ґулі Копенгагена

ґулі Копенгагена

Данія на правах господаря Конференції ООН з кліматичних змін, яка триває в Копенгагені, запропонувала свій проект заключного документа. Його копії потрапили до провідних ЗМІ і гаряче дебатуються в кулуарах конференції, повідомляє Бі–Бі–Сі. Загальна думка така: документ не подобається більшості країн–учасників. «Данський текст загрожує успіху кліматичних переговорів у Копенгагені», — вважають представники групи G77, до якої входять представники країн, що розвиваються. Таку думку озвучив глава делегації Судану Лумумба Станіслас Діа Пінг, країна якого наразі головує в групі G77.

Зброя, яка вбиває переможців

Суд у Римі зобов’зав міністерство оборони Італії виплатити 1,4 млн. євро родині військовослужбовця з острова Сардинія, який помер кілька років тому, імовірно, через ураження, яке отримав у 1999 році, коли авіація НАТО використовувала в Сербії бомби зі збідненим ураном. Це перший такий вердикт про відшкодування за позовами родин італійських військовослужбовців, які загинули чи нажили онкологічні хвороби після контакту зі снарядами, покриття яких було виготовлено з використанням збідненого урану.

Так легко вбивати невинних...

Так легко вбивати невинних...

Учора центром столиці Іраку — Багдадом — прокотилася серія з п’яти бомбових замахів із використанням начинених вибухівкою машин. Щонайменше 118 осіб загинули та 197 отримали поранення, повідомляє Бі–Бі–Сі. Першу машину було детоновано поблизу поліцейського патруля у столичному районі Дора, а четверо інших підірвано з інтервалом у кілька хвилин поруч із будинками офіційних та державних інституцій: міністерств внутрішніх справ та соціального захисту, Багдадського університету та Музею мистецтв. Серед жертв є як цивільні, так і держслужбовці та співробітники силових структур.

Анархія — мати (без)порядку

Вихідні минули у столиці Греції під знаком заворушень та виступів анархістів, членів лівацьких організацій та звичайних хуліганів. Формальним приводом для цього стала перша річниця з дня вбивства столичними поліцейськими 15–річного підлітка–анархіста. Жертва, Александрос Грігоропулос, був у групі з приблизно 30 підлітків, які 6 грудня минулого року напали в Афінах на поліцейську патрульну машину, закидавши її камінням. Один із поліцейських вистрелив у напрямку нападників. Куля рикошетом влучила у Грігоропулоса. Обом поліцейським висунуто офіційні звинувачення в ненавмисному вбивстві. Розгляд судової справи розпочнеться лише з січня–2010.

Змагання на рівних

Схоже, чинний президент Румунії Траян Басеску виборов другий президентський термін у другому турі виборів, які відбулися минулої неділі. Віце–перзидент Румунії Адріан Відеану повідомив учора в другій половині дня, що після підрахунку 99,13 відсотка голосів лідирує Траян Басеску з 50,33 відсотками голосів. Його суперник, екс–прем’єр, соціал–демократ Мірче Джоане набрав 49,67 відсотка.

Як людству не розділити долю динозаврів

Як людству не розділити долю динозаврів

Учора в залі «Белла» в столиці Данії — Копенгагені — відкрилася найбільш представницька у світі за останнє десятиліття конференціія ООН із кліматичних змін за участі офіційних делегацій 192 країн світу (всіх без винятку членів ООН), яка триватиме до 18 грудня. Світ намагатиметься випрацювати нову глобальну стратегію з протистояння катастрофічним кліматичним змінам. Яку б угоду не було вироблено, але вона має прийти на зміну попередній — Кіотському протоколу від 1997 року, термін дії якого спливає у 2012–му. Це при тому, що Кіотський протокол так і не виконав поставлених ним перед світом рятівних екологічних вимог. До чого зводяться зусилля світу — викиди небезпечних газів, які є продуктом цивілізаційного розвитку людства і які загрожують кліматичному балансу світу, мають бути зменшені до мінімуму.

Інтернет відмовляється від принципу

Видавці газет отримають можливість обмежити кількість статей, які можна буде знайти і прочитати в інтернет–версіях їхніх видань за допомогою пошукової системи Google, повідомило керівництво цього найбільшого у світі інтернет–пошуковика. Таке рішення прийнято у відповідь на звинувачення з боку деяких видань у тому, що Google заробляє собі гроші, надаючи доступ до інтернет–версій провідних ЗМІ, які постачають новини. Відтепер усі охочі медіа можуть приєднатися до програми First Click Free, яка дозволяє перекривати користувачам необмежений доступ до веб–сторінок.

Ображені мінарети

Ображені мінарети

Результат недільного референдуму в Швейцарії, на якому 57,5 відсотка його учасників висловилися за заборону будівництва в країні нових мінаретів, викликав бурю дискусій в Європі та протестів у ісламському світі. Ця хвиля докотилася й до України. Глава Меджлісу кримських татар Мустафа Джемільов заявив, що його земляки–одновірці стурбовані результатами швейцарського референдуму, що він є «небезпечним прецедентом», який може поширитися на Україну. «Україна є доволі толерантною країною, хоча, звичайно, рівень демократії у нас значно нижчий. Тому я не виключаю такої загрози», — цитує його слова агенція «Новий регіон».

Гаага розсудить

Гаага розсудить

Міжнародний суд у Гаазі вчора почав розгляд справи за позовом Сербії про законність одностороннього проголошення незалежності сербською провінцією Косово. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, це вперше на розгляд Верховного Суду ООН винесено питання про відповідність відділення території від країни міжнародному законодавству. Незважаючи на те, що проголошену в лютому 2008 року незалежність Косова визнали вже 63 країни світу, Сербія відмовляється погодитися із втратою частини своєї території.

«Хоробре серце» повертається

Через рік шотландці на референдумі визначатимуться, чи хочуть вони, аби Шотландія стала незалежною. Представляючи в Единбурзі так звану Білу книгу, тобто дорожню карту руху до незалежності, перший міністр (глава виконавчої влади) Шотландії Алекс Салмонд наголосив, що незалежність надасть країні можливість встановити з Англією нове та відповідне ХХІ століттю «партнерство рівних». А також дозволить місцевому уряду більш ефективно проводити власну економічну політику, напряму спілкуватися з Європою та «прибрати ядерні боєголовки «Трайдент» зі своєї землі».