Воля закону чи воля начальника?

З дев'яти питань порядку денного, які мав розглянути за два дні з'їзд суддів України (з усіх регіонів на з'їзд приїхало близько 520 делегатів), найбільшу увагу привертає призначення суддів Конституційного Суду. Виступаючи вчора на з'їзді, Президент Віктор Ющенко назвав саме це завдання надзвичайно важливим. За словами Президента, обрані судді мають бути не лише найдосвідченішими фахівцями і правниками найвищого рівня, а й повинні мати високі моральні якості, бути патріотами України, прихильниками української державності. Тому делегати мусять керуватися «високими моральними якостями кандидатів і рівнем їх професіоналізму».

Меморіал через 89 років

Меморіал через 89 років

Жахлива i водночас героїчна загибель юних студентів університету Святого Володимира (нині — Київський національний університет ім. Шевченка) та гімназії ім. Кирило-Мефодіївського братства в радянські часи старанно замовчувалася зі зрозумілих причин. Адже 300 юнаків, що взяли гвинтівки до рук, вперше i востаннє, саме під Крутами (залізнична станція на Чернігівщині) стримували тут більшовистський полк, що рвався до Києва. В часи незалежності про подвиг хлопців згадали, він увійшов до шкільних підручників історії i... все.

I знову ллється українська кров...

I знову ллється українська кров...

Ворожий фугас спрацював буквально на відстані трьох-чотирьох метрів від українського бронетранспортера (БТР-80), коли наші миротворці, як завжди, зранку, проводили планову інженерну розвідку дороги неподалік міста Ен-Нуманія. Вибух стався вчора близько десятої ранку i, враховуючи невелику відстань до БТРа, не зачепити наших бійців, які були «на броні», фугас просто не міг.

Повернення в політику

Повернення в політику

«Розправилися крила» в екс-секретаря РНБО Петра Порошенка одразу після того, як Генпрокуратура закрила проти нього кримінальну справу за відсутністю складу злочину. Щоправда, таке формулювання постанови Петра Олексійовича не дуже влаштовує, i він збирається оскаржувати цю постанову ГПУ про закриття, оскільки «має визнати, що була відсутність події, а не факту злочину» в діях чи то бізнесмена, чи то політика Порошенка.

Піратству — бій?

Минув рівно тиждень відтоді, як за 90 миль від східного берега Сомалі пірати захопили теплохід «Панагія» з українським екіпажем на борту, який виконував комерційний рейс з вантажем вугілля з Південної Африки до Туреччини. Весь цей час перемовини із морськими розбійниками проводило українське МЗС та судновласник (одеська крюїнгова компанія), але станом на вчорашній ранок ситуація так i не змінилася на краще.

ФБР обдарувало Луценка

ФБР обдарувало Луценка

Позавчора під вечір на Богомольця,10 було свято. Вже вдруге в цьому році українські правоохоронці отримали безкоштовну допомогу від уряду Сполучених Штатів Америки. Нагадаємо, що у квітні американці передали МВС комп'ютерну техніку, загальна вартість якої становить майже 100 тисяч доларів. Цього разу подарунки отримував Департамент з питань боротьби з торгівлею людьми, створений при МВС на початку цього року. Автомобілі й комп'ютерну техніку на 135 тисяч доларів, як i минулого разу, міністру внутрішніх справ Юрію Луценку передав від Федерального бюро розслідувань посол США в Україні Джон Гербст.

700 тисяч баксів на скриню мерця

700 тисяч баксів на скриню мерця

Лише вчора стало відомо, що 18 жовтня біля берегів Сомалі африканськi пірати захопили корабель «Паганія» під прапором Ліберії i з українською командою. Інформаційна плутанина з цього приводу та відсутність даних про кількість українців, котрi опинилися в полоні «веселого Роджера», є традиційною для корсарських витівок у цих водах Iндiйського океану. Адже пірати Сомалі безграмотні i часто не можуть прочитати назву корабля, визначити прапор країни та громадянство морякiв.

Порох знову сухий

Порох знову сухий

Учора Генпрокуратура офіційно повідомила про закриття кримінальної справи стосовно Петра Порошенка. З'ясувалося, що екс-секретар РНБО перестав бути підозрюваним ще у четвер, у другій половині дня, адже саме в цей час комісія, створена для вивчення корупційних справ, порушених за резонансними заявами Зінченка-Турчинова, одноголосно дійшла висновку, що Порошенко злочину не скоював. Комісія вивчала «справу Порошенка» три дні, а загалом у неприємному статусі підозрюваного екс-секретар Ради нацбезпеки i оборони перебував 11 дiб. Саме стільки часу минуло відтоді, як Святослав Піскун цю справу порушив, а його тимчасовий наступник на посаді Генпрокурора з приставкою «в.о.» Сергій Винокуров — закрив.

Поганий той юрист, що не хоче бути Генеральним

Поганий той юрист, що не хоче бути Генеральним

Президент Віктор Ющенко на середину вчорашнього дня ще не визначився з кандидатурою на посаду Генпрокурора. Принаймні вчора в секретаріаті Верховної Ради «УМ» повідомили, що офіційного подання з Банкової ще не було. Нагадаємо, що Генерального прокурора затверджує Верховна Рада після внесення кандидатури Президентом. У разі парламентського затвердження глава держави підписує кадровий указ i — до роботи, пане Генпрокурор.

«Я щасливий, хлопці, я вам клянуся... Це ж суцільна шизофренія»

«Я щасливий, хлопці, я вам клянуся... Це ж суцільна шизофренія»

«Святослав Михайлович такий збуджений останніми днями, стільки справ заводить... Ми, напевно, вберегли Піскуна від того, щоб він не відкрив сам на себе справу, за день її не розслідував і сам себе не посадив», — так голова секретаріату Президента Олег Рибачук повідомив пресі про звільнення Святослава Піскуна з посади Генерального прокурора. Президент Віктор Ющенко підписав указ учора близько 11-ї години. Саме цією сенсацією п'ятниці завершився тиждень сенсацій від самого Піскуна, який ледь не кожного дня порушував резонансні кримінальні справи.