Ірена Карпа: Я - зелена з фіолетовим.Будяк від літератури

Ірена Карпа: Я - зелена з фіолетовим.Будяк від літератури

Розповідаю Карпі бувальщину: колись я, за своїм звичаєм, втрутилась у з'ясування стосунків між колишніми, чинними та уявними лідерами УНА-УНСО. Написала статтю, для якої запозичила в неї одне слівце, і вказала на джерело. Згодом на сайті одного з «ображених» прочитала про себе багато цікавого і, зокрема, таке: «Авторка сумлінно змагає до відтворення стилю легендарної Ірени Карпи».

Чи підпише влада капітЮЛЯцію?

Чи підпише влада капітЮЛЯцію?

Перший закон про опозицію в незалежній Україні був написаний у 1995 році. Його автором став покійний нині депутат Іван Курас, який обіймав у 1994-му посаду віце-прем'єр-міністра. Експерти кажуть, що саме цей документ десять років по тому візьмуть за основу для написання власного законопроекту «регіонали». Втім останні взялися за законотворчість ще 2005-го, коли здавалось, що їм - пряма дорога в опозицію.

Опозиційне безЗАКОНня

Логіку, якою керувалася фракція Блоку Тимошенко, стаючи вчора на заваді розгляду закону про опозицію, один із її лідерів Олександр Турчинов пояснив так: мовляв, те, що в порядку денному передбачені відразу два варіанти законопроектів (один від БЮТ, інший — від Партії регіонів) свідчить про одне: влада «просто хоче запустити механізм голосування, аби протягнути свій закон». Раніше нібито існували зовсім інші домовленості, а п'ятничним ранком, несподівано для БЮТівців і без попередження інших членів парламенту, на обговорення були винесені відразу обидва законопроекти.

Коні не винні. Винний мер

Коні не винні. Винний мер

«Україна молода» недарма виявляла стурбованість долею столичного Музею архітектури — над Пироговим дійсно збираються хмари. Будівельно-чиновницькі... Ще місяць тому нам було відомо лише про зведення на резервних землях музею автозаправки та кількаповерхового будинку. Тепер же ситуація значно погіршилась, адже київська влада позавчора ввечері ухвалила рішення про передачу в оренду строком на 25 років «пироговської» земельної ділянки площею 9,98 га товариству з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Укрінвестбуд».

«Нонсенсів у Києві багато»

«Нонсенсів у Києві багато»

Від Віктора Вечерського, знаного у місті спеціаліста в галузі архітектури та охорони культурних пам'яток, я дізнаюсь багато нового — про те, коли востаннє ремонтували Андріївський узвіз, про Гаазьку конвенцію 1954 року, яку, виявляється, до недавнього часу порушувала Україна, про норми європейського містобудівництва, що забороняють імітувати старовину в сучасних будівлях — щоб запобігти профанації історії... Дізнаюсь і про те, як архітектору Каракісу на смертному одрі не давало спокою його дітище — Історичний музей на Старокиївській горі, і про те, хто першим у радянські часи почав розкопувати фундамент Десятинної церкви, і як цьому завадила війна... Словом, наша розмова — про Київ. Київ прекрасний і потворний, Київ чиновників і Київ ентузіастів, місто вічне, витривале, не позбавлене надії успішно пережити всі сьогоднішні катаклізми.

Невідкладна магічна допомога

Невідкладна магічна допомога

Читаючи об'яви про знахарок, цілительок і спасительок, я почувалась заінтригованою передусім тим, як ці милі жіночки вміють бачити пристріт (дехто з них, невдало українізованих, yживає в даному випадку смішне слово «псуя»): мало того що на відстані, а ще й з детальним описом місця — у подушці, під порогом абощо. Приходиш додому — патраєш постіль чи довбеш бетон, і «таки да!»: знаходиш жмут волосся і жаб'ячі кістки, або голку та яєчну шкаралупу, або цілу дохлу кішку, і все це у стилі Едгара По, Тома Сойєра та Кощія Безсмертного разом узятих. Як можна було не відчути, що спиш на кістках? Цьому є два пояснення: просте і ще простіше. Або людина, яка по-апостольськи свідчить про такі дива, схильна до сугестії, тому без зайвих зусиль побачить в себе вдома навіть сушеного крокодила (якщо так накаже ворожка), або вся промо-кампанія чудодійниць на телебаченні та в друкованих медіа будується на фальшивих одкровеннях, зізнаннях, листах і подяках. Останнє, мабуть, ближче до істини...

Обережно, «закрите акціонерне товариство» відкривається!

Обережно, «закрите акціонерне товариство» відкривається!

Від суботнього з'їзду «Народного союзу «Наша Україна» одні очікували несподіванок, інші - гадали, що потребу реформ у партії «забалакають» і змін не відбудеться. У результаті виявилося, що рацію мали як перші, так і другі прогнозисти. Змін поки не відбулося, водночас несподіванки набули характеру скандальності.

Храм нахрапом

Храм нахрапом

Мабуть, першим рейдером можна вважати кмітливого сина Ісаака Іакова. Він втерся в довіру до свого дещо пришелепкуватого брата Ісава, вніс власну долю «капіталу» - юшку з сочевиці, й у підсумку отримав чинш у вигляді права первородства. Це право чомусь дуже цінувалось у біблійні часи. В наші - цінується дещо інше. Приміром, нерухомість у центрі Києва...

Фатальна жінка прокурора

Галина Климович, старший слідчий Генеральної прокуратури, може покласти край кар'єрі свого шефа - керманича ГП Олександра Медведька. Вона заявляє, що коли розслідувала справу про загибель київського міліціонера Тесленка, на неї чинили тиск і вимагали «прикрити» справжніх замовників убивства.

Життя як диво

Життя як диво

Якщо ви разом із донорською кров'ю отримали «доважок» у вигляді стафілокока, не надто сподівайтесь на відшкодування моральних та фізичних збитків, а також витрат на подальше лікування. По-перше, в Кримінальному кодексі України обумовлена відповідальність за зараження людини вірусом імунодефіциту або «іншої невиліковної інфекційної хвороби».