«Україна — час діяти!»

«Україна — час діяти!»

Звіт «Україна — час діяти: катування та жорстоке поводження із затриманими в міліції» відома правозахисна організація світу «Міжнародна амністія» оприлюднює сьогодні. Але про результати дослідження дізнаються не лише в Києві, де представниці Amnesty International («Мiжнародної амнiстiї») Галя Ковальська i Хеза Мак Гілл влаштовують із цього приводу прес-конференцію (інтерв'ю з ними «Україна молода» публікувала в минулому номері). За даними «УМ», інтерес до звіту висловили правозахисники Польщі, Росії, Молдови, Великобританії, США, Канади, Данії i Голландії. Тема українських тортур сьогодні пролунає i в інших куточках світу.
Тим, кому ця тема цікава, необов'язково шукати звіт, вивчати всі його 37 сторінок, 20 рекомендацій нашому уряду від Amnesty International та 12 кроків, які слід зробити Україні, щоб подолати проблему катування людей. Адже ексклюзивне право оприлюднити звіт саме 27 вересня міжнародні правозахисники надали саме «Україні молодій». Слід зазначити, що звіт представляє собою невтішні для України висновки дослідників генерального секретаріату «Міжнародної амністії» в Лондоні, які грунтуються на конкретних прикладах катування на стадії арешту та досудового утримання. Наводимо окремі уривки доповіді, які, на наш погляд, є найбільш цікавими.

Тимошенко й Бакая — на розсуд Кремля

Тимошенко й Бакая — на розсуд Кремля

Чи вдалося розморозити стосунки з Москвою в. о. міністра внутрішніх справ Юрію Луценку після спільного засідання з керівництвом російського МВС, наразі сказати важко, але домовитися в окремих питаннях головні міліціонери двох країн таки змогли.

Запрошення на чай чинне

За день до повернення донецького олігарха Ріната Ахметова з Москви про таку можливість заявив у білокам'яній в.о. міністра внутрішніх справ Юрій Луценко. Від нього «УМ» дізналася, що кілька днів тому головний міліціонер України спілкувався з Ахметовим по телефону й ще раз нагадав про своє запрошення на чай до МВС. «Моє запрошення на чай залишається в силі. Тим більше, що минулого тижня ми закінчили тендер на закупівлю 50 тонн чаю для Внутрішніх військ. У мене його досить», — засвідчив Луценко готовність міліції до візиту олігарха.

Тортури — це кримiнальний злочин

Тортури — це кримiнальний злочин

Уже четвертий день в Україні перебувають з візитом представниці Міжнародної правозахисної організації Amnesty International Галя Ковальська i Хеза Макгілл. З Лондона до Києва вони прилетіли, щоб ознайомити українську владу i суспільство зі звітом організації, в якому відзначається, що в Україні все ще поширена практика тортур і жорстокого ставлення до заарештованих з боку міліції. Цей звіт буде оприлюднено в Києві 27 вересня, i до цієї дати загальний доступ до нього неможливий.

Реставрація, кадрова ротація чи деполітизація?

Реставрація, кадрова ротація чи деполітизація?

Парад компроматів, який останнім часом охопив колишніх соратників по Майдану, рикошетом відбивається майже по всіх державних інституціях. Це стосується й одного з найутаємниченіших відомств на Володимирській, 33 — Служби безпеки України. Гучно грюкнувши дверима, звідси пішов перший цивільний керівник відомства — Олександр Турчинов, а його місце посів один із заступників голови СБУ ще з часів Смешка — Ігор Дріжчаний. I почалося! Навколо відомства, де ще вчора муха не вилетіла б без перепустки, почалися справжні інформаційні війни.

Прокурор перевірив...

Прокурор перевірив...

«Доказів причетності Олександра Третьякова та Миколи Мартиненка до будь-яких злочинів, вказаних у заявах колишнього держсекретаря Олександра Зінченка, під час перевірки прокуратурою не виявлено», — заявив учора Генпрокурор Святослав Піскун. Але це не означає, що фактів корупції у ході перевірки не знайшлося. Адже слідчі Генпрокуратури порушили п'ять кримінальних справ за фактами тиску на судові органи та втручання в господарську діяльність з боку працівників апарату Ради нацбезпеки i оборони.

Нічого нікому не скажу!

Учора скінчився десятиденний термін, протягом якого Генпрокуратура мала перевірити обгрунтованість публічних звинувачень у корупції з боку колишнього держсекретаря Олександра Зінченка на адресу першого помічника Президента Олександра Третьякова, колишнього секретаря Ради нацбезпеки і оборони Петра Порошенка i лідера депутатської фракції «Наша Україна» в парламенті Миколи Мартиненка.

Шоу від Макаровича

Шоу від Макаровича

Президента Віктора Ющенка обурила інформація екс-голови СБУ Олександра Турчинова про те, що глава держави досі не надав аналізи для експертизи в справі свого отруєння. «Я не давав свідчення, тому що мене ніхто про це не просив», — сказав Ющенко українським журналістам в Нью-Йорку, де він перебуває на засіданні Генасамблеї ООН.

Різака — під заставу, Єханурову — голоси?

Різака — під заставу, Єханурову — голоси?

Позавчора колишній «губернатор» та головний есдек Закарпаття Іван Різак за рішенням Апеляційного суду області мав вийти на волю, хоча й на підписці про невиїзд. Зустрічати однопартійця на свободі прибули нардепи із фракції СДПУ(о) на чолі з Нестором Шуфричем та журналісти. Однак вони марно простояли під стінами Ужгородського СІЗО цілий день. Пан Різак своєї камери так i не покинув.

За службу — Конча-Заспа

За службу — Конча-Заспа

Колишня заповідна територія лісу і чистих озер, де козаки Хмельницького били найманців Радзивілла, власність царів і київських монастирів Конча-Заспа ще 70 років тому стала зоною відпочинку партійних босів, місцем усамітненої творчості вчених, але була більш-менш відкритою для простих людей. Тепер це компактне місце проживання українського істеблішменту. Садиби еліти, розташовані на березі Дніпра, мають вигляд цілком «самодостатніх республік» з воєнізованою охороною, негласними внутрішніми правилами і своєрідним місцевим колоритом.