«Ми їх перековбасимо!»

Відправляючи вчора уряд у відставку в повному складі разом із секретарем Ради нацбезпеки Петром Порошенком i головою Держмитслужби Володимиром Скомаровським, Президент Віктор Ющенко нагадав, що, за його дорученням, силовики мають перевірити факти корупції, озвучені на початку тижня екс-держсекретарем Олександром Зінченком.

За «резерв» відповіси...

Позавчора ввечері слідчі Генпрокуратури затримали поки що на три доби колишнього голову Держкомрезерву Миколу Песоцького. Як вдалося з'ясувати «УМ», пан Песоцький прийшов до одного зі слідчих відділів ГПУ, що по вулиці Кошиця, 5-А на лівому березі столиці, i звідти вже не вийшов.

Силова реформа: 50 на 50

Понад сім годин тривало позавчора засідання Ради національної безпеки i оборони. Під головуванням Президента Віктора Ющенка члени РНБО обговорювали лише дві теми. Про першу, реформування правоохоронних органів, було відомо заздалегідь. Адже ще місяць тому секретар РНБО Петро Порошенко, не прислухаючись до думки інших повноправних членів ради — керівників силових відомств (СБУ, Міноборони, Генпрокуратури), запропонував своє бачення реформи. За що отримав неабиякий шквал критики від Турчинова — Гриценка — Піскуна.

Як не Ліван, то Придністров'я

Як не Ліван, то Придністров'я

Продовжується скандал навколо українського миротворчого контингенту в Лівані. Нагадаємо, що після того як знайшли підтвердження факти фінансових зловживань командирів нашого батальйону попередньої ротації, ООН виступила з ініціативою замінити українських бійців миротворцями іншої країни.

Інвестиції з присмаком азоту

Сіверськодонецьк знову в усіх на вустах. Цього разу це промислове місто Луганщини привернуло увагу громадськості не темою політичного сепаратизму, а економічних розборок. Сценарій майже шаблонний для сучасних реприватизаційних українських реалій: підприємство захоплюють за правом сили. Щодо сили права, то в обох сторін є свої судові рішення, які засвідчують різнобоку легітимність дій i наслідків.

В генерали — за півроку

В генерали — за півроку

День незалежності міліція святкувала цього тижня. Воно й зрозуміло: 24 серпня треба було працювати, забезпечувати правопорядок під час масових народних гулянь.
Але святкова нарада міліцейського керівництва з нагоди 14-річниці незалежності, що відбувалася на Богомольця, 10, мало чим відрізнялася від подібних урочистостей у цій самій залі засідань ще рік тому.

Осінь. Феросплавам гаряче...

Осінь. Феросплавам гаряче...

Такого в Україні ще ніколи не було: правовий конфлікт навколо одного з флагманів промисловості, пов'язаний із виправленням приватизаційних помилок, транслюється в прямому ефірі одразу трьох телеканалів. Утім воно й не дивно, адже канали — одного з найбагатших олігархів країни Віктора Пінчука, який отримав прибуткове підприємство — Нікопольський феросплавний завод — фактично «по блату» і тепер не хоче віддавати (бо раніше вже втратив «Криворіжсталь»).

Щоб вивести картину на правову колію, а заодну й позбавити ознак фарсу, Президент Віктор Ющенко вчора доручив Генеральному прокурору Святославу Піскуну та міністру юстиції Роману Зваричу в триденний термін забезпечити законну передачу до Фонду державного майна України контрольного пакета акцій ВАТ «Нікопольський завод феросплавів». Про це повідомила на вчорашньому брифінгу прес-секретар глави держави Ірина Геращенко. Вона зазначила, що, згідно з розпорядженням Президента, голові ФДМУ Валентині Семенюк доручено забезпечити у строки, передбачені законодавством, проведення зборів акціонерів НФЗ. Згідно з дорученням, Міністерству промислової політики, Дніпропетровській облдержадміністрації та ФДМУ доручено вибачитися перед акціонерами та запропонувати на загальних зборах НФЗ узгоджену кандидатуру голови правління заводу. Міністрові внутрішніх справ Юрію Луценку Президент доручив не допустити силового протистояння та забезпечити охорону правопорядку на території заводу та на території навколо нього.

Про бідну Феміду замовили слово

У три-чотири рази підвищити оклад для суддів усіх рівнів з 1 січня 2006 року планує уряд, на засіданні якого вже було прийняте відповідне рішення.
Саме таким чином влада намагатиметься подолати заангажованість української Феміди і корупцію, що заразила багатьох носіїв чорної мантії. Воно й зрозуміло, адже світова практика засвідчує, що подолати брудні гроші хабара можуть лише прозорі гроші великої зарплатні.

Копійки на лічильнику Луценка

«За сім місяців ми самоочистились і готові до нового наступу на корупцію, де б вона не ховалась! Не допустимо відновлення дракону кучмізму в нових обличчях! Сьогодні ми оголошуємо двомісячник боротьби з хабарництвом. Якщо нам доведеться тримати чиновників на голодному пайку, то ми триматимемо їх стільки, скільки буде потрібно, щоб відучити від цієї злочинної звички», — такими словами міністр внутрішніх справ Юрій Луценко позавчора розпочав двомісячник боротьби з корупцією.