Від Дунаю — до Дніпра

Від Дунаю — до Дніпра

«Цей візит був досить вдалим і продуктивним: ми побачили те, що хотіли, й переконалися, що досвід угорців у будівництві кільцевої дороги навколо столиці, технопарків та логістичних центрів є досить цікавим, його варто переймати!» — так голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко ділилася враженнями від офіційного візиту до Угорщини з журналістом «УМ», коли рейсовий «Боїнг-747» вже наближався до Борисполя, залишаючи далеко позаду казковий Будапешт.
«Після повернення — одразу до роботи чи варто зачекати на бізнес-форум iз угорськими підприємцями навесні, тепер уже в Києві?» — запитав я «губернатора».
«Конкретні дії розпочнемо ще до бізнес-форуму, — запально відповіла Віра Іванівна. — Бо роботи цікавої багато, i повірте, руки чешуться не лише в наших, а й в угорців. Вони вже пройшли цей шлях i готові продовжити — тепер уже в Україні».

Встати! Суд пішов

Встати! Суд пішов

Учора розпочалося перше пленарне засідання Конституційного Суду цієї каденції (більшість суддів склали присягу в серпні 2006 року). Після піврічної мовчанки та входження «в тему» судді нарешті почали працювати.

Угри йдуть на Дніпро, козаки — на Дунай

Відповідну угоду про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між двома найрозвиненішими регіонами України й Угорщини вчора скріпили своїми автографами у Будапешті голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко і голова Загальних зборів області Пешт Лайош Сюч, а також керівники торгово-промислових палат обох областей. Після перемовин сторони не приховували задоволення, адже українсько-угорське співробітництво передбачає чимало перспектив розвитку промисловості, сільського господарства, транспорту, торгівлі, освіти і культури.

«Неліквідна» земля

«Неліквідна» земля

Продовження земельного мораторію ще на рік, яке відбулося тиждень тому, після подолання вето Президента конституційною більшістю голосів, вже викликало хвилю аргументів як «за» так i «проти» заборони продажу землі. Вкотре спливли «міфи» земельних ділків, знову в політикумі розводять руками, мовляв, що поробиш, ринок землі в нас досі не врегульований законодавчо, тож віддати селянам право розпоряджатися своєю власністю — землею — ой як зарано! З іншого боку, немає ніяких гарантій, що необхідна законодавча база «народиться» під куполом Верховної Ради саме протягом цього року.
А тим часом у багатьох керівників обласного та районного рівня опускаються руки: їм нічого сказати інвесторам та бізнесменам, які розраховували вже у 2007 році вкласти гроші у привабливі проекти — зі створенням нових робочих місць, бюджетними надходженнями тощо. Домовленості влади i бізнесу є, гроші «пішли», але створити щось перспективне для регіону «в повітрі» не вийде, бо землі знову немає.

Гра в солдатики

Гра в солдатики

Скільки «віце» може мати Прем'єр? Донедавна здавалося, що чотири. Натомість Віктор Янукович забажав п'ятого, й не якогось там аграрного, а саме силового. Такого віце-прем'єр-міністра, який би координував діяльність силових структур. Навіщо це Прем'єру, якщо Конституція навіть у зміненому варіанті чітко закріплює силовиків за Президентом. Саме глава держави пропонує кандидатури на посади керівників СБУ та Міноборони, призначає секретаря РНБО тощо. Але, судячи з усього, Януковичу хочеться погратися у «своїх солдатиків» — таких собі «гвардійців кардинала». Відучора його бажання збулося — Верховна Рада слухняно проголосувала за п'ятого, силового, «віце». 251 голос «антикризовиків» i віце-прем'єром став Володимир Радченко.

Свята — без фальсифікату i трамадолу

Нагадаємо, що 15 грудня МВС спільно з іншими міністерствами та відомствами розпочало комплексну операцію «Профілактика». Головна мета операції — захист національного споживчого ринку від фальсифікату та недоброякісних товарів і триватиме вона рівно місяць — до 15 січня 2007 року. Разом з УБОЗом, ДАІ, прикордонниками та митниками на кордонах беруть участь в операції i близько восьмисот бійців Внутрішніх військ.

Медведька i Ко — до відповіді!

Як стало відомо «УМ» від прес-служби голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів, на останньому засіданні комітету було створено робочу групу з числа народних депутатів на чолі з Олексієм Малиновським, яка повинна вивчити факти, викладені в газеті «Україна молода», та підготувати свої висновки для слухання на комітеті. Адже саме комітет Володимира Стретовича відповідає за парламентський нагляд за діяльністю прокуратури.

«Прослушка» на замовлення. Ціна договірна

Оперативники та слідчі з Володимирської, 33 викрили у Києві законспіровану нелегальну фірму, що прослуховувала мобільні телефони високопосадовцiв. Звісно, в тенета співробітників Служби час від часу потрапляли окремі «майстри» в галузі інформаційних технологій, телекомунікацій та зв'язку. Але ловилася лише «дрібна риба». Цього разу співробітникам СБУ вдалося припинити діяльність спражньої «акули». Виконувач обов'язків голови СБУ Валентин Наливайченко каже, що раніше подібних фірм, які так масштабно займалися «прослушкою», очолюване ним відомство не виявляло. А явище приватної «прослушки» в Україні масове.

Грабують навіть лаври

Грабують навіть лаври

На цьому тижні правоохоронцям Тернопільщини таки вдалося затримати двох мешканців Почаєва, які спеціалізувалися на крадіжках церковного майна. Злодіїв затримали за кілька кілометрів від святих для багатьох православних віруючих місць — у місті Кременці. Один із них виявився колишнім семінаристом, тому добре знав, де у храмах що лежить i скільки коштує.

Україна без Кучми. Шість років

Україна без Кучми. Шість років

Сьогодні вже мало хто пам'ятає, як починалася акція «Україна без Кучми» — своєрідний пролог до великого Майдану-2004. Нагадаємо: 15 грудня 2000 року на Майдані з'явилися перші намети, щоб привернути увагу до інформації, оприлюдненої Олександром Морозом, про причетність вищих посадовців держави до зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Опозиційні до кучмізму сили створили Громадянський комітет захисту конституційних прав та свобод людини, а 14 політичних партій та сім громадських об'єднань підписали декларацію про створення руху «За Україну без Кучми!». І це був лише початок. Далі були демонстрації i оперативна реконструкція майдану Незалежності тодішньою владою, намети уздовж Хрещатика та їх знесення, провокації, затримання протестантів, яке досягло свого піку в Шевченків день — 9 березня 2001 року. Сутички на Банковій, масові затримання на вокзалах та в метро, абсурдна «справа 9 березня» та 16 політв'язнів — переважно з УНА-УНСО.