Нервові клітини — як на долоні

У Стокгольмі вчора оголосили імена лауреатів Нобелівської премії з хімії-2014. Ними стали Ерік Бетціг з фармацевтичного дослідницького кампусу при Медичному інституті Говарда Х’юза (Ешберн, США), Штефан Хелл з Інституту Макса Планка й Німецького дослідницького центру раку (Гайдельберг, Німеччина) та Вільям Мернер зі Стенфордського університету (США) — за «розробку флюоресцентної мікроскопії супервисокої чіткості».

До лампочки цей винахід!

Нобелівський тиждень триває: вчора Королівська Шведська академія наук у Стокгольмі оголосила прізвища цьогорічних лауреатів премії з фізики. Ними стали японські вчені Ісаму Акасакі, Хіросі Амано та Суджі Накамура, яких Нобелівський комітет вирізнив серед інших претендентів за створення у 90-х роках минулого століття блакитних світлодіодів.

Ліфтинг для «Залізної дами»

Ліфтинг для «Залізної дами»

Колись — «одоробло», дисонанс якого з довколишніми видами Парижа неймовірно обурював городян, нині Ейфелева вежа є символом столиці, а то й усієї Франції. Бути в Парижі й не помилуватися ним з висоти бодай першого поверху «Залізної дами», як французи ласкаво називають витвір архітектора Ейфеля, для більшості туристів неприйнятно.

Оновлений ГЕРБарій

У Болгарії позавчора вже вдруге за останні 16 місяців відбулися дострокові парламентські вибори. За результатами підрахунку 99,96 бюлетенів, які вчора оприлюднив болгарський Центрвиборчком, лідирує консервативна партія «Громадяни за європейський розвиток Болгарії» (ГЕРБ) на чолі з екс-прем’єр-міністром Бойком Борисовим.

«Джі-пі-ес», який завжди з нами

У Стокгольмі стартував Нобелівський тиждень. Учора було оголошено імена перших цьогорічних лауреатів найпрестижнішої у світі Нобелівської премії — з медицини та фізіології. Її отримали норвезьке подружжя Май-Брітт і Едвард Мозери та американець із британським громадянством Джон О’Кіфі.

Про старість і радість

Про старість і радість

Населення Землі неухильно старіє. За прогнозами фахівців, станом на 2030 рік у світі мешкатиме 1,4 мільярда осіб віком понад 60 років. Учора, з нагоди встановленого рішенням Генасамблеї ООН Міжнародного дня осіб літнього віку, підрозділ Організації Об’єднаних Націй під назвою HelpAge («Поміч віку») оприлюднив щорічну доповідь про те, у яких країнах світу старіти найкомфортніше.

Ціни падають, валюта зміцнюється

Рівень інфляції країнах, які користуються єдиною європейською валютою, за вересень цього року виявився найнижчим, починаючи з жовтня 2009 року. Згідно з оприлюдненими даними агенції «Євростат», рівень зростання цін на товари в єврозоні опустився до найнижчого рівня за п’ять останніх років.

Мокрий «оксамитовий сезон»

Одразу кілька країн Південної та Центральної Європи змагаються з повенями, які виникли внаслідок сильних злив останніх днів. Річки вийшли з берегів, у деяких із них рівень води сягнув історичного максимуму. Найтрагічніша ситуація склалася в Словенії, де за минулі вихідні втопилося двоє людей — 30-річний чоловік і 17-річна дівчина.

Держава нон-грата

Держава нон-грата

Більшість американців та європейців мають негативне уявлення про Росію і схильні підтримувати Україну, навіть якщо це загрожуватиме економічними проблемами їхнім державам. Про це свідчать результати найсвіжішого щорічного опитування Transatlantic Trends («Трансатлантичні тенденції») американського Фонду Германа Маршалла.

Ротація на «платформі»

Засідання Ради національної безпеки Польщі, яке відбулося у Варшаві позавчора ввечері, з нетерпінням очікувала вся країна. Формально, темою засідання було ухвалення рішення про підвищення витрат на оборону до 2 відсотків від ВВП — згідно з рекомендацією, яку отримали всі держави-члени на останньому саміті НАТО. І відповідне рішення РНБ ухвалила (починаючи з 2016 року). Досі законодавчо був затверджений верхній ліміт витрат на оборону в розмірі 1,95 відсотка від ВВП.