підписання Універсалу національної єдності хтось вирішив цей порядок поламати. За даними джерела в облдержадміністрації, з Кабміну вищезгаданий «пакет» повернувся перекладеним на російський «язык», та ще й із приписом: надалі готувати послання до вищого виконавчого органу незалежної Української держави винятково мовою колишньої метрополії. І крапка.

Коаліція удавів і кроликів

Минулої п'ятниці на олімпі представницької влади Полтавщини відбулися суттєві зміни: новим головою облради на її позачерговій сесії обрано керівника регіонального управління «Приватбанку», колишнього «губернатора» Олександра Удовіченка, котрий очолював фракцію Партії регіонів. Це сталося після того, як тепер уже вчорашній голова облради, БЮТівець Володимир Марченко на тій же таки сесії спочатку сам склав повноваження першого керівника, а потім привселюдно відмовився від подальшої боротьби за це крісло. Тож за Удовіченка на безальтернативній основі проголосувало 68 із 83 присутніх на сесії депутатів.

Уже шість років...

Уже шість років...

«Ви блазні, якщо берете участь у цьому цирку», — почула від знайомого, що проходив повз. Протягом чотирьох років він також виходив 16 вересня на Майдан і зі свічкою в руках ішов до тоді ще Адміністрації Президента: ставити тодішньому главі держави запитання, яке потребувало, але так і залишалося без відповіді. Тепер плакати з надписами «Кучма, де Гонгадзе?» деякі активісти переписали на «Ющенко, де замовники Гонгадзе?». А на Банковій «сидить» нова влада. Саме тому багато хто з постійних учасників траурних мітингів — так-так, тоді вони були ще мітингами — пам'яті Георгія тепер вважає дурницею й навіть блазнюванням і вихід на Хрещатик зі свічками в руках, і тим паче походи до вже відкритого й не перегородженого жодними «омонами» секретаріату Президента Ющенка. Це їхня думка, і вони мають на неї право.

У Юлі є план

У Юлі є план

Команді Віктора Януковича залишилося працювати у владі від сили до наступного Першотравня. Довше не вийде, адже хитромудра Юлія Тимошенко вже придумала план, який допоможе за цей час усунути «регіоналів» правовим шляхом. Про це лідерка БЮТ повідомила в інтерв'ю «5-му каналу», відповідаючи на запитання, чи оскаржуватиме вона законність політичної реформи в Конституційному Суді.

«Руки геть від свободи!»

Учора колеги загиблого журналіста Георгія Гонгадзе почали громадянську кампанію «Руки геть від свободи!». У кулуарах парламенту журналісти надягали білі футболки з цим гаслом i оголошували про головну мету акції: встановити контроль за випадками порушення професійних прав журналістів, які мали місце в останній час i виникатимуть у майбутньому.

Прийди на Майдан — пом'янемо Гію

Сьогодні о 19.00 на Хрещатику відбудеться акція «День пам'яті Георгія Гонгадзе».
Як повідомляє ініціативна група з проведення акції (зв'язатися з нею можна за електронною адресою [email protected]), захід організовують не партії та організації, а небайдужі громадяни різних поглядів. Тому на акції буде заборонена партійна символіка та гасла на підтримку тієї чи іншої політичної сили, як і критика на адресу політичних сил, якщо вона не має нічого спільного із загибеллю Георгія Гонгадзе та інших журналістів. Усі представники політичних партій чи громадських організацій можуть взяти участь в акції як звичайні громадяни.