Право читати свіжі новини

Рада Нацбезпеки та оборони нещодавно визнала: ми дуже погано вміємо захищати поле від психологічних упливів та пропаганди ззовні. Соціологічні опитування показують, що суб’єктивну точку зору тих чи інших закордонних діячів українці сприймають як істину. Це й не дивно, оскільки інформаційне поле ми віддаємо усім, хто захоче його взяти. Вітчизняні друковані ЗМІ розповсюджуються переважно в містах через систему роздрібу, а сільські території іноді взагалі залишаються без преси, інтернету та з дуже обмеженим переліком телеканалів.

Заведемо корову й назвемо її «Акциз»!

Заведемо корову й назвемо її «Акциз»!

«Скільки–скільки коштує «LM»? Три п’ятдесят? Гм... А було три...», — молода дівчина, затиснувши в руках три гривневі купюри, не особливо обурюючись, доклала необхідну суму «мідяками». Інші покупці до прикрої новини — подорожчання цигарок — також поставилися по–філософськи. На тлі загального подорожчання більшості товарів платити «зайвих» 50 копійок — одну гривню за пачку нікотину виглядає навіть якось логічно. ««Парламент» тепер — вісім гривень замість 7.50, «Честер» зріс у ціні на 60 копійок і нині коштує чотири гривні, «Мальборо» подорожчали на одну гривню і коштують шість», — продавець тютюнового кіоску неподалік від метро із радістю розповідала про зміни в прейскуранті, спричинені зростанням акцизного збору на тютюнові вироби. Утім охочі заощадити ще мають кілька тижнів, аби в іншому магазині цілком легально придбати ті самі цигарки трохи дешевше. Адже зростання акцизу стосується товару, який виготовлено у вересні. Серпневі ж партії розпродають за старими цінами.

Головне тепер, аби «Газпром» не підвів...

Головне тепер, аби «Газпром» не підвів...

Найголовнішою інтригою вчо­рашнього засідання Кабміну була дуже приземлена проблема — прийдуть чи не прийдуть до зали міністри–«нашоукраїнці»? Самі винуватці торжества затягували інтригу до останнього: стрілки на прем’єрському годиннику стрімко наближалися до позначки «десята нуль–нуль», а очікуваної частини міністерського корпусу все ще не було. Першим рамку металошукача, коли рахунок уже йшов на секунди, перетнув міністр юстиції Микола Оніщук.

Бакс повертається...

Перші осінні дні підтвердили прогноз «УМ» кількамісячної давності: різке падіння вартості американського долара щодо гривні — явище дуже тимчасове. Факторів, аби ситуація докорінно змінилася і «вічнозелений» повстав із попелу — більше ніж досить. І справді, вчора в київських обмінках за один долар давали вже 4,75—4,80 долара — рекорд за кілька останніх місяців. Готівковий курс практично віддзеркалює ситуацію на міжбанківській біржі — там долар коштує 4,73 гривні.

Заправлятися будемо на свіжу голову!

Автовласники перебувають у стані нечуваної досі ейфорії: на заправках не просто зменшується вартість пального, а цей приємний для гаманця процес набуває ознак системності та безперервності. Якщо не встиг заправитися звечора, то вранці можеш виграти кілька копійок. Ті, хто місяць тому, зітхнувши, наливали в бак А–95 за ціною 6,70, нині знають, де можна придбати його за 6,20.

П’ять тисяч — і ні в чому собі не відмовляйте!

Учора проблемами постраждалих від стихійного лиха переймалися уряд України та Рада Національної безпеки та оборони. На спеціальному засіданні урядовці вирішили: компенсації коливатимуться від 1 до 5 тисяч гривень. Мінімальна сума належатиме родинам, які, на думку екс­пертів, зазнали незначного пошкодження майна. Якщо ж сім’я потребуватиме капітального ремонту своєї домівки і при цьому втратила значну частину нажитого, — отримає 2,5 тисячі. Якщо ж зовсім втратила місце проживання, уряд виділить цілих п’ять тисяч гривень. Сім’ї загиблих отримають по 100 тисяч. Окрім того, за бюджетний рахунок держава пропонує оздоровити дітей із постраждалих районів. «Гроші будуть видавати адресно, готівкою в руки. Після оцінки понесених втрат буде здійснено доплату до суми збитків», — пояснила Прем’єр Юлія Тимошенко.

