Час пішов

Час пішов

Київська міська територіальна виборча комісія видала додаток до постанови про відведення суб’єктам виборчого процесу ефірного часу. Згідно з ним, кожен претендент на крісло мера, а також представники політичних партій та блоків, які балотуються до Київради, виступатимуть у прямому ефірі ТРК «Київ» в період із 7 по 21 травня. На самовираження та «самовиверження», себто на ознайомлення електорату зі своїми програмами пошукачі отримають рівно три хвилини.

Любов, Шулявка і весна

Любов, Шулявка і весна

Жила–була у Києві Шулявка. Нині вона знаменита тим, що на Шулявці знаходиться редакція газети «Україна молода», тобто наше рідно стійло Пегаса, де народжуються найкращі в Україні творчі задуми. А от колись — коли нас ще й у проекті не було, у далекій–далекій «заУМі» — Шулявка була відома веселим травневим загулом і навіть — якщо вірити історикам — масовими сексуальними заворушеннями.

Намаятись у вишивці зі Скрипкою

Намаятись у вишивці зі Скрипкою

Позавчора у столиці тривали маївки. Це не пролетарський русизм, а назва свята весни у його прадавньому значенні, з корінням від дієслова «маяти» — прикрашати зеленню. На маївки запрошував Олег Скрипка, соліст «Воплей Відоплясова», а місцем зустрічі був Андріївський узвіз. Там під егідою Скрипки проходив парад вишиванок.

Країна Кандидатія

Країна Кандидатія

При досить прохолодному ставленні авторки цих рядків до давнього унсовського керманича Дмитра Корчинського не процитувати його просто неможливо. На тлі боротьби примітивних слоганів про «сильного», «розумного», «чесного» чи «красивого» мера Корчинський у своєму амплуа пропонує власне гасло: Києву НЕ потрібен мер. Потрібні натомість: Сенат, у якому засідатимуть латифундисти із забудовниками, і плебс, який купуватимуть хлібом та видовищами. У чомусь має рацію і згаданий у колонтитулі статті Михайло Бродський з розмірковуваннями про те, що насправді ніхто з кандидатів на посаду мера не бореться із Черновецьким. Під цими словами можна підписатися хоча б тому, що демократичні сили не зуміли висунути спільного кандидата, а отже, в кращих традиціях загадкової й амбітної слов’янської душі не вбили у собі дріб’язкового царька, який будь–що пнеться до влади.

Всеволод Речицький: Виконавча влада у нас — як двогорбий верблюд

Всеволод Речицький: Виконавча влада у нас — як двогорбий верблюд

Позавчора з «надр» Національної конституційної ради не вийшло жодної сенсації. Не вийшло навіть конструктиву: замість обіцяної презентації попередніх підсумків роботи НКР (тобто концепції нової Конституції) рада взяла тайм-аут. Формальна причина: хвороба та відсутність на зібранні одного з членів НКР — Голови Верховної Ради Арсенія Яценюка. Блок Тимошенко, який від самого початку скептично ставився як до згаданої структури, так і до її зусиль, зреагував блискавично: скасування засідання НКР — провокація, затіяна Президентом. І, звісно ж, неповага до політсил, задіяних у роботі ради. Про те, що насправді завадило раді презентувати свій доробок і що вона має, власне, «виготовити», «УМ» запитала в одного з консультантів ради, юриста, експерта Харківської правозахисної групи Всеволода Речицького.

Нестерпна тупість буття

Чим колись була симпатична і приваблива ніша опозиційної (Ющенко vs Кучма) преси? Можливістю «тявкати» на «перший ешелон» (з усвідомленням, що й ти завтра опинишся десь на сотому кілометрі за Києвом, з лісовим повітрям у грудях, але без голови)? Ні, справа тут не у мазохізмі. Тоді, напевне, можливістю полегшити собі життя (бо критикувати когось — миле діло, напружуватись не треба, знай вигадуй собі словесні шаржі на ненависний режим і крути горобцям дулі)? Ні, мова не про лінощі. Насправді — ви здивуєтесь! — тоді було краще, ніж зараз, бо на тебе (пресу) хоч хтось зважав. Хоч хтось, хоч колись, хоч якось, хоч у скоромні дні чи на великі свята.

Скинь вагу!

Скинь вагу!

Київська міська державна адміністрація ухвалила рішення про заборону з 1 травня в’їзду в столицю вантажівок. Оскільки вантажівка — поняття, вочевидь, широке, чиновники уточнюють: табу торкатиметься транспорту загальною масою понад 4,5 тонни. Фурам із такою вагою до столиці буде зась з 7.00 до 20.00. Рух же транзитних вантажів по території міста буде здійснюватися з 8–ї вечора до 7–ї ранку тільки по окремих вулицях і площах. У центральну частину Києва заїжджатиме транспорт з вантажем, який швидко псується, але також лише вночі.

Якщо не вийде в парламенті, вся влада — народу

Дві події, дотичні до конституційних змін, майже наклалися одна на одну: рішення Конституційного Суду та заява президентського секретаріату. Остання стосується плану проведення конституційної реформи. Презентуючи план, заступниця глави секретаріату Марина Ставнійчук зазначила, що до 23 квітня створена за ініціативою Віктора Ющенка Національна конституційна рада затвердить концепцію змін до Основного закону. Після цього її автори чекатимуть висновків Венеціанської комісії. Наступний етап — розгляд та затвердження змін у Верховній Раді. Орієнтовно прийняття проекту змін у першому читанні може статися вже в червні–липні цього року, сподівається Ставнійчук.

Не реве, не стогне і не возить

Не реве, не стогне і не возить

Нам було дуже соромно, що навігація по Дніпру відкрилася ще 29 березня, а «УМ»ний відділ «Столиця» так і не зійшов на борт жодного київського теплохода. Заважали об’єктивні причини, включно з погодою. І нареш­ті ось воно — сталося... Вродило! Ми — на Київському річковому вокзалі, вибираємо прогулянку... Перше розчарування: на сайті Київської міської державної адміністрації нам впало у вічі відразу кілька варіантів. Наприклад, маршрут «Річковий вокзал — гирло Десни» (тривалість — 2 години, вартість квитка для дорослих — 20 гривень). Або подорож до Київського моря (тривалість — 3,5 години, вартість — 40 гривень). Або найбільш банальний варіант «Поділ — Осокорки» (тривалість — 1 година 40 хвилин, вартість — 20 гривень). Проте нам запропонували просто прогулянку. Як «просто Марію» — бери, плач і не кажи, що тебе не попереджали стосовно граничної її простоти. Навіть не прогулянку, а «прогулку» — чомусь оголошення адміністрація порту друкує російською.

Парад планет

До двох десятків зареєстрованих претендентів на посаду київського голови, про яких «УМ» повідомляла напередодні, вчора додалися ще 12 осіб. З найбільш упізнаваних імен — Микола Катеринчук (який, вочевидь, виправив помилки у поданих до ТВК документах) та кандидат від Партії регіонів, народний депутат України Василь Горбаль.