Алі «хімічить» із того світу

Алі «хімічить» із того світу

У Багдаді цими днями дуже неспокійно: столиця Іраку задвигтіла від серії терактів. Учора терорист–самогубця підірвав начинену вибухівкою машину під одним із будинків міністерства внутрішніх справ, унаслідок чого щонайменше 18 осіб загинули та 80 отримали поранення. Як повідомляє «Інтерфакс», будинок, у якому розміщено центр криміналістики, зазнав значних пошкоджень. Замах стався через кілька годин після оприлюднення офіційного повідомлення іракського уряду про страту одного з най­ближчих співробітників та двоюрідного брата колишнього іракського диктатора Саддама Хусейна — Алі Хасана аль–Маджида, який в Іраку був більш відомий під прізвиськом «Хімічний Алі», або «різник Курдистану».

Не вийшов політ...

Не вийшов політ...

Літак «Боїнг 737–800» авіакомпанії «Ефіопські авіалінії» впав у Середземне море поблизу узбережжя Лівану невдовзі після зльоту. Трагедія сталася вчора о другій годині ночі за місцевим (він дорівнює київському) часом. Авіалайнер, що виконував рейс до Аддіс–Абеби, стартував з аеропорту Бейрута і вже за п’ять хвилин зник з екранів радарів. Як стверджують свідки катастрофи, перед тим, як упасти в море за три з половиною кілометри від берега, літак перетворився на вогненну кулю.

Будеш відповідати перед екраном

Учора в Польщі почав роботу перший інтернет–суд. Як повідомляє сайт Польського телебачення, в інтернет–суді розглядатимуть найпростіші справи за цивільними позовами з усієї країни. Зокрема, йдеться про суперечки економічного характеру, як–то затримки з виплатою зарплатні чи стягнення заборгованості. Від економічних суб’єктів вимагатимуть електронний підпис, а звичайні громадяни повинні зареєструватися на сайті суду та подати свої особисті дані.

Зловили терориста — «впіймалися» пасажири

Зловили терориста — «впіймалися» пасажири

Президент США Барак Обама лише в понеділок увечері вперше публічно відреагував на спробу знищення пасажирського літака американської авіакомпанії «Норзвест ейрлайнз», який на Різдво здійснював рейс з Амстердама до Детройта. Нагадаємо, запобігти цьому теракту вдалося лише завдяки пасажирам, які знешкодили терориста. Президент пообіцяв, що служби безпеки не залишать у спокої тих, хто планує замахи на Америку, а його адміністрація зробить усе, щоб знайти організаторів спроби підірвати авіалайнер.

Син мільйонера і смертельна «хлопавка»

Син мільйонера і смертельна «хлопавка»

Здавалося б, після вдалих і невдалих терактів останніх років, пов’язаних із повітряним простором, система безпеки в аеропортах досягла апогею. Але це враження, як виявилося, помилкове. Минулої п’ятниці 23–річний нігерієць Умар Фарук Абдул Муталлаб, пов’язаний із терористичною організацією «Аль–Каїда», намагався привести в дію вибуховий пристрій на борту літака «Аеробус А–330» американської компанії «Норзвест Ейрлайнс», що здійснював рейс № 253 з Амстердама до американського міста Детройт. Замах не вдався завдяки пильності пасажирів. («Побачивши полум’я, що вирвалося з–під накинутої на коліна нігерійця ковдри після «такого звуку, як, ніби хлопавкою, вистрелили в подушку», кілька осіб знешкодили терориста й перетягли до салону першого класу. Літак без проблем долетів до місця призначення і приземлився в Детройті.

Мер проти композитора

Минулої неділі 4,5 мільйона хорватів, наділених правом голосу, обирали країні нового президента. Повноваження чинного глави держави, 74–річного Стіпе Месича, спливають у лютому. Він вірою і правдою відслужив своєму народу два п’ятирічних терміни і, відповідно до конституції Хорватії, не може претендувати на третій. Хоча якби мав таке право, то, безсумнівно, знову здобув би на виборах упевнену перемогу.

Венеціанська традиція: як не Різдво, то Новий рік під водою

Венеціанська традиція: як не Різдво, то Новий рік під водою

Так звана acqua alta («висока вода») сягнула 143 сантиметрів вище рівня моря, затопивши 56 відсотків історичної частини міста, повідомила вчора міська влада. Затоплення Венеції не є чимось новим, але такий рівень води спостерігається вперше за цей рік. По площі Святого Марка та деяких вулицях Венеції можна пересуватися лише по високих настилах, але й вони вже височіють над водою лише на кілька сантиметрів.

Кілька веселих (і не дуже) різдвяних історій

Кілька веселих (і не дуже) різдвяних історій

Сьогодні для більшості християн світу, включно з православними Греції, Кіпру, Болгарії та Румунії, розпочинається свято Різдва. У наші часи тотальної глобалізації воно все більше набирає світського характеру, хоча про його первинний зміст також не забувають.

Кров на шрамах

Кров на шрамах

Наприкінці минулого тижня в румунському Тімішоарі пройшли урочистості з вшанування пам’яті жертв антикомуністичного повстання 1989 року, а позавчора — святкування 20–ї річниці проголошення Тімішоари першим у країні містом, вільним від комунізму. 118 мешканців міста загинули тоді в сутичках з регулярними військами та агентами таємних спецслужб «Секурітате», а кілька тисяч осіб отримали поранення.

Учасники ювілейних заходів у Тімішоарі та в інших містах Румунії і в ці дні вийши на вулиці, тримаючи прапори соціалістичної Румунії з вирізаним усередині комуністичним гербом країни — саме такі знамена стали символом антикомуністичної революції.

Фіаско Копенгагена

Важко сказати, коли ж закінчилася Конференція ООН із кліматичних змін: чи в офіційний день закриття 18 грудня, коли делегати почали роз’їзджатися по домівках, чи 19 грудня, коли невелика група розвинених країн, яка проводила «засідання порятунку» в ніч із п’ятниці на суботу, прийняла розпливчасту угоду щодо глобального потепління, котру на саміті було «прийнято до відома», оскільки затверджувати вже було нікому. «Ми маємо угоду», — заявив Генсек ООН Пан Кі Мун, і назвав її «істотним початком». Цей «початок» навіть гірший від запропонованої днем раніше загальної декларації про потребу розробити найближчим часом всеохопну угоду про розподіл між країнами обов’язків стосовно призупинення процесів глобального потепління.