Пляжі лягли і просять

Пляжі лягли і просять

Слоган французьких студентів, які у 1968–му відправили у відставку уряд де Голля, Sous les pavеs, la plage («Під бруківкою — пляж!») до нас немає, слава Богу, ніякого стосунку. У Києві нема потреба роздирати нігтями асфальт, аби дістатися золотавого пісочку. Отже, пляжів у стольному граді не бракує. Про них навіть дбають, якщо вірити Київській міській державній адміністрації і одному із заступників її голови Володимиру Головачу.

Довгий «подовжився»

Довгий «подовжився»

Друга сесія Київради розпочалася вчора там, де й перша, — в Колонній залі. Мотивація людей Черновецького (стосовно обрання місця для зібрань) полягала в тому, що в цій залі буде зручніше розмістити урни для таємного голосування за кандидатуру секретаря Київради. Опоненти мера дивились на зайвий простір косо — там, де немає електронного обладнання для підрахунку голосів, є багато можливостей для маніпуляцій, говорили вони.

Нічна варта нічого не варта

Сьогодні має відбутися перша «практична» сесія нової Київської міської ради. Таке рішення ухвалили фракції блоків Кличка, Тимошенко, Литвина та Катеринчука, зібравши за це 62 підписи. Як розповів «УМ» один із керівників Блоку Кличка Дмитро Андрієвський, підписанти вимагають від Черновецького негайно розпочати роботу Київради, вирішити питання з обранням її секретаря, формуванням постійних комісій, прийняттям нового регламенту тощо. «Черновецький був змушений погодитися», — каже Андрієвський.

Витягти Бога із борделю

Витягти Бога із борделю

У ніжне ставлення «України молодої» до руху «Збережи старий Київ» закрадається знак питання: що то було? Мається на увазі на цих вихідних, в парку на Уманській, 14, дійство мало відстояти Першотравневий парк від посягань московських «святих отців» — УПЦ МП надумала зводити там черговий «храмовий комплекс». Переможна хода Московського патріархату Києвом не може не бентежити: звісно, Богу — Богове, однак так багато «богового» Творцю явно не потрібно. Ще одна церква (власне, навіть байдуже, якої конфесії) мала б право на існування, якби для її зведення не потрібно було знищувати зелені насадження. «Легені» Києва і так мають забагато «пробоїн».

Дмитро Андрієвський: Банкова свій вибір зробила

Читач «УМ» пам’ятає, що тріумфальний старт новообраної Київради завершився на мажорній ноті: голова ТВК привітала столичний «парламент» із перемогою. Утім букетно–цукерний період існування Київради нас мало цікавить. Значно важливіше, що буде далі, чим усе завершиться, чим серце заспокоїться... «Поворожити» на кавовій гущі «УМ» вирішила з депутатом Київради від Блоку Кличка Дмитром Андрієвським. На цих скандальних виборах він очолював штаб Кличка, сподіваючись разом із Віталієм отримати важелі київської влади. Не вийшло. Хоча, за даними «УМ», за Кличка та його блок голосував сам Ющенко.

«Попередньо» все «продуктивно»

Новообрані депутати Київ­ради тільки те й роблять, що думають. Віталій Кличко, приміром, придумав, як у три кроки досягти ефективної роботи у міському «парламенті»: по–перше, створити робочу групу з представників усіх фракцій, яка відпрацює порядок та умови проведення наступної сесії. По–друге, «переписати» регламент Київради, тобто привести його у відповідність до чинного законодавства.

Без мене мене труїли?

Поміж київськими виборами та гіпотетич­ним розпадом парламентської коаліції актив­но відновлюється тема отруєння Віктора Ющенка. Колишній (вочевидь!) соратник Президента Давид Жванія вже сказав про те, що заява про замах на Ющенка у 2004 році була спланованим піар–ходом, тоді як головний герой Майдану, мовляв, став жертвою звичайного шлункового захворювання. «Діагноз виставили в перший же день. Таких отруєнь буває чимало у кожної третьої людини в світі. Це панкреатит», — стверджує Жванія, не пояснюючи при цьому, чому кожна третя людина не ходить в такому разі з ушкодженнями на обличчі, аналогічними тим, які має Президент України. Щоправда, в недалекому майбутньому Жванія обіцяє розповісти іще «багато цікавого», зокрема про те, як Ющенко став заручником власного отруєння й інструментом у чужих руках.

Підкорення «Космосу». Спроба друга

Підкорення «Космосу». Спроба друга

Старенька бабуся тицяє пальцями у кнопки комутатора, намагаючись додзвонитись комусь з прохідної. В цей час духовий оркестр грає попурі, звеселяючи депутатську і медійну публіку, яка тече сходами вздовж щедрих букетів із лілій та орхідей. Днем контрастів був перший день новообраної Київради, яка відкрила свою сесію вчора. А у збірну «солянку», яку завзято виконує оркестр — десь поміж «Сердце, тебе не хочется покоя» та «Як тебе не любити, Києве мій», — вплітається чомусь уривок державного Гімну. Однак ніхто не завмирає з рукою на серці — усі їдять. Для преси на другому поверсі мерії накрито столи — так собі фуршет, скромненький... За півгодини після подачі «хавчику» червона доріжка буде вкрита втоптаними в неї шматками сиру і виноградинами. Це ЗМІ ринули на балкон — цього разу засідання відбувається не у сесійній, а в Колонній залі, яка прикрашена полотнищами жовтого та блакитного кольору, такими ж стрічками та квітами. Без смаку, зате патріотично.

З головою у нас все в порядку?

З головою у нас все в порядку?

Столичні вибори завершено, підсумки підбито: київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала Леоніда Черновецького мером міста. 31 травня Черновецький подав до ТВК заяву про відмову від мандата депутата Київради, зробивши, таким чином, вибір на користь головного столичного крісла. А за день перед тим його офіційно оголосили переможцем: за Черновецького проголосував 431 тисяча 561 киянин, або 37,72 відсотка тих, хто взяв участь у голосуванні. Загалом явка виборців становила 53,39%, підрахувала ТВК.

Остап Семерак: Дострокові вибори? Можливо, але недоцільно

Остап Семерак: Дострокові вибори? Можливо, але недоцільно

У невдавній статті, розміщеній на сайті «Українська правда», голова президентського секретаріату Віктор Балога піддав БЮТівський проект конституційних змін такій нищівній критиці, що після виходу тієї публікації політики заговорили про останній цвях, забитий у домовину коаліції. Діалог із Блоком Тимошенко «поки не клеїться», зазначав Балога, бо «дуже важко вести розмову, коли твій візаві охоплений істерикою».
Добре, що в «УМ» усе «склеїлося» з народним депутатом від БЮТ Остапом Семераком. Пан Остап був не перший із БЮТ, до кого ми звернулись із пропозицією дати нам інтерв’ю — його колеги відмовляли в тій чи іншій формі, посилаючись, зокрема, на тяжку хворобу, яка прикувала до ліжка, але водночас дозволила дефіле кулуарами Верховної Ради. Це не дріб’язкова деталь, адже злі язики з інших фракцій твердили, що БЮТівцям заборонено давати «конституційні» коментарі. Дивно, бо нічого секретного Семерак не розповів. Він каже, що БЮТ готовий співпрацювати з «НУНС» у питанні змін до Конституції, а от проект як такий представляти ще рано — матеріал і досі сируватий. Заодно ми поговорили і про майбутнє коаліції та підсумки виборів у столиці.