Атака на ЄС

Більше двох тисяч мігрантів висадилися на узбережжі Італії в січні цього року. Це в десять разів більше, ніж у січні 2013–го, повідомляє Бі–Бі–Сі з посиланням на заяву італійського уряду. Заступник міні­стра внутрішніх справ Філіппо Буббіко, виступаючи в парламенті, заявив, що за останній рік Італія стала суб’єктом «безупинної і масованої навали мігрантів із Північної Африки та Близького Сходу».

Антилідер нації

Антилідер нації

Перший і єдиний президент Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв, якого депутати Меджлісу чотири роки тому наділили статусом лідера нації, до переліку своїх численних відзнак та нагород додав іще один приз. Який, утім, навряд чи його потішить.

Під маркою Мандели

Під маркою Мандели

Через два місяці після смерті Нельсона Мандели у Йоханнесбурзі оголошено заповіт «батька нації». Перший темношкірий президент Південно–Африканської Республіки, лауреат Нобелівської премії миру (яка становить близько 1 мільйона доларів) був людиною небідною.

Хай тебе, моя люба, зігріє китайський щурячий кашемір

Імпортовану з Китаю мішанину з шерсті пацюків та інших тварин, а також акрилу та віскози продавали в Італії як справжній дорогий кашемір, повідомляє польська інформагенція ПАП. У Тоскані та Римі Фінансова гвардія конфіскувала один мільйон одиниць одягу й аксесуарів із таких нібито натуральних тканин.

Храм на мудрості

Храм на мудрості

Під кафедральним собором Мілана виявлено залишки язичницької святині — ймовірно, храму давньоримської богині мудрості, мистецтв та науки Мінерви. Відкриття було зроблено під час робіт, що мають показати, як виглядала столиця Західноримської імперії у ІІІ сторіччі.

Слово на вагу долара

Близько півтисячі працівників венесуельських газет вийшли з акцією протесту на вулиці Каракаса, щоб змусити уряд переказати видавництвам долари на придбання паперу. Через його нестачу під загрозою опинилися як загальнодержавні, так і регіональні друковані видання.

У Гаазі поділили Тихий океан

У Гаазі поділили Тихий океан

Міжнародний суд справедливості в Гаазі позавчора видав вердикт, яким завершив суперечку про морський кордон, що з ХІХ століття тривала між Перу та Чилі. Перуанці вимагали повернути їм акваторію, втрачену внаслідок Тихоокеанської війни 1879–1884 років.

Війна зробила ворогами

Колишні бойові поплічники, екс–лідер боснійських сербів Радован Караджич та сербський генерал Ратко Младич, вчора знову зустрілися у Гаазькому Міжнародному трибуналі з військових злочинів у колишній Югославії (МТКЮ). Младич мав виступити як свідок захисту у справі Караджича.

Революційна річниця

Президентські вибори в Єгипті відбудуться перед парламентськими — упродовж наступних трьох місяців. Про це повідомив позавчора у спеціальному зверненні до нації тимчасовий президент Єгипту Адлі Мансур.

Похолодання й надзвичайний стан — «майдану» не завада

Похолодання й надзвичайний стан — «майдану» не завада

У Таїланді, де активна фаза протистояння опозиції з владою розпочалася майже одночасно з українським Євромайданом, події розгортаються більш стрімко. Після багатотисячних протестів, під час яких опозиційні сили захопили будівлі кількох міністерств і блокували урядовий квартал, прем’єр–міністр Їнглак Чинават погодилася піти на дострокові вибори, щоб розрядити напругу та протистояння.