Генерал одягає тюбетейку

Впливовий, але суперечливий афганський лідер генерал Абдул Рашид Достум, узбек за походженням, повернувся позавчора на батьківщину з Туреччини з вигнання. Повернення генерала Достума, мабуть, пов’язане зі спробами президента Хаміда Карзая заручитися підтримкою етнічних узбеків на президентських виборах, які відбудуться 20 серпня, припускає агенція «Ассошіейтед пресс». Карзай бореться за переобрання на другий термін. За словами представника посольства США в Кабулі, який побажав залишитися неназваним, Вашингтон розкритикував приїзд генерала, оскільки він може знову розпочати «масові порушення прав людини». На Достума покладають відповідальність за смерть приблизно двох тисяч в’язнів–талібів на початку афганської війни. Президент Барак Обама наказав відновити розслідування, хоча свого часу адміністрація Джорджа Буша припинила слідство у справі масових убивств, зініційованих Достумом.

Тайванський лічильник смерті

Тайванський лічильник смерті

На Тайвані вже тиждень не припиняється рятувальна акція, в якій, окрім цивільних загонів місцевих «еменесників», задіяні 50 тисяч військовослужбовців та 382 гелікоптери. Рятувальники намагаються дістатися до сіл, на які після проходження тайфуну «Маракот» із гір сповзли лавини мулу. Їм уже вдалося виявити місцезнаходження приблизно семи тисяч людей, котрі втекли від зсувів високо в гори, а тепер не можуть чи бояться спуститися вниз.

Дамба для молочних рік

Дамба для молочних рік

Рішення про обмеження ввезення з 17 серпня молока та сирів із чотирьох литовських молочних підприємств — Zemaitijos pienas, Pieno zvaigzdes, Rokiskio pienas та Varenos pienelis — було прийняте Россільгоспнаглядом ще 6 серпня, але зацікавлені сторони дізналися про нього лише 12 серпня, коли текст з’явився на сайті цього урядового відомства РФ. Майже тиждень, поки це рішення залишалося російською державною таємницею, на кордоні з Росією стояли багатотонні литовські фури, в яких за цей час молочна продукція перетворювалась на кисломолочну. Офіційною причиною запровадження обмежень називають виявлення в молочній продукції залишків антибіотиків — доксицикліна та тетрацикліна, повідомила вчора російська газета «Коммєрсант».

Розстріл у робочій обстановці

Учора о 10.30 ранку (за московським часом) двоє озброєних автоматом та пістолетом чоловіків у камуфляжних формах та масках увірвалися в кабінет міністра будівництва Інгушетії Руслана Амерханова і впритул розстріляли його, повідомляє інтернет–агенція «Газета.ru» із посиланням на заяву прес–секретаря президента Інгушетії Калоя Ахільгова.

Ти тільки не спіткнись на півдорозі, товариш серце...

Ти тільки не спіткнись на півдорозі, товариш серце...

Тоні Хюсман, якому 31 рік тому в клініці Стенфордського університету було здійснено пересадку серця, помер минулої неділі у віці 51 рік, повідомила вчора агенція «Ассошіейтед пресс». Хюсман установив світовий рекорд тривалості життя з пересадженим серцем. 2000 року він став рекордсменом Америки, адже пацієнт, якому було пересаджено серце трохи раніше, ніж Тоні, помер під час операції з повторної трансплантації.

Один у полі серед воїнів

Один у полі серед воїнів

Цей рік знаменний для Червоного Хреста — відзначено 150–ту річницю битви біля Сольферіно на півночі Італії, яка поклала початок як народженню самої Італійської держави, так і самої цієї гуманітарної організації, а у вересні виповнюється 90 років від створення руху Міжнародного Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Відтак цілий рік триватиме глобальна кампанія «Наш світ. Твій крок», яка повинна нагадати мешканцям планети про їхню персональну відповідальність за зменшення людських страждань.

Батька–засновника Червоного Хреста, ініціатора підписання Женевської конвенції Анрі Дюнана часто описують як такого собі святого гуманітарія–ідеаліста, але насправді він був реалістом, який умів реалізувати високі ідеї. Це була сповнена контрастів особистість, яка винайшла гуманітарне право.

Хмари над «податковим раєм»

Уряд Швейцарії провів позавчора спеціальне засідання щодо розташованого в Цюріху банку UBS, який США звинувачують у тому, що він сприяє частині американців ухилятися від сплати податків, повідомляє «Євроньюс». У США очікують на чітку реакцію Швейцарії. Американська податкова служба підозрює, що приблизно 52 тисячі громадян США є клієнтами UBS і розмістили на його рахунках приблизно 15 млрд. необкладених податками доходів. Американці бажають отримати від швейцарців прізвища злісних неплатників податків, які заховали гроші в UBS, але надання такої конфіденційної інформації суперечить швейцарським законам про захист банківської таємниці.

Непораховані жертви

Непораховані жертви

Тайфун «Моракот» («Смарагд»), який від суботи лютує над країнами Південно–Східної Азії, влаштував справжні «жнива смерті». Кількість людських жертв іде на сотні. В Китаї, у місті Пенсі, вчора внаслідок зсувів завалилися шість чотириповерхових багатоквартирних будинків. Рятувальникам удалося видобути живими з–під уламків лише шістьох людей. Китайська влада припускає, що під руїнами цих «панельок» поховані ще сотні. Хоча в цій країні офіційно загиблими визнано лише шестеро осіб. Стихія зруйнувала тут шість тисяч будинків, знищила понад 380 тис. гектарів сільгоспугідь. Збитки попередньо оцінюють у 1,3 млрд. доларів.

Четверо у «човні», не рахуючи комуністів

Чотири опозиційні національно–демократичні партії Молдови, які на виборах 29 липня пройшли до парламенту разом із правлячою до останнього часу Партією комуністів (ПКРМ), повідомили, що домовилися про формування коаліційного уряду. Ліберально–демократична, Ліберальна, Демократична партії і альянс «Наша Молдова» мають разом 53 депутатських мандати зі 101, тобто хитку, але більшість.