Не стомлені Сонцем

Не стомлені Сонцем

Багаті країни стали багатими тому, що розумно розпоряджалися своїм людським та природним потенціалами. Бізнес у багатих країнах працює не на поповнення грошовими знаками підвалів банків Кіпру, Кайманових островів чи Панами, а спрямовує прибутки на чергові бізнесові, наукові чи просто престижні проекти. Всі ці слова написані з думкою про Швейцарію. Автор цих рядків упродовж тижня мав нагоду відвідати з десяток провідних науково–дослідницьких інститутів цієї країни та ознайомитися з провідними приватними науковими розробками. Наразі йдеться лише про один напрям — практичне використання сонячної енергії.
Сьогодні однією з тем вечірніх випусків новин має стати презентація на полі авіабази «Люфтваффе» (швейцарських ВПС) у передмісті Цюріха — Дюбендорф — прототипу першого в світі літака, який не використовує жодної краплини традиційного пального, а живиться лише енергією Сонця.

Підземний таран

Підземний таран

Позавчора о 17–й годині за місцевим часом (опівночі за київським), тобто в годину «пік», у Вашингтоні зіштовхнулися два потяги метро. Зіткнення сталося на межі федерального округу Колумбія та штату Меріленд. Один поїзд стояв на станції, коли в нього в’їхав на повній швидкості інший. У кожному було по шість вагонів. Дані про кількість пасажирів, які перебували в обох поїздах, залишаються суперечливими (називають приблизну цифру в 1200 осіб), як і про кількість жертв. Учора в першій половині дня за київським часом повідомляли про шістьох загиблих та 72 поранених, півсотні з яких отримали легкі поранення, шестеро — тяжкі й перебували у критичному стані, а решта — середньої тяжкості. Вчора в другій половині дня картина дещо змінилася: дев’ятеро загиблих та 76 травмованих.

Кінець іранським сподіванням

12 червня, тобто ще в день президентських виборів в Ірані, двоє кандидатів, які, як з’ясувалося наступного дня, програли, внесли подання про анулювання результатів у зв’язку з порушеннями процедури виборів. Позавчора з поданням із вимогою повторного проведення голосування виступив колишній кандидат у президенти країни Мехді Карубі, якого вважають реформатором.

В інуїтів непевне майбутнє, але своє

Після 300 років перебування під данським управлінням Гренландія минулої неділі значно розширила свою автономію, зробивши тим самим великий крок до повної незалежності. Суверенітет для найбільшого острова — площею 2,2 млн. кв. км і з маленьким населенням — буде не солодким, бо над Гренландією вже нависла загроза банкрутства.

Перські протести — із кров’ю

Перські протести — із кров’ю

Після бурхливого і трагічного за наслідками перебігу народних виступів у Тегерані іранська влада вивела на вулиці на підмогу поліції ще й кілька тисяч співробітників служб безпеки — бесиджів. За словами свідків, після організованого владою побоїща минулої суботи в неділю протестів проти результатів президентських виборів не було. Але надходили повідомлення, що позавчора і вчора влада й далі здійснювала арешти організаторів акцій протесту. Агенція «Франс пресс» повідомила вчора з Тегерана про 457 заарештованих. Такий наслідок суботніх заворушень на столичній площі Азаді, в яких, за повідомленням іранського державного радіо та телебачення, загинули 10 осіб та близько 100 отримали поранення. Усього за тиждень народних виступів загинули 17 осіб. Із неофіційних джерел надходять повідомлення про 30 вбитих. Великий аятола Хусейн–Алі Монтазері (не Ха­менеї, а той, що перебуває в опозиції до іранського уряду) закликав до триденної жалоби за загиблими.

Лоліти синьйора Берлусконі

Лоліти синьйора Берлусконі

Прем’єр–міністр Італії Сильвіо Берлусконі віддавна має репутацію провідного політичного скандалмейкера, але нині, в період виборчої кампанії до Європарламенту, він перевершив самого себе. По–перше, Берлусконі очолив виборчий список правлячої партії «Народ свободи», що автоматично гарантує йому мандат євродепутата. Можна не вважати гріхом те, що так само автоматично він віддасть свій мандат одному зі своїх протеже. Утім вірніше сказати — одній зі своїх протеже, бо переходимо до суті скандалу. В Італії тепер обговорюють чергові любовні пригоди Берлусконі з молодими кралечками, а особливо — пікантні з’язки з однією з них, коли та була ще неповнолітньою. Європейські оглядачі зазначають із подивом, а італійські — із зарозумілістю, — що походеньки підтоптаного ловеласа жодним чином не вплинули на його рейтинги.

228 зниклих

Тривають пошуки літака «Аеробус 330–200» компанії «Ейр Франс», який позавчора вилетів з Ріо–де–Жанейро до Парижа і зник над Атлантичним океаном. На борту перебували 216 пасажирів та 12 членів екіпажу. Пілоти літака бразильських авіаліній ТАМ, які летіли пізніше подібною трасою, бачили неподалік узбережжя Сенегалу палаючі залишки літака, ймовірно, саме французького. Під час останнього сеансу зв’язку екіпаж повідомив, що планує ввійти в повітряний простір Сенегалу о 2.20 за Гринвічем (5.20 за Києвом) та що політ відбувається нормально. Машина рухалася на той час зі швидкістю 840 кілометрів за годину на висоті 10670 метрів.

Сутінки легенд

Сутінки легенд

Учора американський автомобільний гігант «Дженерал Моторс», який упродовж років і десятиліть був світовим лідером з виробництва автомобілів, оголосив про банкрутство. Ця непересічна подія знаменує кінець ери домінування американських автовиробників на світових ринках, наголошує агенція «Франс пресс».

Зруйнували вщент задля перемоги...

Зруйнували вщент задля перемоги...

Військова опера­ція пакистанської армії проти талібів у долині Сват, що на північному заході Пакистану, добігає кінця. У минулі вихідні урядові війська під час запеклих боїв взяли під свій контроль адміністративний центр регіону — місто Мінгору.

На їхній вулиці

Якщо заглянути в російську «Вікіпедію», то можна знайти таке визначення: «День міста — свято міст (Росії і колишнього СРСР), яке зазвичай приурочене до вихідних днів». Насправді День міста не є радянським винаходом.