Ланцюг катаклізмів

Ланцюг катаклізмів

Потужний землетрус силою 7,9 бала стався позавчора поблизу індонезійського острова Суматра; вчора було зареєстровано повторні поштовхи силою 6,6 бала в іншій частині острова. Поштовхи відчувалися також у Джакарті, столиці Індонезії, та в Малайзії і Сінгапурі. Епіцентр землетрусу знаходився неподалік великого портового міста Паданг на західному узбережжі Суматри. У цьому місті з населенням 900 тисяч мешканців зруйновано більше 500 будинків, зокрема готелі та шпиталі, мости, порушено транспортний та телефонний зв’язок. В аеропорту Паданга завалився дах.

Диво «мейд ін Чайна»

Диво «мейд ін Чайна»

Сьогодні Китайська Народна Республіка відзначає 60–ту річницю з дня свого утворення. Ці шість десятиліть історії Китаю були насичені значно контрастнішими та суперечливішими подіями, ніж відповідний проміжок часу в історії більшості інших країн світу. Китай потроху стає однією з головних потуг світу, а товарами із країни, де не так давно гуляли хунвейбіни, завалені прилавки у найдальших закутках світу. 60–річний ювілей — привід згадати та вшанувати історію прориву «мейд ін Чайна».

Голос Росії в Страсбурзі

Голос Росії в Страсбурзі

Учора Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) визначалася, хто буде Генеральним секретарем Ради Європи — цієї найбільшої європейської організації — на наступні п’ять років. Членами ПАРЄ є 47 країн, репрезентовані 318 депутатами національних парламентів. Кількість делегатів від кожної окремої країни пропорційна кількості населення. З огляду на це найбільше депутатів у ПАРЄ від Росії — 18.

Пісок зміцнить імідж України у світі

Пісок зміцнить імідж України у світі

Позитивної інформації про Україну у світових ЗМІ дуже мало, тому той сенсаційний ажіотаж, який створився навколо переможниці телешоу «Україна має талант» Ксенії Симонової у європейських ЗМІ, сповнює гордістю. Якщо політики нездатні прославляти нашу країну, то хай це робить проста 24–річна дівчина з Євпаторії, яка творить справжні чудеса на піску: майже живі й динамічні картини найвищого драматизму.

Не дуже солодкий смак перемоги

Правляча в Португалії Соціалістична партія на чолі з прем’єр–міністром Жозе Сократешем перемогла, але не матиме більшості в парламенті. За попередніми результатами недільних виборів, соціалісти мають 36,6% і 96 із 230 місць, а це на 25 менше, ніж у попередньому складі парламенту. Відтак вони або мають шукати коаліційних партнерів, або створювати уряд меншості. Сократеш вирішив обрати останнє, повідомила вчора інформагенція «Луса». Його лівоцентристський уряд під час другого терміну перебування при владі буде розраховувати на підтримку партій як лівого, так і правого крила задля ухвалення своєї програми, держбюджету на 2010 та необхідних реформ.

Роман за ґратами

Роман за ґратами

Швейцарська поліція заарештувала в аеропорту Цюріха славетного кінорежисера Рома­на Поланськи. Сталося це в суботу на підставі ордера, виданого ще в 1978 році у США. По­ланськи прибув до Цюріха на запрошення організаторів кінофестива­лю «Золоте око», які пла­нували відзначити його внесок у розвиток світового кіно.

Обама — тут, Обама — там

Позавчорашній день був напрочуд результативним для президента США Барака Обами. Рада Безпеки ООН під його головуванням одноголосно схвалила резолюцію, яка покликана зупинити поширення ядерної зброї, стимулювати процес роззброєння та зменшити небезпеку ядерного тероризму, повідомляє Бі–Бі–Сі. Американський президент заявив, що наступний рік матиме виняткову важливість для режиму непоширення ядерної зброї у світі й назвав прийняту резолюцію «історичною».

Барак, Муаммар і Махмуд

Барак, Муаммар і Махмуд

Позавчора був перший день виступів світових лідерів у рамках загальної дискусії 64–ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Найбільшу увагу привернули промови президента США Барака Обами та лівійського лідера Муаммара Каддафі. Обидва вперше виступали з трибуни ООН: Обама — з часу приходу до Білого дому в січні цього року, а Каддафі — за 40 років перебування при владі у своїй країні.

Хабар як каталізатор кризи

Міжнародна організація Transparency International («Міжнародна прозорість»), яка займається дослідженнями корупції у світовому масштабі, оприлюднила черговий щорічний звіт, над яким працювали 75 провідних фахівців у цій галузі. Головний висновок такий: корупція відіграла роль каталізатора в процесах глобальної фінансової кризи, тому боротьба з цим ганебним явищем повинна стати пріоритетом для урядів та приватних компаній. Світовий бізнес усе виразніше відчуває відповідальність та глибше усвідомлює свою роль у боротьбі з корупцією, йдеться у звіті, і до такого усвідомлення спонукає криза.

Зрізаний болгаркою

Зрізаний болгаркою

Уперше в історії ЮНЕСКО цей підрозділ ООН з науки, освіти й культури очолить жінка. Позавчора ввечері у штаб–квартирі ЮНЕСКО в Парижі відбувся п’ятий, вирішальний, тур виборів голови. Претендентів було двоє. За представницю Болгарії Ірину Бокову віддали голоси 31 із 58 членів виконавчої ради ЮНЕСКО, за висуванця Єгипту Фарука Хосні — 27.