Залізяка думає і крутить

Загальновизнано, що кілька років тому комп’ютер обігнав людину у вмінні грати в шахи. Можливості сучасних електронних машин такі, що з ними не може змагатися на рівних навіть найтитулованіший гросмейстер. І ось нова віха технічного прогресу: робот перевершив людину у швидкості збирання кубика Рубіка.

ПРИКОЛИ

Судячи із записів у блогах, як керувати країною, знають усі. Крім одного.

Чия земля? Калитчина?

Мабуть, я бiльш–менш розумiюся на сiльському життi. Із 14–рiчного вiку — колгоспник; з 15–рiчного — остарбайтер у сiльському господарствi; до 1941 року — куркульський син, хоч батько мав одного коня й одну корову... Чим бiльше читаю у газетах мiркування тих, хто виступає проти приватизацiї землi в повному її юридичному статусi з правом розпоряджатися нею, включаючи й продаж, тим бiльше переконуюсь, хто i що хоче побачити в результатах референдуму. Причому наголошують не на приватизацiї повної й недоторканної, а все завжди зводять до акту продажу. Завжди лякають, що олiгархи скуплять землю. Усе населення України щодо статусу землi можна подiлити на категорiї. Перша — люди, якi на землi нiколи не працювали, якi не розумiють навiть термiн «земля». Земля — планета; земля, по якiй я ходжу чи лежу догори пузом; земля, на якiй стоїть мiй будиночок чи фабрика; земля, про якiй прокладено державнi й мунiципальнi дороги; нарештi земля, на якiй ростуть булки. Другi хочуть беззастережної влади над усiм без винятку населенням України, бачити його перед собою безголовими холопами. Третi хочуть мати засоби до iснування, не вкладаючи свою працю в землю. Четвертi хочуть бути повноправними власниками своєї землi, яка дає їм засоби до iснування.

Якщо неспокiйно спиться,

Нещодавно, подивившись i наслухавшись по телебаченню шоу «Свобода» Шустера про те, як його учасники оцiнювали випадок протесту над мiнiстром освiти, який здiйснила студентка, кинувши в обличчя Д. Табачника букет квiтiв, я пiшов iз роями думок у своє тепле лiжко i заснув. Заснувши i прокинувшись, згадав такий сон.

Голосуй за дільничного

Низку креативних пропозицій озвучив днями керівник обласної міліції Херсонщини Валерій Литвин. По–перше, генерал–майор міліції вважає, що було б добре, якби дільничних інспекторів міліції у сільських районах обирали місцеві жителі, як і голів селищних рад. Бо тоді б дільничні відповідальніше ставилися до своєї роботи, а селяни більше довіряли своїм обранцям у погонах. Пан Литвин разом із керівництвом Херсонської облдержадміністрації навіть планує звернутися з цією законодавчою ініціативою до Верховної Ради.

Барак для народу

Барак для народу

Добре бути президентом, особливо під час виборчої кампанії — можна щодня обніматися з гарними дівчатами, і дружина тобі й слова не скаже. Принаймні нинішній очільник США Барак Обама цим правом користується на повну. Щодня через його обійми проходять десятки чарівних молодих американок. Щоправда, нечарівних і немолодих — не менше. Адже глава Білого дому нікому не відмовляє в праві потиснути йому руку, поцілувати в щічку, сфотографуватися «в обнімку», часто заходить «перекусити» й поспілкуватися з відвідувачами у якомусь із пересічних фаст–фудів...

Греція поза зоною доступу

Грецію вкотре паралізував усенародний страйк. Упродовж 48 годин життя в країні фактично зупинилося: було припинено внутрішнє та міжнародне транспортне сполучення, закрито банки, освітні заклади, крамниці, аптеки, бензоколонки, державні та більшість приватних установ. Найбільше не пощастило туристам, які саме цими днями збиралися в’їхати–виїхати з Греції — до п’ятниці про це годі було й мріяти.

Терор не пройде

У Туреччині — черговий спалах конфлікту з курдськими повстанцями. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, вчора зранку під час нападу бойовиків Курдської робітничої партії на управління поліції та жандармерію в провінції Хаккярі загинуло щонайменше 26 турецьких військових, ще 18 отримали поранення (21 нападника було вбито). Це найбільша кількість загиблих в одному інциденті турків — представників правоохоронних органів — за багато років.