Плюс «вітальна» листівка Януковичу

Учора ввечері кілька сотень небайдужих вийшли на майдан Незалежності, щоб відзначити восьму річницю початку Помаранчевої революції. Як і в попередні роки, виступи біля скромного мікрофона були організовані громадськими активістами, без участі представників партій. Знову виступ відбувався біля Головпоштамту, адже поруч із монументом Незалежності почали монтувати новорічну ялинку. Акція, на відміну від торішньої, не була заборонена судом і завершилася вже після підписання цього номеру «УМ» до друку.

Зернина до зернини

Зернина до зернини

Учора в Києві біля Золотих Воріт представники молодіжних організацій розпочали збір коштів, за які буде придбано свічки та лампадки, які запалять біля пам’ятних знаків жертвам Голодомору в скорботний день — 24 листопада. Одночасно всі небайдужі могли «купити» символічну жменьку пшениці та наповнити нею величезні прозорі колби. Із зібраного зерна згодом спечуть хліб як символ колективної пам’яті, який розділять між усіма учасниками жалобних заходів 24 листопада.

Підірваний прогрес

Підірваний прогрес

Міжнародна дипломатія гарячково намагається знайти спосіб примирити Ізраїль із Палестиною — вчора до переговорної групи в Каїрі приєдналася держсекретар США Хілларі Клінтон. Але події мирному процесу не сприяють. Учора в центрі Тель–Авіва вибухнув автобус. Жертв немає, але 21 людина отримала поранення, п’ятеро постраждалих перебувають у важкому стані. Як повідомляє Бі–бі–Cі, вибух стався за кілька десятків метрів від лікарні та за 150 метрів від комплексу Кірія, де розташований генеральний штаб армії оборони Ізраїлю.

Українці індивідуально вступають у ЄС

Українці стали найчисельнішою групою, що отримала громадянство в Чехії та Польщі, повідомляє «Німецька хвиля». Про це свідчать оприлюднені дані Євростату — статистичного відомства ЄС. За підсумками 2010 року населення 27 країн Євросоюзу поповнилося за рахунок іммігрантів 810 тисячами нових громадян. Більшість новоспечених підданих країн ЄС прибули з Африки (29%), Азії (23%), країн Європи, які не є членами ЄС (19%), а також Північної та Південної Америки (загалом 19%).

Валюту не приймають

Учора у Верховній Раді не встигли побитися за гроші. Законопроект про стягнення 15–відсоткового податку з продажу валюти, який збурив і пересічних «тримачів» маленької доларової «панчохи», й експертів, навіть не встигли винести на голосування — його відкликав сам автор, він же депутат від Партії регіонів, голова парламентського Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутинник.

«Ка–2» не пройшов

«Ка–2» не пройшов

Одним із найгарячіших учора у Верховній Раді було голосування за проект Вадима Колесніченка №9714 — щодо обрання батьками мови виховання дітей у дитсадках. «Регіонал» цим актом намагався доповнити горезвісний «мовний» закон свого ж авторства. Але проект про можливість права вільного вибору батьками мови дошкільного виховання набрав 213 голосів — замість необхідних 226.

Щоб почитати — відкрий піддувайло

Оцифровувати старі книжки, тобто переносити інформацію із паперових сторінок у комп’ютер, — марудна й непроста справа. А от компанія Google днями представила пристрій для автоматичного сканування книжок, який включає в себе... побутовий пилосос.

Папараці на цвинтарі

Спершу минулої п’ятниці на сайті МВС України з’явилася офіційна інформація про те, що чоловік, начебто самовбивця, знайдений нещодавно у Сирецькому парку з кулею у потилиці і паспортом на ім’я Ярослава Мазурка в кишені, справді є тим самим убивцею з «Каравана», про якого вже майже місяць гуде вся країна. Міліцейське відомство прозвітувало про закінчення експертизи: ДНК крові мерця в Сирецькому парку та Ярослава Мазурка збігаються, а крім того, в помешканні його родичів було знайдено взуття з краплями крові, яка, за аналізом ДНК, відповідає крові убитих охоронців. Відтак родичам дали можливість поховати Ярослава.

Позиція незмінна?

На шляху до євроінтеграції Україна дедалі більше пригальмовує. Учора на своєму засіданні Рада міністрів закордонних справ ЄС обговорювала політичне майбутнє нашої держави у відносинах з Європейським Союзом. Рішення за результатами цього обговорення Рада ухвалить уже в грудні — тоді ж на Україну чекає й резолюція Європарламенту, яка ґрунтуватиметься на оцінці міжнародних спостерігачів за парламентськими ви­борами. Але, як зазначає «Німецька хвиля», судячи з настроїв у ЄС, сподіватися на успішність для України як учорашнього засідання Ради міністрів, так і рішення Європарламенту марно. Адже там вважають, що демократія в Україні програла.

Магнітський замість Джексона–Веніка

Попри те, що при владі у США залишився нібито лояльний до Росії Барак Обама, жорстке ставлення до російської «демократії по–путінськи» у багатьох американських політиків не змінилося. Минулої п’ятниці Палата представників Конгресу ухвалила законопроект про запровадження візових санкцій проти росіян — так званий «закон Магнітського», названий за іменем трагічно загиблого в СІЗО юриста Сергія Магнітського, який захищав неугодних Кремлю підприємців і розкрив схеми мільярдних розкрадань із бюджету наближеними до влади особами. Як очікується, аналогічний документ іще до різдвяних канікул ухвалить і Сенат. До кінця року його має підписати президент Обама, після чого закон набуде чинності. У Москві вже пообіцяли «жорстко відреагувати» на такі «недружні» кроки американської влади й «попередили», що вступ закону в дію негативно позначиться на відносинах із Вашингтоном.