«Контрреформація по-нашоукраїнськи

Конституційна реформа одразу після набуття нею чинності не піддавалася ретельному аналізу. Насамперед тому, що майже всі кути у владній конструкції зайняли «помаранчеві» політики, тож і про всілякі контрасигнації та війну повноважень ніхто не переймався. Зараз же, коли значна частина влади опинилася в руках опонентів, нагору пнуться конфлікти.

Коні Щербаня не винні

Коні Щербаня не винні

«Ми зробили все, аби Щербань не просто повернувся... Він заявив американській стороні про добровільну депортацію.Те, що далі відбулося, це великий подив, бо відпускати пана Щербаня на поруки, людину, яка більше року конкретно ховалася від слідчого й уникала правосуддя, є нелогічним. Єдине, що пояснює ситуацію, це те, що це відбувалося у День захисту тварин.

З третьої спроби

Із першим снігом Черкаси нарешті одержали й міського голову. Хоча не обійшлося без екстриму: у ніч із суботи на неділю міська територіальна виборча комісія знайшла у щойно надрукованих бюлетенях кілька помилок у прізвищах і датах народження кандидатів й вирішила передрукувати їх. Однак вибори таки відбулися. Мером міста, за попередніми даними, обрано Сергія Одарича — керівника Черкаського деревообробного комбінату, президента баскетбольного клубу «Черкаські мавпи».

Жахливий кінець чи жах без кінця?

Жахливий кінець чи жах без кінця?

«Наша Україна» переживає етап змін. З'їзд, який додав партії реформаторського прискорення, продовжиться другим етапом уже цієї суботи. Хоча в когось могло скластися враження, ніби НСНУ відтягує свій партійний форум. Про це запитали й у голови політради партії Романа Безсмертного, коли він прийшов на інтернет-конференцію сайту «Українська правда». «Щодо з'їзду можу сказати: краще жахливий кінець, аніж жах без кінця, — відповів Роман Петрович. — Тому я наполягаю на проведенні з'їзду 11 листопада».

У молодих «нашоукраїнців» — зміни

«Молодіжний союз «Наша Україна» на початку листопада святкував річницю свого існування. Цей рік був непростий як у житті країни, так і в житті молодіжної організації. Але, незважаючи на проблеми, «Молодіжний союз «НУ» утвердився й функціонує донині. Протягом року молодіжне крило НСНУ очолював міністр у справах сім'ї, молоді та спорту — Юрій Павленко, але тепер він вирішив залишити цю посаду: «Я готовий дати дорогу молодим і дати їм можливість проявити себе на рівні «Молодіжного союзу». Моя робота міністра не дозволяла мені повною мірою займатися організацією... Ніхто не може мене звинуватити в тому, що я використовував свої політичні уповноваження. Навпаки, мене дружньо звинувачують у тому, що я не використовував своє становище, аби сприяти розвитку осередків МСНУ, щоб організатори отримували бюджетне фінансування і підтримку своїх програм. Із державного бюджету «Молодіжний союз «Наша Україна» не отримав жодної копійки».

Перший кілок революції

Перший кілок революції

Наметове містечко на київській Контрактовій площі було предтечею славнозвісного Майдану. Масові протести з сотнями «малих архітектурних форм» та тисячами мешканців тих наметів з'явилися тільки після другого туру президентських виборів. Невеличке ж містечко на Контрактовій площі заклали вже після першого «раунду» ківалівської математики. Його «архітектором» виступила бунтівна «Пора», яка не мала чіткої вертикальної структури і виразних лідерів, натомість заручилася потужною підтримкою активної молоді.

«Одіссея» Щербаня завершилася?

«Одіссея» Щербаня завершилася?

«Те, що відбувалось у травні 2005 року... Я вам скажу, якби я в той час повернувся до Києва, мене б повісили отам, на Хрещатику. І весь народ би аплодував і казав: «Так йому і треба!». Розумієте? Того що ейфорія, яка була на той час, вона, на жаль, вирішувала долі й людей. Ейфорія».

Рейтингова «синява»

Мабуть, дарма Юлія Тимошенко так ревно домагається розпуску парламенту і призначення нових виборів. Адже у випадку проведення нових «великих перегонів» її блок набрав би на 2% менше, аніж весною цього року, — 20,2% виборців. Насправді різниця не надто велика (з урахуванням похибки), але значно показовішим є те, що більшість у Раді однаково взяли б «регіонали». За них свої голоси нині віддали б 35,9% виборців. Із таким результатом вони могли би творити навіть одноосібну більшість. Адже спільний здобуток БЮТ, «Нашої України» (8,4%) та Компартії (4,6%) не дотягує до рейтингу наразі найпопулярнішої політичної сили. А інші блоки й партії 3-відсотковий бар'єр до ВР не подолали б узагалі.