«Бурлаки» за Волгою

Зараз на головному конвеєрі автомобільного заводу в Кременчуці виготовляють першу партію сідельних тягачів КрАЗ Т17.ОЕХ «Бурлак». Їх запустили у серійне виробництво після того, як наприкінці минулого року успішно завершилися сертифікаційні, а потім і полігонні випробування згаданої новинки. Йдеться про вантажівку підвищеної прохідності для транспортування причепів і напівпричепів загальною масою до 75 тонн, обладнану двигунами Ярославського моторного заводу потужністю 400 кінських сил. Тож фахівці холдингової компанії «АвтоКрАЗ» називають її супертягачем і демонструють спроможність останнього перевозити, скажімо, сучасні танки. Хоча насправді йому доведеться «бурлакувати», в основному, по цілком мирному бездоріжжю в умовах, так би мовити, наближених до «бойових». Причому як на Крайній Півночі, так і на піщаних дюнах та гірських перевалах...

Із хрестом і комп’ютером

У день Різдва Пресвятої Богородиці в обласному центрі Прикарпаття освятили незвичайну культову споруду, збудовану в традиційному галицькому стилі. Колись на цьому місці стояв величний монастирський комплекс отців Редемптористів. Його червоноармійці зруйнували в 1946 році, а настоятеля святої обителі закатували до смерті.

Класи... на стовпах

Класи... на стовпах

Кожного ранку батьки села Мульчиці Володимирецького району Рівненщини випроводжають своїх дітей до школи з думкою, щоб вони повернулися додому живі та здорові. А хвилюватися й справді є чого, адже школа, в якій навчаються майже 420 учнів, перебуває в аварійному стані ще з 2004 року. Це офіційно визнала й обласна санепідемстанція. Хоча для такого висновку авторитетної комісії й не потрібно, адже як тільки переступаєш поріг навчального закладу, так і остерігайся, щоб на голову не впав шмат штукатурки. Зокрема, журналістам довго чекати цього не довелося — лише зайшли на хвильку під час уроку до класу, як зі стелі посипався пісок. Навіть дверима не довелося грюкати.

Кобзар по–тернопільськи

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк підписав доручення про підготовку до відзначення 200–річчя з дня народження Тараса Шевченка та про створення обласного музею Тараса Шевченка. Як відомо, досі в Україні є лише три музеї Шевченка — Київський національний музей, Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» та Шевченківський національний заповідник у Каневi. Відтак тернопільський стане четвертим за рахунком і, як стверджує головний ініціатор, «губернатор» Михайло Цимбалюк, єдиним у своєму роді, оскiльки матиме статус обласного і народного.

І пожежу приборкають, і пов’язку накладуть

І пожежу приборкають, і пов’язку накладуть

Доки Міністерство освіти мудрує, як відновити радянську гру «Зірниця», у Шевченківському районі столиці п’ятий рік поспіль влаштовують гру–випробування «Юний рятувальник». Для школярів — це купа адреналіну і вражень, а ще — чудова школа життя. Адже отримані під час такої гри знання обов’язково знадобляться в реальному житті.

Де цар стояв — там Ленін iз графом

Де цар стояв — там Ленін iз графом

День міста в Бердянську став черговим реверансом у бік Росії. Гуділо курортне містечко упродовж аж чотирьох днів, хоча 183 роки від дня заснування — не привід для помпезного святкування. Але, здається, причина в іншому: Партія регіонів публічно відмовилася продовжити мандат довіри міському голові Євгену Шаповалову, і той (до речі, у недавньому керівник виборчого штабу філії «Нашої України») на прощання, вочевидь, вирішив гучно «грюкнути дверима». Охочий до гульбищ люд умить розмітав дармові пригощання і «пиво від мера», з відкритим ротом спостерігав парад фронтової техніки за участі руської «Катюші» і запальне «Яблучко» у виконанні танцівників Клубу юних моряків.

Залізний імідж

Залізний імідж

Після завершення Першого міжнародного свята ковалів їхнього залізного стола–первістка прихистило місцеве підприємство «Гефест». Чекатимуть, поки в місті — є такі наміри — відкриється музей ковальства, де можна було б експонувати й інші колективні витвори — «Дерево ковальської дружби», «Букет майстрів», «Весну». Тим часом інші металеві скульптури — «Великоднє сонечко», «Дерево щастя», «Рама ковальських традицій», «Круговерть ковальських міст» уже надали обласному центру Прикарпаття неповторного залізного шарму.

Гармата з–пiд води

Гармата з–пiд води

Унікальним та рідкісним музейним експонатом поповниться незабаром колекція Музею Корсунь–Шевченківської битви. У болоті річки Бурти, неподалік від села Нагірна Жашківського району, було знайдено раритет часів Великої Вітчизняної війни — німецьку штурмову артилерійську самохідну гарматну установку «Штурмгешютц ІІІ».

Дайте, бо я ще не брав!

Жодних «квартирних» претензій до парламенту голова Запорізької облдержадміністрації та екс–депутат Борис Петров не має. У цьому він намагався переконати журналістів у вівторок на прес–конференції. Вийшло у екс–парламентарiя, відверто кажучи, не вельми переконливо: «Коли я був народним депутатом, у ЗМІ неодноразово з’являлася інформація, ніби Петров одержав то одну квартиру, то дві, то отримав компенсацію чи навіть дві... Аби переконати суспільство у тому, що я не одержав ні житла, ні компенсації, слід було піти цим шляхом...»

У ліжку з... губоногим

З інтервалом у декілька днів у курортному Бердянську сталося три напади на людей сколопендр. Ці членистоногі тварини підкласу губоногих небезпечні наявністю спереду тулуба пари ногощелеп iз протоками отруйних залоз. Достатньо тридцятисантиметровій тваринці проповзти по тілу людини, аби та відчула пекучий біль від залишеного слизу. Що вже казати про укус сколопендри.