Прощальний бонус

На початку року приватні підприємці Могилева-Подільського, котрі працюють на міському ринку «Стависький», були вельми здивовані тим, що в торговельного комплексу несподівано з'явились нові господарі. Досі він мав статус міської комунальної власності й на продаж не виставлявся, а тут раптом на повний голос про право на нього заявила приватна структура.

Штампую візи, підробляю паспорти...

Днями Шевченківський райсуд столиці завершив розгляд кримінальної справи 33-річної жінки, яка заробляла на довірливих співвітчизниках, що бажали працевлаштуватися за кордоном. Ще кілька років тому вона переїхала до Києва з Івано-Франківська, знайшла собі спільників i за їхньою допомогою підшукувала серед мешканців західноукраїнських областей потенційних клієнтів. Людям, які потребували високооплачуваної роботи за кордоном, пропонували швидко оформити виїзні документи до Італії, Португалії, Франції та інших країн Євросоюзу. За 2—2,5 тисячі євро спритниця обіцяла майбутнім заробітчанам не лише відкрити Шенгенську візу, а й забезпечити подорож за кордон, i навіть допомогти працевлаштуватися.

Рятівна заліковка

З Дніпропетровським національним університетом іншим вузам обласного центру за масштабами не зрівнятися й близько. Відразу 103 споруди нараховується у навчальному закладі. Особливо ж тут пишаються своїм містечком, що розташувалося через парк та яр, убік від проспекту Гагаріна. Навчальні корпуси, військова кафедра, Палац спорту, наукова бібліотека, гуртожитки — усіх тамтешніх об'єктів вузу і не перерахувати. Однак останнім часом цей предмет гордості університету все частіше став виблискувати хижим оскалом хуліганів, які затемнені місця облюбували для пограбування студентів та викладачів. Минулої зими такі випадки траплялися мало не щодня. Одного разу не зупинилися і перед 70-річною жінкою-професором, вдаривши нещасну чимось по голові, після чого вона провела місяць на лікарняному ліжку.

Оце так колекція...

Оце так колекція...

Близько сімдесяти предметів військової атрибутики та нагород часів Другої світової війни затримали прикордонники Львівщини на пункті пропуску «Рава-Руська». Як повідомив «УМ» начальник прес-служби Державної прикордонної служби Олег Бойко, цей вантаж намагався вивезти до Польщі 49-річний одесит, який їхав за кордон рейсовим автобусом «Львів—Варшава».

Дав слово — і відставився

Голова Верховного Суду Василь Маляренко підтвердив факт своєї відставки з посади і заявив, що в поданій ним заяві про звільнення немає політичних мотивів. В інтерв'ю каналу «Інтер» пан Маляренко зазначив: «Я дав слово колективу [ВСУ], що як тільки пройдуть вибори, незалежно від результату, я подаю заяву про відставку... у зв'язку з тим, що брав участь у виборах. 26-го [березня] пройшли вибори, а 27-го зранку я, відповідно до того слова, що дав раніше, подав заяву».

Ірпеніада ще триває

Ірпеніада ще триває

Протягом останнього тижня значного резонансу набула публікація «УМ» від 01.04.2006 р. під назвою «Блакитно-помаранчева iрпеніада, або Як на рівні міста можна створити «велику коаліцію» «Нашої України» та Партії регіонів». Уже на цьому тижні у номері «УМ» за 05.04.2006 р. наша газета повідомляла й про те, що у понеділок територіальна виборча комісія міста прийняла рішення про оголошення підсумків виборів iрпінського міського голови і проголосила переможцем Мирославу Свистович, кандидата від блоку «За чесну владу!». Нагадаємо, що, за словами голови ТВК Наталії Ганах, пані Свистович випередила свого найближчого конкурента — заможного бізнесмена Олега Бондаря, якого підтримав блок «Наша Україна», майже на 800 голосів. I це при тому, що на посаду мера балотувалося 17 кандидатів.

Мандат від тюрми не врятує

Мандат від тюрми не врятує

Виправлене гасло на карикатурі до цього матеріалу після парламентського вівторка вже втратило сенс. Бо принаймні, ті бандити, які пробралися до місцевих рад усіх рівнів після нещодавніх виборів, усе ж таки сидітимуть у тюрмах. У тому, що м'які крісла обласних та районних рад їм доведеться змінити на тюремні нари, переконані i міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, i Генпрокурор Олександр Медведько.

«О сьомій ранку я i мої заступники вже в басейні»

«О сьомій ранку я i мої заступники вже в басейні»

Мало хто знає, що головним хобі генерал-лейтенанта Олександра Кіхтенка досі залишається спорт. Рік тому, коли щойно призначений на посаду командувача ВВ генерал давав своє перше ексклюзивне інтерв'ю саме «УМ», диктофон іноді глушив будівельний гамір за стіною. Там де зазвичай чиновники роблять кімнати відпочинку, пан Кіхтенко облаштовував тренажерний зал. Цього разу «УМ» скористалася нагодою i попросила генерала показати, що ж там насправді.

Олександр Кіхтенко: Ми — війська внутрішнього спокою, а не придушення

Олександр Кіхтенко: Ми — війська внутрішнього спокою, а не придушення

— Олександре Тимофійовичу, цієї неділі 14-та річниця Внутрішніх військ збiглася з днем парламентських виборів. Чи вдасться поєднати свято, службу й голосування?
— Ми звикли всі свята відзначати на службі, а урочистості проведемо напередодні. Тому 26 березня наші бійці разом із міліцією забезпечуватимуть громадський порядок по всій країні. Відповідні розпорядження вже зроблено міністром внутрішніх справ, свої заявки подали нам начальники управлінь міліції в регіонах. Спільні наряди патрулюватимуть вулиці поблизу дільниць, адже перебувати на самих дільницях не маємо права. Окремі ділянки великих міст патрулюватимемо самостійно, без міліції. Перш за все, це стосується усіх обласних центрів та ще 17 міст обласного підпорядкування, де є військові частини ВВ. Ми готові забезпечити правопорядок навіть у свій професійний день, i там, де будуть наші бійці, не буде жодних проблем.

Перша поразка «бетонного монстра»

Перша поразка «бетонного монстра»

Про те, що безліч торговельних та розважальних комплексів столиці виникло на руїнах дитячих i спортивних майданчиків, відомо багатьом киянам. Адже серед мешканців багатоповерхівок чимало незадоволених вимушеним сусідством із бетонними монстрами, щоправда, далеко не всі з них стають на захист своїх прав. Лише за останній рік у Києві навколо забудови дитячих майданчиків та зеленої зони відбулося чимало конфліктних ситуацій між будівельниками та мешканцями прилеглих будинків.