А дві голови краще?..

А дві голови краще?..

Позавчорашня різка заява Юлії Тимошенко про зловживання Валентини Се­менюк у царині приватизації та величезні збитки для держави через її «корупційне» керівництво Фондом державного майна отримала несподіване продовження. Як відомо, Прем’єр відсторонила пані Семенюк від посади до четвертого квітня, а замість неї призначила виконувача обов’язків голови Фонду Андрія Портнова. Одним махом своїх посад позбулися перший заступник керівника ФДМУ Віктор Петров та два просто заступники: Анатолій Гриненко та Олександр Потімков.

Від аукціонів і тюрми не зарікайся

Від аукціонів і тюрми не зарікайся

Урядовці Юлії Тимошенко засідають часто, довго і бурхливо. А напружена робота вимагає належних умов і душевного комфорту. Ноухау від протокольної служби Кабміну на вчорашньому засіданні — пузаті чайники із гарячими напоями, причому для кожного запрошеного — окремий. Елегантні цукерниці, горнятка, ложечки, білосніжні серветки, метушливі офіціантки — все це надавало офіційному заходу легку атмосферу невимушеності, радості, свята.

Що СОТ прийдешній нам готує?

Що СОТ прийдешній нам готує?

До Верховної Ради йде черговий фоліант обсягом понад півтори тисячі сторінок — саме так виглядає угода нашої країни зі Світовою організацією торгівлі (протокол про вступ було підписано вчора в Женеві за участю Президента Ющенка). Дві третини сторінок — це зобов’язання нашої країни перед СОТ, решта — правила організації, які погоджується виконувати Україна. Депутати мають півроку, аби уважно прочитати товстий том та остаточно вирішити, підходять нам такі умови чи не дуже. Поки народні обранці готуються розглядати документи, «УМ» вирішила відповісти на деякі питання.

СОТ увімкнув секундомір

Сьогодні, рівно о 17.15 за київським часом, у швейцарському місті Женева відбудеться подія, до якої наша держава готувалася впродовж останніх п’ятнадцяти років: на засіданні генеральної ради Світової організації торгівлі підпишуть протокол про вступ України до СОТ. На церемонію погодився прибути Президент Віктор Ющенко.

Уряд для пенсіонера — друг, товариш і брат

Літні українці та українки можуть починати тішитися — влада не забула про обіцянки та готова збільшувати їхні пенсії. На вчорашньому засіданні Кабміну міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова радісно повідомила: бюджет Пенсійного фонду становитиме понад 140 мільярдів гривень (уряд Януковича торік затвердив 90 мільярдів гривень. — Авт.). Причому майже четверта частина суми — це гроші з державного бюджету. За підрахунками міністра, таке «напування грішми» дозволить без зайвих проблем збільшити пенсії на 35 відсотків.

«Держбюджет не може мати кольору»

У народних депутатів нині нервовий цейтнот. Якщо вони не зуміють прийняти Державний бюджет до 1 січня, у країні можуть виникнути серйозні проблеми — пенсіонери та бюджетники не отримають своїх грошей, багато державних програм не будуть профінансованими. І хоча жодне голосування за такий серйозний фінансовий документ не було легким, нині «баталії під куполом» особливо запеклі. Фракція Партії регіонів категорично відмовляється підтримувати кошторис держави, укладений Кабміном їхнього політичного опонента Юлії Тимошенко. За словами заступника Комітету ВР з питань бюджету БЮТівця Олега Ляшка, серйозних системних зауважень опозиція не висуває, «зриває погоджувальні ради» тощо.

Вам залишилося 120 годин!

Вам залишилося 120 годин!

Учора вже другий раз за останні місяці металевий голос церемоніємейстера Кабінету Міністрів надривно оголосив: «Президент України, Голова Верховної Ради!». Віктор Ющенко та Арсеній Яценюк з’явилися у залі засідань в однаковісіньких червоних краватках: глава держави вів розширене засідання уряду, на якому розглядали новий проект кошторису держави на наступний рік.

Наш паровоз «прогризає» кордон?..

Наш паровоз «прогризає» кордон?..

Після скандальної приватизації «Луганськтепловоза», коли індустріальний гігант дістався практично єдиному російському покупцеві за символічну ціну, звучало чимало невдоволених голосів. Чи не найгучнішим серед них був виступ тодішньої опозиціонерки Юлії Тимошенко, яка пообіцяла, що неодмінно поверне завод у державну власність. Зайнявши посаду Прем’єр–міністра, пані Тимошенко висловилася на цю тему більше, ніж обережно — мовляв, усі свої обіцянки новий уряд неодмінно виконає. Але й цієї обережної фрази було достатньо, аби нові власники Луганського тепловозобудівного вивели на вулицю власних робітників — протестувати проти реприватизації!

Смердить, трясе і дорого?

...Пізній вечір. На Центральний київський залізничний вокзал подають львівський потяг. Ті, хто проводжає, починають жартувати — мовляв, знімають фільм про повоєнні роки. Народ з квитками, навпаки, нервує: думка про те, що зараз доведеться заходити в ось ці облуплені, проіржавлені, неосвітлені вагони, не надихає. Проте діватися нікуди: шалений дефіцит квитків на тлі необхідності їхати вибору не залишає.

Каблучки на «державному» паркеті

Каблучки на «державному» паркеті

Позаминулої ночі у вікнах верхніх поверхів урядового будинку на столичній вулиці Грушевського відблискувало тьмяне світло. Це працівники апарату Кабміну натхненно виконували свою невидиму для стороннього ока роботу: міняли таблички на кабінетах високого начальства. Почали з дверей безпосереднього шефа Петра Крупка, який, за логікою, мав прийти на робоче місце раніше за інших і замінити ветерана «кабмінівського руху», вірну тінь пана Януковича Анатолія Толстоухова. «Головну» табличку на кабінеті №1, за старою доброю традицією, прикручували зранку, мало не в останні хвилини: Тимошенко обіцяла бути на 8.00.