Затриманим — комфортнi камери, міліції — квартири

Затриманим — комфортнi камери, міліції — квартири

Якось один знайомий «опер» напівжартома сказав, що заздрить тим, кого «саджає», бо в них певний час немає ніяких проблем із житлом. Тоді як він п'ять років стоїть у черзі на квартиру, i надія отримати її поступово згасає.

ДАI не лiквiдовано

ДАI не лiквiдовано

Державтоінспекція як складова частина МВС є діючою і юридично не ліквідована, повідомив пресі заступник міністра внутрішніх справ Володимир Рудик. Адже відомий указ Президента про ліквідацію від 19 липня є лише розпорядчим документом з реорганізації цієї структури, де пропонується визнати необхідним ліквідацію ДАІ за три місяці. Пан Рудик зазначає, що для остаточної ліквідації потрібно підготувати зміни до близько 10 законів та багатьох нормативно-правових актів. Щодо самого законопроекту про нову патрульну службу, то в особистій розмові з міністром Луценком Президент Віктор Ющенко дав завдання розробити і подати його на розгляд до 1 вересня, щоб закон одразу можна було передати до Верховної Ради, адже Президент вважає питання реорганізації ДАІ позачерговим.

Куди влетіли «Помаранчеві крила» міністра Червоненка?

Куди влетіли «Помаранчеві крила» міністра Червоненка?

На початку цього тижня «Україна молода» розповідала про те, як урядові діячі відпочивають на Південному узбережжі Криму. З усіх героїв публікації «Генпрокурор на скутері» гучно відреагував лише один. Не пан Піскун, як можна було подумати, а міністр транспорту та зв’язку Євген Червоненко. Йому було присвячено єдиний, передостанній, абзац, який стосувався скандального інциденту, що стався з Євгеном Альфредовичем. Як повідомив із Криму кореспондент «УМ», шеф Мінтрансу — «вже не вперше — так захопився прогулянкою на яхті, що випадково зайшов у зону, яку... пильно контролюють прикордонники. Високопосадового порушника зупинили, і морська прогулянка завершилася вельми неприємним з'ясуванням стосунків».

Ремікс Новобогданівки можливий?

Після повторення новобогданівської канонади позавчорашні прес-конференції двох чільників військового відомства — заступника міністра оборони Володимира Терещенка і директора Департаменту утилізації ракет та боєприпасів Міноборони Володимира Поповича не стільки заспокоїли, як додали ще більше питань та відчуття тривоги.

«На зоні» очікують змін

«На зоні» очікують змін

Без прискіпливої уваги з боку керівництва держави підбивали підсумки діяльності кримінально-виконавчої системи за перше півріччя на колегії Департаменту з виконання покарань минулої п'ятниці. Тоді як усі попередні колегії силовиків відбувалися в присутності Президента Віктора Ющенка i не обійшлися від мало не нищівної критики від глави держави. Як пізніше пояснив «УМ» керівник Департаменту з виконання покарань Василь Кощинець, він ще не звітував Президенту, тому не отримував від нього ні нарікань, ні доручень.

Без ДАІ i не туди, i не сюди?

Без ДАІ i не туди, i не сюди?

Президентський указ про ліквідацію ДАІ фактично зв'язав інспекторам руки i тепер на дорозі їх можна побачити досить рідко. Справа в тому, що МВС має намір завершити реорганізацію Департаменту ДАІ в Державну службу безпеки дорожнього руху і патрульну службу до вересня, а поки що, згідно з указом, виконанням зобов'язань i функцій ДАІ має опікуватися Кабмін. Зрозуміло, що під урядом розумiємо МВС, а Кабмін має у тримісячний термін розробити та подати пропозиції щодо внесення змін до законів, пов'язаних із ліквідацією ДАІ та створенням нової служби.

Знову «двійка»?

Наганяй керівникам силових структур, який вони отримали більше тижня тому від глави держави, отримав своє логічне продовження. Але тепер уже не в індивідуальному, а, так би мовити, в колективному порядку. Нагадаємо, що на початку минулого тижня Президент Віктор Ющенко особисто оцінював роботу силовиків на колегіях МВС, СБУ i Держмитслужби, роботі яких уже тоді дав украй незадовільну оцінку. Тоді найбільше дісталося, включно з кадровими змінами, міліції та митникам, а ось СБУ відбулася «легким переляком». «Заочно» фактичну «двійку» від Ющенка отримало i відомство Піскуна, при цьому тут знову проявило себе давнє протистояння силових структур. На роботу Генпрокуратури нарікали (i не даремно) як Юрій Луценко, так i Олександр Турчинов. А позавчора Президент провів нараду керівників силових відомств, митниці та податкової, щоб покращити координацію їхніх дій у боротьбі з корупцією та злочинністю. Але це зібрання було закритим.

Новобогданівка не заспокоюється

Новобогданівка не заспокоюється

Ситуація у Новобогданівці на Запоріжжі досі залишається непевною, адже, незважаючи на те, що військові називають її контрольованою i стабільною, немає ніяких гарантій, що вибухи не пролунають знову.Так, за повідомленням прес-служби МінНС, рятувальники та експерти цього відомства продовжують дослідження всієї ділянки довкола артилерійських складів військової частини А2985. За допомогою спеціального обладнання — тепловізорів, які встановлені на гелікоптерах, вони намагаються виявити ймовірні теплові джерела, а відтак можливі епіцентри нових вибухів.

Лекцiя вiд «Беркута»

Виявляється, не так легко оновити керівні кадри Державної податкової адміністрації. I це незважаючи на нещодавні вимоги Президента Віктора Ющенка з цього приводу. Прикладом безсилля у цьому питанні може бути суботня заява першого заступника голови ДПА Миколи Катеринчука, готового піти у відставку, якщо «безглузда» кадрова політика в його відомстві не зміниться, а прикладом живучості податківців часів кучмізму — ситуація, що склалася цими днями в єдиному в Україні ВНЗ, де можна вивчитися на податкового інспектора, — Національній академії Державної податкової служби, що в Ірпені. Справа в тому, що минулого четверга Шевченківський райсуд Києва у повному обсязі задовольнив позовну заяву про поновлення на роботі ректора Національної податкової академії Петра Мельника, а також постановив сплатити ректору зарплатню за весь час його незаконного звільнення.