Син похованих без похоронної музики

Син похованих без похоронної музики

Омар Узарашвілі — один з найвідоміших львівських журналістів. Майстер спорту з боксу, виступав за молодіжну збірну України. Грузин, який пише українською. Автор книжок «Львів «бандитський», «Львів «ментівський», «В епіцентрі гангстерських війн: українська мафія зблизька». Журналіст-розслідувальник, якого поважають по обидва боки закону, бо старається не догодити нікому. Нещодавно Омар відвідав Ужгород на запрошення неформального журналістського клубу «НеТаємна вечеря» за сприяння фонду «Відродження».

На пляжі засмагай, а про майно не забувай!

Днями в Севастополі було затримано двох місцевих мешканців, які вирішили підзаробити в курортний сезон крадіжками з автомобілів. Як розповіла «УМ» співробітник прес-служби Департаменту карного розшуку МВС Марина Котенко, молодики 25 та 26 років для свого «промислу» спеціально обрали скелясту місцевість. Адже ті, хто відпочивав поблизу Севастополя «дикунами», не мали можливості під'їхати до пляжу машиною й тому залишали свого «залізного коня» поблизу баз відпочинку на відстані 200—300 метрів від моря. Саме такі авто без догляду і потрапляли в поле зору злочинців.

Цукор, КрАЗи та ікони...

Лише за три останні дні дещо покращилися результати роботи на окремих митницях країни. Мабуть, таки недаремною була нищівна критика Держмитслужби Президентом Віктором Ющенком, який оцінив роботу як украй негативну через численні факти корупції та хабарництва.

«Стривай-но, брат мусью...»

«Стривай-но, брат мусью...»

Останнім часом багато говорять про захист прав іноземних інвесторів в Україні. Та й іноземців узагалі. Але серед західних бізнесменів трапляються не лише чесні бізнесмени, а й відверті аферисти, за якими тягнуться шлейфи діянь у стилі «Остап Бендер, помножений на сто». Історія одного з таких «мусью» — до вашої уваги. Вiн вiдсидiв в українськiй тюрмi лише половину термiну.

Міліціонер чи «дах» для грабіжників?

Мешканці Полтавщини ще, здається, не оговталися від повідомлення про затримання зграї грабіжників, до складу якої входило троє працівників міліції («УМ» розповідала про «найгучніший» з десятків скоєних нею злочинів — «взяття» каси підприємства разом із готівкою на суму понад 200 тисяч гривень), як прокуратура області виявила інші, не менш вражаючі кримінальні витівки правоохоронців. Причому якщо у першому згаданому випадку міліцейські керівники наголошували на тому, що їхні підлеглі з грабіжницькими замашками були чи не найдрібнішими коліщатками в системі і, коли вирушали «на діло», не використовували міліцейської форми, то тепер ідеться про значно солідніші мундири.

Що залишиться в «ментiвському» лексиконі без матів

На останній нараді з українськими правоохоронцями Президент Віктор Ющенко, окрім того що знімав стружку з усіх міліцейських керівників, поставив ще й завдання боротися з... матюками і виховувати культуру поведінки людей у міліцейських погонах. Проблема ця вельми актуальна, і це знає кожен, особливо хто мав справу з працівниками органів у ролі правопорушника чи незаконослухняного громадянина.

Нічний візит у аптеку

45-річний приватний підприємець К. з райцентру Стара Синява конче потребував коштів, аби оживити свій нехитрий бізнес. Узяв 5 тисяч доларів банківського кредиту, решту позичив у знайомих. Загалом набігла сума в 15 тис. «умовних» одиниць. Та, як це трапляється, в один прекрасний день позичальники дружно зажадали грошики повернути, а їх у чоловіка не було. Старосинявець, висловлюючись жаргоном бізнесового сердовища, завис, ситуація ставала вкрай дискомфортною.

Свідки — зайві

У Єнакієвому припинено діяльність злочинного угруповання, створеного для загарбання легкових автомобілів. До нього входили 16-річний та 18-річний тутешні юнаки, а організував їх набагато старший азербайджанець, який мешкав тут нелегально. Саме 61-річний «наставник» запропонував молодикам нападати на водіїв таксі. Причому, за їхніми словами, аби позбутися небажаних свідків, він радив убивати власників автомобілів. І за кожне добуте таким способом авто обіцяв платити 2 тисячі гривень.

Водила банду «Мурка» в кептарі

На розташованій високо в Карпатах зазвичай спокійній ділянці кордону, підконтрольній заставі «Шибене», несподівано розгорнулися події, ніби за сценарієм добротного детективу. Один із мешканців невеличкого сусіднього села Шибене зранку повідомив українських прикордонників про присутність на території зони, куди можна потрапити лише за спецперепустками, чужаків.

Помилуйте мене, Президенте!

Помилуйте мене, Президенте!

Україна перебуває не в надто приємному списку лідерів за кількістю засуджених, де посідає 8 місце у світі. Так, українське небо в клітинку нині бачить бiльше 180 тисяч наших співгромадян. Однак кожен iз них має шанс на нове життя, а чимала частина порушників закону — на гуманніше до себе ставлення. Президент Віктор Ющенко неодноразово заявляв про необхідність зменшення кількості засуджених. I кожен із тих, хто потрапив за грати, має беззаперечне конституційне право — просити про помилування у самого глави держави. Те, як відбувається цей процес, хто до цього причетний і кому найперше «світить» таке щастя, з'ясовувала «УМ».