Як розМОРОЗити Соцпартію

Як це завжди буває після провалу операції, програш неодмінно провокує пошуки крайніх. Соціалістична партія програла вибори–2007, тож тепер завсідники штабів, рай–, об– та інших «комів» ведуть словесну війну з лідером партії Олександром Морозом. По–перше, співробітники окружних комісій у Севастополі заявляють, що Соцпартія з ними не розрахувалася за роботу під час виборів. Обіцяли, мовляв, 1000 гривень, а заплатили всього по 200... По–друге, у тому ж таки Севастополі місцеві соціалісти пригледіли заміну Морозу — Василя Цушка. Донеччани теж не проти Василя, але іншого — Волги.

«Голубий вогник»

Учора о–пів на четверту ранку сталося займання приміщення 91–го виборчого округу, що в Новосілках Київської області. Пожежу виявили двоє міліціонерів, що охороняли окружну комісію. Горіли, власне, кімнати, розташовані безпосередньо поруч зі святая святих — приміщенням, де зберігали виборчі бюлетені зі 160 дільниць. Тож бюлетені та інша документація, слава Богу, не постраждали. Міліціонери викликали пожежників та навіть до їх появи добряче попрацювали вогнегасниками. За годину займання вдалося ліквідувати.

Сергій Телешун: Коаліцій могло бути шість. Але ключових варіантів лише два

Сергій Телешун: Коаліцій могло бути шість. Але ключових варіантів лише два

Сергій Телешун «не замикає» для себе кар’єру політика, хоч і не брав участі в нинішніх парламентських перегонах. Прагне «зберегти себе» як незалежного експерта з чималим досвідом — за плечима в Телешуна співпраця з трьома президентами України. Дарма, що перед початком цьогорічної кампанії співрозмовнику «УМ» пропонували місце у списку відразу чотири політичні сили. Він відмовився від цих пропозицій, консультуючи, однак, багатьох політиків. Так Телешун розповідає про себе. А про теперішні наші реалії він говорить таке.

Майже в «яблучко»

Майже в «яблучко»

Дострокові парламентські вибори, здається, повернули соціологам їхнє реноме. В
2004–му, як ми пам’ятаємо, на деяких організаторів екзит–полів було чимало нарікань. Однак зараз у це вже немає сенсу заглиблюватись. Головне те, що о 22–й годині 30 вересня 2007 року різні науковці представили дані опитувань, які майже збігалися. Відмінності у цифрах були не настільки суттєві, аби поставити під сумнів чиїсь професіоналізм та об’єктивність.

Все вільно і прозоро, але зі списками — біда

Згідно з даними Центрвиборчкому, до України на перегони–2007 прибуло понад 70 іноземних спостерігачів. Голова місії ENEMO (Європейської мережі спостерігачів за виборами) Пітер Новотні зазначив, що його «посольство» вкрай стурбоване низькою якістю виборчих списків. ENEMO підготувала звіт, де ретельно занотувала всі випадки «двійництва». У цифрах порушення виглядають так: 94 тисячі двійників у Харкові; 3,6 тисячі померлих осіб у Кіровоградській області; 15 тисяч двійників у Києві; 16 тисяч — у Дніпропетровську; 2 тисячі — в Донецьку, 700 — у Рівному.

Мій сусід — інопланетянин

Мій сусід — інопланетянин

Прес–секретар Служби безпеки Марина Остапенко посприяла «Україні молодій» в потраплянні на денний пост «телефону довіри» СБУ та в чергову частину, куди дзвінки переводять уночі. Авторку цих рядків завжди цікавило, навіщо люди дзвонять у СБУ? Асоціативний ряд мимоволі підказував: СБУ — КДБ — доноси на сусіда. Виявилось, все не так. Власне, один «донос» був: дзвонила жіночка, яка повідомила, що сусідка знов висмоктала з неї всю енергію і зараз понесе її (енергію) продавати. «Негайно висилайте машину!» — вимагала вона. «Гаразд, висилаємо!» — бадьоро запевнив черговий. «Навіщо ви сказали, що висилаєте машину?» — спитала я. «А що я мав казати? Принаймні на якийсь час це її заспокоїть». — «А потім?» — «А потім вона, зрозуміло, дзвонитиме ще, ще і ще...»

Вітай, Америко!

Керівник громадської організації «Молодь — надія України» Вадим Гладчук просить політичного притулку в Сполучених Штатах Америки, повідомляє його прес–служба. Мотивує таке звернення Гладчук «тривалим переслідуванням зі сторони політиків і правоохоронних органів за принципову позицію і боротьбу з тіньовими схемами», яку він, мовляв, активно веде.

Донецька мафія: «глюки» на старті

... І навіть «5–й канал» (на якому виходять в ефір програми продюсерського центру «Закрита зона» — дітища Володимира Ар’єва) не стояв осторонь загального «облому», яким зустріло телебачення ар’євський фільм «Донецька мафія: перезавантаження». Відомий київський журналіст (і, до речі, 10–й номер у списку блоку «Наша Україна — Народна самооборона») пояснив на презентації, що його стрічка містить унікальні кадри, відзняті оперативниками МВС. Мова про кримінальні сходки початку 90–х років за участю тодішнього авторитета Ахатя Брагіна та його «колеги» Ріната Ахметова. Ар’єв підкреслив, що завдяки численним документальним зйомкам та інтерв’ю глядач уперше має змогу осягнути масштаби донецького кримінального клану. Крім Ахметова, на горіхи у фільмі перепадає і Януковичу: один із колишніх міліціонерів, що затримував у минулому чинного Прем’єра, прямо звинувачує його у зґвалтуванні.

Цар Кінг

Цар Кінг

...Нас учили, що виживати за будь–яких умов — справа, гідна мислячої людини. Нашими провідниками були Робінзон Крузо і льотчик Марєсьєв. А також жабка із дитячої читанки, яка, впавши у жбан з молоком, так бовтала задніми лапками, що перетворила молоко на масло, й вискочила звідти ціла й неушкоджена. Але прийшов Стівен Кінг і довів, як 2 х 2 = 4, що коли ти заради порятунку їси... власну ногу, вуха і, міль пардон, яйця, присмачуючи процес героїном («Той, хто хоче вижити»), то виглядаєш як мінімум неестетично. Тож, коли життя — лайно, краще зважитись на смерть.

Свобода — слово багатоканальне?

Не так давно «УМ» репрезентувала нового ведучого програми «Свобода слова», що виходить на ICTV, Андрія Кулікова. Тепер є привід згадати і колишнього — Савіка Шустера, який, перейшовши на «Інтер», несподівано продублював передачу й на цій «кнопці», фактично не змінивши ані її формат, ані назву. Проект «Свобода із Савіком Шустером» вийшов у ефір у серпні, але тільки зараз керівництво ICTV схиляється до того, аби судитися з «Інтером» за бренд.