Двірнику, мені плати

Нахабство й корисливі апетити окремих посадовців на місцях не знають межі. Це засвідчив нещодавній випадок в одному з комунальних підприємств Кіровограда, де співробітники обласного УБОЗу затримали «на гарячому» керівника КРЕП №7 Сергія Льовіна, який вимагав у підлеглої чималу суму в «баксах».

«Травку» — до одного місця

Засудженим, що відбувають покарання, їхні близькі часто намагаються передати за колючий дріт щось із переліку забороненого. Дивно, але найпоширенішими серед таких прихованих передачок від рідні є... наркотики! Принаймні на Прикарпатті, в Коломийській виправній установі №41, такі факти фіксують не рідко. Як розповів «УМ» начальник Івано–Франківського управління Держдепартаменту з питань виконання покарань Степан Підручний, його підлеглі найчастіше вилучають із передач ретельно замасковані канабіс, амфітамін та марихуану.

Ножем — за сміх

У реанімацію Теребовлянської районної лікарні, що на Тернопільщині, потрапила 11–класниця місцевої школи з численними ножовими пораненнями. У дівчини серйозно ушкоджено селезінку, нирку та грудну клітку. Старшокласниця потрапила в біду під час відвідин разом із приятельками звичайного міського бару. Туди ж зайшов спробувати щастя за ігровим автоматом 32–річний теребовлянин.

Бюджет поповнить «контра»

Бюджет поповнить «контра»

У масштабах держави в закритих і призупинених слідчими кримінальних справах про товарну контрабанду зберігається майна на суму, що сягає сотень мільйонів гривень. В одній лише Чернігівській області таких «загальмованих» справ про товарну контрабанду за останні три роки набирається майже чотири десятки. В цілому, це відбувалося через об’єктивні причини. За деякими зі справ особи, котрі мають відповідати перед законом, знаходяться «в бігах», а в деяких — роками доводиться очікувати на правову допомогу інших держав, результати експертиз тощо. Вартість майна, яке фігурує в цих кримінальних справах і яке держава роками зберігає на спеціальних складах, становить понад 29 мільйонів гривень. І це далеко не найбільша цифра серед областей України.

Міліція вам буде «дахом»

Спецоперацію провели співробітники Служби внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС спільно з «убозівцями» з відділу обслуговування Південної залізниці. Як повідомила «УМ» керівник прес–служби ГУБОЗу Олена Мельник, правоохоронці викрили не лише потужний україно–російський контрабандний канал, а й перевалочну базу контрабандистів. За даними оперативників, контрабандисти отримували товар виробництва Китаю та Гонконгу в «Одесі–мамі», а далі «контру» залізницею та вантажівками доправляли на Харківщину.

Ворошиловський поклик

У Бучацькому райвідділі міліції на Тернопільщині порушено кримінальну справу за фактом крадіжки з місцевого тиру. Вночі злодії відігнули металеву решітку на вікні, витягнули скло і винесли чотири рушниці та три з половиною тисячі штук набоїв до них. Як повідомив «УМ» старший спеціаліст Центру громадських зв’язків обласної міліції Петро Колісник, злочинців затримали дуже швидко — ними виявилися двоє старшокласників з приміського села Підзамочок.

Операція «Нерест»

Операція «Нерест»

До участі у цих профілактичних заходах залучено більше десяти тисяч (!) співробітників міліції та півтисячі працівників рибоохорони. Адже наприкінці березня розпочався масовий нерест риби, який триватиме до початку червня. Натомість у правоохоронців свій «нерест»: у водоймах вони ловлять браконьєрів — великих і маленьких. Як повідомили «УМ» у Департаменті зв’язків із громадськістю МВС, вони вже провели 1200 спільних рейдів та виявили понад 700 фактів незаконного вилову риби та браконьєрства, до відповідальності притягнуто майже тисячу осіб.

Усім роззброїтися!

Усім роззброїтися!

Двічі на рік міліція Черкащини оголошує для громадян місячники добровільної здачі зброї. Цього року акція завершилася на початку квітня. Начальник управління громадської безпеки УМВС у Черкаській області Володимир Іващенко розповів «УМ», що торік мешканці області здали 342 одиниці зброї. Траплялися й екзотичні екземпляри. У Золотоноші принесли гладкостовбурну рушницю «бельгійку» 1898 року випуску. А у Корсунь–Шевченківському в листопаді здали кулемет «Максим» часів Першої світової війни. Тамтешній рибалка виловив його зі ставка.

Гоча в Грузію не хоче

Вітчизняні правоохоронці депортували до Грузії чергового так званого «злодія в законі» — 44–річного Фрідома Сулаквелідзе, відомого у кримінальному світі на прізвисько Гоча. Як повідомила «УМ» начальник прес–служби Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС Олена Мельник, колоритного «законника» було затримано ще 3 квітня в результаті вдало проведеної спецоперації «убозівців». МВС також повідомляє, що затримання і депортація цього особливо небезпечного злочинця відбулася в рамках реалізації Протоколу про співпрацю між МВС України та Грузії на 2008—2009 роки, підписаного півтора тижні тому у Тбілісі міністрами внутрішніх справ Юрієм Луценком та Іване Мерабішвілі.

«Харя» таки «засвітився»

Знешкоджена «бригада» мала міжрегіональні зв’язки, очолював її раніше п’ять разів засуджений донеччанин, відомий у кримінальному світі на прізвисько «Харя». Як повідомили «УМ» у прес–службі ГУБОЗ МВС, кілька років тому «Харя» звільнився з місць позбавлення волі, очевидно, щоб «замилити» очі правоохоронцям, спочатку навіть влаштувався працювати водієм вантажівки, але потихеньку сколочував власну «бригаду». Бандюки розпочали з розбою на автозаправках Донеччини — погрожуючи зброєю, відбирали мобільні телефони, готівку та автомобілі. Награбоване лише частково ділили між собою, решту ж, немов бізнесмени, вкладали у розвиток кривавої «справи». За гроші зі «злодійської каси» купували маски, зброю, наручники тощо й не гребували не лише пограбуваннями, а й підпалами, викраденнями автівок, залякуванням підприємців.