Великий провал
Не такий поступливий, як здавалося Москві
Учора закінчився триденний офіційний візит Генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена до Москви. Контакти між Росією та НАТО були фактично заморожені після минулорічної серпневої російської інтервенції до Грузії та анексії нею Абхазії й Південної Осетії, тому вже сам факт візиту очільника Альянсу до Москви можна вважати великим проривом та успіхом для Кремля. Расмуссен провів у російській столиці переговори з главою російського МЗС Сергієм Лавровим та зустрівся з президентом Дмитром Медведєвим і прем’єр–міністром Володимиром Путіним, побував у Держдумі.
Що надійніше — банк чи годинник?
Швейцарія відмовляється ратифікувати вже підписану з Францією угоду про обмін податковою інформацією, повідомляє «Євроньюз». Берн пішов на такий крок на тлі банківського скандалу навколо таємного списку з трьома тисячами прізвищ французьких вкладників, які, ухиляючись від сплати податків у своїй країні, розміщували гроші у швейцарській філії британського банку HSBC. «УМ» уже, повідомляла, що дані про ці рахунки Парижу передав завербований Францією співробітник цього банку, агентурне псевдо якого «Антуан». Тепер стали відомі справжні ім’я та прізвище «банківського шпигуна» — Ерве Фальчані.
Бомбами по антикорупціонерах
Внаслідок учорашнього замаху в Кабулі, який здійснив терорист–самогубця, загинули восьмеро цивільних осіб та понад 40 отримали поранення. Мішенню замаху був дорогий «Хітал Готель» в елітному столичному районі Вазір Акбар Хан, де часто зупиняються іноземці. Власником готелю є син екс–президента Афганістану Бурхануддіна Раббані (1992—1996). Представники афганських служб безпеки розповіли агенції «Ассошіейтед пресс», що чорний джип поволі під’їхав до готелю, потім затримався на мить біля охорони — і відразу вибухнув.
Труба до Китаю
Минулої суботи китайський лідер Ху Цзиньтао відвідав Астану, де разом із президентами Казахстану, Туркменістану та Узбекистану взяв участь у церемонії відкриття казахської дільниці газопроводу «Центральна Азія — Китай», повідомляє Бі–Бі–Сі. Ху Цзиньтао та президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв разом натиснули символічну кнопку, яка відкриває казахську дільницю магістралі протяжністю 1833 кілометри.
Репетиція самостійності
У неділю в іспанській автономній області Каталонія відбувся неофіційний референдум про незалежність, повідомляє «Євроньюс». Щоправда, в ньому взяли участь менше 30 відсотків осіб із правом голосу (в абсолютних цифрах — 700 тисяч мешканців зі 166 населених пунктів), але результат справляє враження — 95 відсотків із них висловилися на підтримку незалежності Каталонії.
Щоб не було тепліше
Мур, товщий за Берлінську стіну
Єгипет розпочав будівництво велетенської сталевої стіни вздовж свого кордону з Сектором Газа. Її призначення — припинити контрабанду палестинцями Сектору Газа життєво необхідних товарів та зброї з Єгипту. Після закінчення будівництва, яке триватиме приблизно 18 місяців, ця стіна простягнеться на 10–11 кілометрів у довжину, а її металеві сваї будуть вбиті на глибину 18 метрів під землю. Єгиптянам допомагають у зведенні цього монстра американські військові інженери, які його і спроектували, повідомляє Бі–Бі–Сі. Єгипет тримає план і будівництво стіни в таємниці й відмовляється давати будь–які коментарі. Бі–Бі–Сі дізналася зі своїх джерел, що елементи стіни також виготовлені в США з надміцної сталі, яка пройшла випробування на бомбові удари. Цю сталь неможливо різати зварювальними апаратами.
Банківський «Штірліц»
До останнього часу словосполучення «швейцарські банки» неодмінно йшло в парі із синонімом «надійні». Та після того як уряди США та Італії почали тиснути на Швейцарію з вимогами розкрити банківську таємницю й надати їм списки своїх громадян, які тримають на рахунках у швейцарських банках приховані від оподаткування на батьківщині кошти, федеральний уряд змушений був піти на поступки. Відтак слово «надійність» утратило сенс для тих, хто переховує у Швейцарії нечесно зароблені гроші. Черговим підтвердженням цього став скандал, який розгорівся у Франції.