У карти по–дорослому
Днями до Зіньківського райвідділу міліції звернулася мешканка одного з сіл району, котра повідомила, що її чоловік зґвалтував їхню 12–річну доньку. Як з’ясувалося, злагоди в цьому сімействі не було й раніше.
Днями до Зіньківського райвідділу міліції звернулася мешканка одного з сіл району, котра повідомила, що її чоловік зґвалтував їхню 12–річну доньку. Як з’ясувалося, злагоди в цьому сімействі не було й раніше.
Чорні хмари згущуються над одним із престижних «вишів» Поділля — Хмельницьким університетом управління та права. Точніше, шишки здебільшого падають на голову його ректора Віталія Олуйка. Контрольно–ревізійне управління в області нещодавно виявило в навчальному закладі порушення та недоліки на суму 5642,5 тисячі гривень. Зокрема, у 2007 році за державним замовленням безпідставно зараховано десять студентів, які не належать до здібної, обдарованої молоді чи походять із малозабезпечених сімей. На їхнє навчання необґрунтовано витрачено 69,8 тисячі гривень з обласної скарбниці. Відсутність контролю за працевлаштуванням випускників двох останніх років призвела до того, що лише кожен десятий із дипломованих управлінців приступив до роботи, відповідно до направлень місцевих рад або адміністрацій.
Черговий канал «експорту» повій до Росії нещодавно перекрили працівники Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми обласної міліції Луганщини. У ході спецоперації під Краснодоном правоохоронці припинили спробу вивезти трьох дівчат (одна з яких — неповнолітня) до борделів Москви. Як повідомили «УМ» у відділі зв’язків із громадськістю УМВСУ в Луганській області, 17–річна Оксана зі Свердловська, 19–річна Вікторія й 27–річна Світлана з Луганська чудово знали, чим вони будуть займатися в Росії, адже їх «вербували» в обласному центрі в місцях концентрації «нічних метеликів» — у саунах та на зупинках громадського транспорту. Здавалося б, нічого екстраординарного в цьому не було, однак міліціонерів зацікавило те, що їм обіцяли ледь не золоті гори у «багатому зарубіжжі», відтак кожна з них мала для сутенерів свою ціну.
У районному центрі Тальне скоєно крупногабаритну крадіжку: із квартири тамтешнього жителя «випарувалися» меблі. У відсутність господаря з його хати кудись подівся телевізор, зникли холодильник, диван і навіть меблева стінка!
«Мій син, Горбаченко Микола, 1986 року народження, студент п’ятого курсу Національного транспортного університету, відмінник навчання, за п’ять днів до захисту дипломної роботи пішов із гуртожитку і зник», — такими словами починається лист до «України молодої» вбитого горем батька — Михайла Горбаченка, керівника одного з підприємств Бахмацького району, що на Чернігівщині. Батьки приїхали до Києва наприкінці червня 2008 року і почали шукати дивно зниклого сина, і в той же час труп хлопця знайшли в лісопосадці Святошинського району випадкові перехожі. Міліція одразу заявила — це самогубство, але рідним та близьким, які ховали 22річного Миколу, так не здавалося — на тілі були численні тілесні ушкодження. Виходить, перед смертю хлопця били й катували. Але люди не можуть знайти в правоохоронних органах правди уже чотири місяці.
Самі податківці називають викритий конвертаційний центр, котрий діяв у Черкасах з 2007 року на базі п’ятьох підприємств, досить потужним. Організував такий підпільний бізнес 48річний місцевий житель. Йому допомагали ще кілька чоловік, у кожного з яких були свої обов’язки, чітко відрегульовані. Послугами конвертаційного центру користувалися підприємства не лише Черкащини, а й Київської, Миколаївської та Хмельницької областей. Загалом близько тридцяти підприємств.
Тієї ночі, коли в черговій частині Смілянського міськрайвідділу міліції Черкаської області пролунав телефонний дзвінок від невідомого чоловіка про те, що його пограбували, тамтешнім правоохоронцям довелося до ранку не зімкнути очей. Але ж недарма: грабіжників вони знайшли.
«Убозівцям» з Київщини та їхнім російським колегам з Краснодарського краю таки вдалося домовитися стосовно одного «злодія в законі». Як повідомили «УМ» у прес–службі ГУБОЗ МВС, затриманого в Росії 34–річного Реваза Катамадзе (відомого у кримінальних колах на прізвисько «Резо» та «Магало»), що був оголошений Україною в міждержавний розшук за розбій, днями таки було екстрадовано до Києва.
Члени вінницької злочинної групи, які місцем своєї діяльності обрали «царські села» під столицею, могли б нарікати на що завгодно, та тільки не на богиню удачі, яка їм широко посміхнулася з першого ж епізоду. Почалося все з того, що організатор групи Максим О. та його підручний Олександр М. якось потай залізли до приватного будинку в селі Лебедівка біля Вишгорода, де виявили у господаря 210 тисяч доларів та 6 тисяч євро, які той тримав удома готівкою «для кишенькових витрат». Зрозуміло, замість грошей вони залишили власнику тільки сліди на підвіконні.
В Умані на хабарі погоріли двоє відомих тамтешніх дядьків. Один із них — голова Уманської районної ради Сергій Усик, другий — директор одного з товариств цього ж району. Їх затримали оперативники обласного УБОЗ Черкащини спільно з Антикорупційним бюро ГУБОЗ МВС у ту мить, коли їм передавали хабар в один мільйон гривень! Такі гроші чоловіки вимагали й отримали від приватного підприємця за продаж нежитлового приміщення, розташованого поблизу траси Стрий — Тернопіль — Кіровоград — Знам’янка. У майбутньому вони обіцяли підприємцю відвести навколо цієї будівлі земельну ділянку площею 2,6 гектара.