Чорний «Смарагд»

Чорний «Смарагд»

Майже мільйон осіб було евакуйовано з південно–східних районів Китаю до того, як позавчора надвечір туди налетів потужний тайфун «Моракат» («Смарагд» — у перекладі з тайської), повідомляє «Євроньюз». Швидкість вітру сягала 119 кілометрів за годину. Влада відмінила всі авіарейси у потенційно небезпечних районах та наказала кораблям, які перебували в морі, повернутися в порти. Після атаки стихії всі дороги виявилися затопленими. У найбільш важкодоступні райони рятувальники добиралися на човнах. Із Китаю повідомляють лише про одну жертву — чотирирічного хлопчика, який загинув під руїнами будинку.

Криві «паралелі»

Криві «паралелі»

Позавчора в Анкарі прем’єр–міністри трьох країн, Туреччини — Реджеп Таїп Ердоган, Росії — Володимир Путін та Італії — Сильвіо Берлусконі, підписали угоду про реалізацію російсько–італійського проекту газопроводу «Південний потік». Туреччина, яка виступає як головний транзитер, надала дозвіл на прокладання цього газопроводу своєю територією, по дну Чорного моря. Він проляже просто лінією з російського Новоросійська до болгарського міста Варна, а звідти — через Балкани до Італії та Австрії. «Південний потік» має бути зданий в експлуатацію 2015 року. Вартість реалізації проекту — 10 млрд. доларів. Пропускна здатність — 63 млрд. кубометрів газу на рік.

Один уже не вдома

Один уже не вдома

Позавчора у віці 59 років від серцевого нападу в Нью–Йорку помер відомий голлівудський кінорежисер, сценарист та продюсер Джон Х’юз. Із середини 90–х років він відійшов від активної праці в Голлівуді й мешкав на фермі у штаті Іллінойс, а до Нью–Йорка навідався провідати родину. Х’юз прославився у США та світі як сценарист та постановник молодіжних і ліричних комедій.

Крик про бліцкриг

Крик про бліцкриг

У ніч із 7 на 8 серпня виповнюється рік із початку російсько–грузинського воєнного конфлікту. Ця маленька війна тривала недовго, до 12 серпня, але мала далекосяжні наслідки: Росія фактично відібрала в Грузії її території — Південну Осетію та Абхазію і впродовж року намагалася легітимізувати своє правління над ними, подаючи їх світу як нові самостійні державні утворення. З цього убогого політичного маскараду нічого не вийшло. Сепаратистські утворення не визнані навіть найвідданішими васалами Росії. Стосовно людських втрат, то, за даними російської влади, під час минулорічного конфлікту і відразу по ньому загинули 64 російські військовослужбовці, а 283 отримали поранення. Грузинська сторона стверджує, що конфлікт із Росією забрав життя 228 грузинських цивільних та 169 військовослужбовців.

Тріумф визволителя

Тріумф визволителя

Незаперечним успіхом обернувся несподіваний візит екс–президента США Білла Клінтона до столиці комуністичної Північної Кореї — Пхеньяна. За добу перебування він устиг зустрітися з північнокорейським лідером Кім Чен Іром, умовити його відпустити двох американських журналісток і вчора відбув із ними до Сполучених Штатів, до Лос–Анджелеса.

Урок румби під дулом пістолета

Урок румби під дулом пістолета

Озброєний чоловік пробрався позавчора ввечері в залу аеробіки в містечку Бріджвіль, штат Пенсильванія, і розпочав стрілянину. Він випустив 52 кулі зі щонайменше двох пістолетів, а потім застрелився сам. Агенція «Ассошіейтед пресс» повідомляє, що дві жінки загинули на місці, а ще одна — в машині швидкої допомоги дорогою до шпиталю.

Будинок майбутнього

Будинок майбутнього

Хто б не мріяв про затишний будинок, в якому влітку прохолодно, а взимку тепло, але при цьому він не залежить від зовнішніх джерел енерго– та водопостачання! Проте залишимо мрійливий настрій, бо такий будинок уже існує, і автор цих рядків мав задоволення побувати в ньому. В цій модерній шестиповерховій «хатці» в передмісті Цюріха — Дюбендорфі — міститься Швейцарський федеральний інститут водних наук та технологій (EAWAG), одна з провідних світових наукових інституцій цього напряму. Інститут веде багато наукових програм, але розповім про дві найцікавіші, які найбільше збуджують уяву.

Мельбурн може спати спокійно

Мельбурн може спати спокійно

Поліція Мельбурна заарештувала групу осіб, яких підозрюють у плануванні самогубчих замахів на території Австралії, зокрема нападів на військові казарми. Припускають , що вони мають зв’язки з ісламськими терористами з руху «Аль–Шебаб» у Сомалі та були причетними до бомбових замахів у Індонезії. Бі–Бі–Сі повідомляє про чотирьох затриманих, а «Євроньюз» — про 18. Утім обидві телемережі одноголосно повідомляють, що вчора заарештовані постали перед судом.

12 брюссельських мудреців

12 брюссельських мудреців

Одним із перших рішень нового Генсека НАТО Андерса Фога Расмуссена стало створення групи у складі 12 експертів, які мають підготувати нову стратегічну доктрину Альянсу. Особисто підібрана Расмуссеном «група мудреців», як її охрестили, має розробити головні цілі політики НАТО на найближче десятиліття. Генсек прагне, щоб суттєвим пунктом нової доктрини були відносини з Росією.

Сам на сам з Іраком

Сам на сам з Іраком

Минулого тижня Ірак залишили останні військовослужбовці з австралійського та британського військових контингентів. З колишньої міжнародної коаліції у складі 300 тисяч військовослужбовців із 38 країн світу, яка утворилася шість років тому, тепер в Іраку залишився лише американський контингент чисельністю 130 тисяч. Сполученим Штатам належить самотужки завершити те, що вони, власне, і розпочали. Та, схоже, що й американський контингент до кінця 2011 року накиває п’ятами з країни, яку президент Джордж Буш таки позбавив диктатора Саддама Хусейна, але потім вона занурилася в суцільний хаос на межі громадянської війни.