Хто, як і де святкуватиме День свободи:

Друга річниця Помаранчевої революції, або ж День свободи, припадає на наступну середу. У Києві в цей день, 22 листопада, в будь-якому випадку відбудеться «помаранчевий» мітинг, але на ньому, очевидно, не буде Президента Віктора Ющенка. Принаймні поки що в нього інші плани на це число, і ці плани пов'язані не зі столицею, а з регіонами. Хоча звернення до нацiї вiн планує начитати в Києвi.

Трагедія бездуховності

Україна вкотре осоромилась, продемонструвавши свою меншовартість, непатріотичність і недолугість усьому світові. Спасибі нашим парламентаріям, а точніше, тій їхній частині, яка назвала себе «антикризовою коаліцією». Саме «завдяки» їм Голодомор 1932-1933 років, який забрав у могилу мільйони українців, на їхній батьківщині залишається невизнаним як акт геноциду проти українського народу. Попри те, що таким страшне лихо, свідомо спрямоване на Україну радянською владою, визнали вже чимало інших держав.

Прокуратура, «сестра милосердя»

Генеральна прокуратура стала на шлях політичної розправи з міністром внутрішніх справ — так вважає глава МВС Юрій Луценко. Приводом для такої заяви, яку пан Юрій зробив учора перед журналістами у Львові, став виступ заступника Генпрокурора Рената Кузьміна перед пресою увечері у вівторок.

«Дерево» та сокири

Два мільярди гривень — саме таку суму, за оцінкою члена фракції БЮТ у Київраді Михайла Бродського, прагне «заробити» на киянах міський голова Леонід Черновецький, підвищивши тарифи на житлово-комунальні послуги. На прес-конференції в агенції «Інтерфакс-Україна» Бродський позавчора презентував своєрідне генеалогічне дерево під назвою «Клан мера Черновецького та його план грабунку Києва».

«Підвішені» міністри

«Підвішені» міністри

«Ой, та не смішіть мої тапочки — ну кого цікавить, що він там зараз скаже? І так же ясно — буде їм відставка. А шоб нє наглєлі!». Так на прохання кореспондента «УМ» не заважати слухати звіт міністра закордонних справ Бориса Тарасюка відреагувала весела парочка — не надто відомий депутат «антикризової» коаліції плюс його помічник. За хвилину до колишнього Генпрокурора Святослава Піскуна, який також опинився поряд із авторкою цих рядків, підійшов голова Комітету ВР з питань бюджету Володимир Макеєнко й, привітавшись зі Святославом Михайловичем, голосно, «на публіку», почав розповідати: «Як добре, що у них там (у США. — Авт.) перемогли демократи — тепер із півроку вирішуватимуть свої питання, і їм буде не до нас (себто України. — Авт.). А ми (а це вже розумійте, як хочете. — Авт.) зможемо тут повністю взяти владу у свої руки».

Литва і Польща на один день розминулися в Києві

14—15 листопада до Києва з офіційними візитами прибули представники держав, які вважалися і вважаються «адвокатами» України в Європі — президент Литви Валдас Адамкус та прем'єр-міністр Польщі Ярослав Качинський. Утім ситуація для вибудовування подальших двосторонніх планів та євростандартів несприятлива. Сьогоднішня політична ситуація в Україні настільки непередбачувана, що плановані заздалегідь візити можна радше оцінювати як візити ввічливості. В урядовому почті пана Качинського навіть переважали не міністри, а заступники — заступник міністра економіки, міністра закордонних справ, сільського господарства etc.

«Раціональний» вихід

Микола Катеринчук таки дійсно написав заяву про вихід із партії «Народний союз «Наша Україна» і вже зареєстрував її в канцелярії. Журналістам у парламенті пан Микола заявив, що його рішення про здачу партквитка було «раціональним», а не «емоційним», як про це казали «деякі політики», і викликано воно насамперед тим, «що не можна будувати партію Майдану, де меншість керує більшістю». «Я боровся, як міг, за демократію в партії, але на сьогодні це безперспективно», — каже Катеринчук.