Кубометри Міллера

Українське повітря влітку традиційно пахне газом. Перемовини на тему «Скільки має коштувати блакитне пальне наступного року?» завжди цікавлять широкі верстви населення, бо від їхнього результату значною мірою залежить економічна ситуація в державі. Прем’єр Юлія Тимошенко, відкриваючи вчорашнє засідання Кабміну, поспішила заспокоїти зал: мовляв, розмова з головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером вдалася на славу, і сторони знайшли компроміс. Народ, який традиційно прогнозує, що ціна подібного компромісу може бути надто високою і навіть «вилазити» за межі чистої економіки — продовження путівки російському флоту, освоєння морського шельфу тощо — одразу ж почав нервувати. Але Юлія Володимирівна не поспішала роз’яснювати, сказавши лише: «Ми знайшли підхід до ціноутворення на наступний рік, підібрали модель розрахунку ціни».

«Семенюк і «Криворіжсталь» — це дві різні речі!»

Днями Фонд держмайна вирішив звернутися до парламенту з проханням передбачити у держбюджеті кошти для ведення претензійно–позовної роботи проти нинішнього власника «Криворіжсталі». Як уже повідомляла «УМ», керівник ФДМУ Валентина Семенюк вважає, що компанія «Міттал Стіл» не виконує своїх інвестиційних зобов’язань: індійці не реконструювали коксові батареї №3 і №4, не займаються природоохоронними діями, не використовують для поліпшення соціально–побутових умов робітників 0,5% від прибутку, як обіцяли. «Якщо Кабінет Міністрів сам не знайде, чи то пак, не схоче, знайти гроші для позову в Міжнародний комерційний арбітражний суд, Фонд звернеться до народних депутатів з пропозицією внести відповідні зміни у державний бюджет і передбачити видатки у сумі, необхідній для сплати реєстраційного внеску у МКАС», — продемонструвала свою рішучість пані Семенюк. Ідеться про 72 мільйони гривень, які потрібні Фондові для судового засідання.

Тост зі спиртом: ну, за корупцію!..

Тост зі спиртом: ну, за корупцію!..

...У ніч із 11 на 12 липня з воріт Новосуханівського спиртового заводу (Сумська область) виїхала непримітна вантажівка. Не спеціалізована, які зазвичай вивозять готову продукцію з заводу, а зі звичайним кузовом, вкритим тентом. Для надійності машина була опломбована, а спереду і ззаду її супроводжували два легкові автомобілі.

Утім цього разу водіям та супроводжуючим особам не пощастило. Їх, виявляється, чекали під цими воротами вже кілька днів. І коли правоохоронці, які зупинили таємничий кортеж, зняли пломби і підняли тент, вони побачили, що під ним ховають... дві цистерни. На сленгу оперативників така машина називається злодійською. Водій закритої від людського ока цистерни, щоправда, сміливо пред’явив документи, які мали переконати: всередині знаходиться... соняшникова олія, яку власники вирішили перевозити таким дивним чином. Утім аналіз рідини, яка там була, остаточно підтвердив підозри людей у погонах — всередині був чистісінький спирт.

Або труба вибухне, або соціум

Або труба вибухне, або соціум

Учора Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко ще раз запевнила своїх співгромадян: вони навіть самі не знають, як добре живуть. Але невдовзі довідаються. Найбільша проблема — інфляція, як вважає керівник уряду, рішуче подолана. Всі області, крім двох, показали міністрам дефляцію, причому дуже суттєву. Юлія Володимирівна завдячує цьому не теплій погоді та сезонному зниженню цін на деякі товари, а ефективній роботі свого Кабінету. Прикметно, що на позитивну статистику не вплинуло навіть подорожчання пального, яке автоматично піднімає вартість споживчого кошика.