Діти Магомета витісняють дітей Ісуса

Діти Магомета витісняють дітей Ісуса

Американська неурядова наукова інституція («Форум релігійного та громадського життя»), яка спеціалізується на демографічних дослідженнях, 7 жовтня видала звіт, з якого випливає, що у світі нині живуть 1,57 мільярда мусульман. Учені та інтелектуали цієї організації провели велетенську роботу: впродовж трьох років досліджували дані переписів та іншу статистичну інформацію з 232 країн світу. На початок нового тисячоліття у світі нараховувалося від 1,5 до 2,1 мільярда християн. Тобто на сьогодні християни і мусульмани фактично зрівнялися за чисельністю.

Економіка для простих людей

Економіка для простих людей

Учора було оголошено, що премія Шведського Центрального банку за економічні науки в пам’ять про Альфреда Нобеля (така офіційна назва Нобелівської премії з економіки) за 2009 рік дісталася двом американським ученим — Елінор Остром та Оліверу Вільямсону. 76–річну Остром, яка працює в університеті штату Індіана, відзначено «за аналіз економічного управління, особливо громадами». 77–річного Вільямсона, співробітника Каліфорнійського університету в Берклі, нагороджено «за аналіз економічного управління, особливо в рамках діяльності фірм». Нобелівську премію з економіки було засновано 1969 році. За 40 років нею нагороджено 62 учених, але Елінор Остром стала першою жінкою–лауреатом.

Їх знову партія веде

Їх знову партія веде

Минулої неділі в більш ніж 70 регіонах Росії відбулися вибори до місцевих органів влади. Головними політичними гравцями були кремлівська партія «Єдина Росія» та комуністи, ЛДПР, «Справедлива Росія» і «Патріоти Росії», які також незаперечно підтримують Кремль. Рідкі лави опозиції на виборах репрезентувала права партія «Яблуко».

На базарі пропонують бомбу

Щонайменше 49 осіб загинули та більше ста отримали поранення вчора внаслідок бомбового замаху в людному місці поблизу базару Хибер у пакистанському місті Пешавар, повідомляє Бі–Бі–Сі. У місцевому шпиталі повідомили, що кількість жертв може зрости, оскільки багато поранених перебувають у критичному стані.

Американці «бомбардують» Місяць

Американці «бомбардують» Місяць

Учора американська космічна агенція НАСА провела радикальний експеримент для того, щоб остаточно переконатися, чи є вода на Місяці, повідомляє Бі–Бі–Сі. У червні цього року з мису Канаверал запустили апарат під назвою LCROSS — супутник стеження та дослідження місячного кратера. Учора вранці за командою з Землі він відділився від ракети–носія «Центавр». Першою до поверхні Місяця було скеровано верхній ступінь ракети–носія масою 2,2 тонни. Він узяв курс на кратер Кабеус на Південному полюсі нашого природного супутника. Керівник наукової частини проекту Ентоні Калапрет пояснив: «У цьому кратері є водень, і ми збираємося підняти його нагору». Кратер має діаметр 98 метрів і постійно перебуває в пітьмі. Вчені вважають, що на його дні, можливо, є замерзла вода.

Не пощастило з Олімпіадою, поталанило з Нобелем

Не пощастило з Олімпіадою, поталанило з Нобелем

І в попередні роки вибір лауреатів найпрестижнішої політичної премії світу — Нобелівської премії миру — викликав подив чи неоднозначні реакції. Немає сумнівів, що вибір цьогорічного лауреата також стане предметом довгих обговорень та сумнівів. Норвезький комітет зупинив свій вибір із 205 претендентів (рекордна кількість за всю історію нобелівських премій миру) на президентові США Бараку Обамі, який перебуває на цій посаді неповні 10 місяців і ще не встиг зробити цей світ «мирнішим», хоча має такі наміри. Може, варто було зачекати принаймні до наступного року? Певно, премія видана авансом... А може, за відмову від розміщення елементів ПРО в Європі? Чи як підсолода тієї гіркоти, яку президент США пізнав, програвши боротьбу за проведення Олімпійських ігор–2016 у його рідному місті Чикаго?

Сильвіо не до дівчаток

Сильвіо не до дівчаток

15 суддів Конституційного суду Італії визнали незаконним імунітет від судового переслідування прем’єр–міністра Сильвіо Берлусконі та інших трьох високих державних посадовців. Цей вердикт дає «зелене світло» цілій низці судових процесів проти 73–річного глави уряду Італії. Очікують, що першими будуть розблоковані дві справи: про хабар у 400 тис. євро за фальшиві свідчення в суді, виданий британському правникові Девіду Міллзу, та про протиправні дії медіа–холдингу «Медіасет», що належить Берлусконі.

Міністри догралися

У Польщі набирає обертів скандал навколо фактів лобізму окремими членами уряду та депутатами парламенту інтересів грального бізнесу. Цього понеділка подав у відставку міністр спорту та туризму, відповідальний за організацію Євро–2012 Мирослав Джевецький. Він заявив, що зважився на такий крок із метою довести свою непричетність до скандалу.

Інститут Патона: слава та ідеї, підкошені безгрошів’ям

Інститут Патона: слава та ідеї, підкошені безгрошів’ям

Кажуть, що за краплиною води можна пізнати море. Інститут електрозварювання ім Є. О. Патона (ІЕЗ), який у ці дні відзначає 75–ту річницю створення, є «найбільшою краплиною» української науки. Про завдання та проблеми інституту, як і проблеми української науки загалом, ішлося в розмові кореспондента «УМ» із провідним фахівцем ІЕЗ, академіком Національної академії наук України Володимиром Івановичем Махненком.

Згадала все

Згадала все

Нобелівський комітет назвав лауреатом премії з літератури німецьку письменницю Герту Мюллер. Це авторка, яка засобами концентрованої поезії та правдивої прози змальовує картину життя знедолених, йдеться у прес–релізі комітету.