Діти не повинні курити!

Цього року вже вдруге відбувся конкурс для журналістів національних та регіональних ЗМІ «Ні — дитячому курінню!», результати якого було оприлюднено днями. Нагадаємо, що ініціаторами конкурсу є Всеукраїнська благодійна організація «Громадська Рада з соціальних проблем розвитку підростаючого покоління» та Національна спілка журналістів України. Фінансову підтримку конкурсу надало Акціонерне товариство «Філіп Морріс Україна».

Де той центр України?

Де той центр України?

Певний час вважалося, що географічний центр України — на Кіровоградщині, в райцентрі Добровеличківка у Козацькій балці. Це ще у 1989 році довів доктор географічних наук Олексій Шевченко. Згодом, у перші роки незалежності, на цьому місці було встановлено спочатку тимчасовий пам'ятник, а потім — гранітну 20-тонну брилу з написом «Географічний центр України». Саме місце було перетворено на туристичний осередок з відповідною інфраструктурою, в усе це було вкладено чималі кошти.

Нова відставка генерала

Нова відставка генерала

«Іван-покиван» української політики, 63-річний ветеран спецслужб Євген Марчук втратив свою чергову високу посаду. Колишній уповноважений управління КДБ на Кіровоградщині (з 1963-го), екс-начальник полтавського КДБ (з 1983-го), колишній перший заступник голови КДБ УРСР (з 1990-го), державний міністр УРСР з питань оборони, нацбезпеки і надзвичайних ситуацій (1991), екс-глава СБУ (1991—1994), екс-віце-прем'єр-міністр і перший «віце» (1994), навіть колишній глава Кабміну (1995—1996), двічі народний депутат (голова фракції СДПУ(о) в 1998 році), кандидат у президенти на виборах-1999, який спровокував так звану «канівську четвірку», що підіграла Леонідові Кучмі, й отримав за це посаду секретаря Ради нацбезпеки й оборони (1999—2003), з подачі партнерів-«медведчуківців» став 25 червня минулого року міністром оборони й до вчорашнього дня був «цивільним» керівником військового відомства. А вчора Президент Кучма прийняв відставку Євгена Кириловича.

Цирк за 25 гривень

Вулиці навколо столичного кінотеатру «Зоряний», де розмістився передвиборчий штаб Януковича, учора аж стогнали від великої кількості автомобілів. Боки мікроавтобусів, автобусів та потужних фур престижних моделей «Мерседес» і «Вольво» рясніли агітаційними «тому що», «Вибір-2004» та вже знайомою посмішкою з Донецька. Поряд розташувалося близько сотні молодих людей у хусточках, шарфиках та з прапорцями відповідної атрибутики. Невдовзі з'ясувалася й мета зібрання: хлопці та дівчата виявилися звичайною масовкою у зйомках помпезного новинарного сюжету провладних телеканалів про передачу до ЦВК підписів за «Я». Дехто з операторів обмовився, що водночас знімають і передвиборчий рекламний ролик.

Хай смакує!

Хай смакує!

Цьогорічний конкурс «Індустрія пива та безалкогольних напоїв — 2004», що відбулося днями на території Національного центру виставок і ярмарків «Експоцентр» у Києві, залишив чимало приємних вражень. І не лише тому, що кожен, хто прийшов сюди, міг «пропустити» кухоль-другий улюбленого напою, поласувати шашликом чи взяти участь у різноманітних конкурсах, влаштованих учасниками. Бо все це так, святкове наповнення дійства, родзинка ж полягає у самому конкурсі. Адже якщо хто й мав право святкувати по повній, то це колектив ЗАТ «Оболонь», колона якого під час параду пивоварів була замикаючою, а за результатами конкурсу залишила далеко позаду своїх головних конкурентів.

Князю Малу — шану немалу

Історичну постать древлянського князя Мала, добре відому з літописної «Повісті врєменних літ», упродовж століть історики незаслужено оминали увагою або в крайньому випадку розглядали її в негативному світлі. Якщо за царських часів у князеві вбачали лише бунтаря і противника централізації Русі навколо Києва, то в радянські — його роль у першому в Європі антифеодальному повстанні 945 року свідомо занижувалася.

За Януковича шикуйсь! Струнко!

«Якщо не Янукович, то хто?», «Всі офіцери повинні пропустити цей вибір через серце і стати агітаторами», «Інший не наведе порядку в Збройних силах», — з такими гаслами по-кавказьки темпераментно звертався до присутніх голова Координаційної ради при Президентові України з питань соціального та правового захисту військовослужбовців, працівників міліції, митної служби та членів їхнiх сімей Вілен Мартиросян. Своє красномовство він демонстрував у п’ятницю під час засідання згаданої коордради.

Шпигування за Гією

Міністерство внутрішніх справ практично завершило службове розслідування стосовно фактів стеження за Георгієм Гонгадзе. Про це представникам ЗМІ вчора повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Манін. Нагадаємо, що на початку літа службове розслідування було розпочато на вимогу Генеральної прокуратури України, а підставою став широкий суспільний резонанс від статей у британській «Гардіан», в яких доводилося, що «наружка» МВС тривалий час стежила за Гією. Згідно з поданням слідчих із Різницької, у правоохоронному відомстві повинні були з'ясувати, чи справді міліція стежила за журналістом. І якщо так, то хто до цього причетний, безпосередньо керував «наружкою» і наскільки законним та виправданим було таке стеження.

Кобзар і Прем'єр

Нещодавній прес-тур по Черкащині, організований для представників ЗМІ Державною туристичною адміністрацією України, залишив чимало вражень. І справа не лише в особливому дусі козацтва та гайдамаччини, що відчувається на Чигиринщині в Холодному Яру, в неповторній красі природи, вдосконаленої людськими руками на прикладі всесвітньо відомого Уманського дендропарку «Софіївка», або в розумінні того, що десь тут, поблизу міста Шпола розташований географічний центр України. Бо вже на кордоні Київської та Черкаської областей під час вітання на землі, де знайшли останній спочинок Богдан Хмельницький і Тарас Шевченко, ставало зрозумілим, що однією славною минувшиною не обійдеться — передвиборчі реалії сучасності додавали іншого колориту. Вже одразу за топонімічним покажчиком області гостей знайомою посмішкою з бігборда зустрічав провладний кандидат.

«Дайош» концепцію!

«Дайош» концепцію!

Принаймні так вважають колективи архітекторів, які подали свої проекти на відкритий конкурс пошуку концепції реконструкції площі, з якої починається Хрещатик. Танцювати авторам довелося від головної ідеї — будівництва тут комплексу об'єктів у підземному просторі та готельно-офісного комплексу «Столичний» замість зруйнованої будівлі на Хрещатику, 5. Усі сім проектів, виставлені на огляд у Будинку архітекторів, «грішать» надлишковістю. До того ж всі вони є відображенням полярних точок зору на те, як буде забудована ділянка, що вивільниться на Хрещатику, 5.