Несподівані «карлики»

11.09.2007

Дванадцятий ігровий день відбіркового турніру Євро­2008 приніс кілька сюрпризів. Особливо неприємними вони виявилися для команд, які борються за вихід до фінальної частини турніру. Так, наприклад, завдяки зусиллям футболістів Мальти Туреччина втратила два очки і можливість наздогнати команду Норвегії. Аутсайдер групи двічі виходив вперед, гості кожного разу знаходили в собі сили зрівняти рахунок, але для перемоги самовіддачі бронзових призерів ЧС2002 не вистачило.

Несподіваний результат був зафіксований також у матчі Ісландія — Іспанія. Безумовним фаворитом були гості, але гра склалася так, що іспанцям довелося грати в меншості й весь другий тайм відіграватися. У підсумку команда Луїса Арагонеса «видряпала» нічию за кілька хвилин до фінального свистка.

В інших матчах обійшлося без сенсацій. Дещо вразила Польща, яка здобула нічию в Лісабоні. Цей результат аж ніяк не задовольнив португальців, адже їх, як і раніше, відділяють від другої сходинки два очки. Також втратила можливість вирватися у лідери Сербія, команда всі 90 хвилин атакувала ворота фінів, але оборона гостей діяла бездоганно.

У групі С перемоги з мінімальним рахунком здобули збірні Угорщини та Норвегії. Таким чином, норвежці сповна скористалися невдачею Туреччини і підвищили свої шанси на здобуття другої путівки на Євро­2008.

Без проблем у гостях розібралися зі своїми суперниками лідери групи D німці та чехи. Завдяки двом влучним пострілам перемогу своїй команді приніс Мирослав Клозе, котрий уперше вийшов на поле в статусі капітана «бундестіму». А Чехія, здолавши СанМарино, відірвалася від Ірландії, що на останній хвилині змарнувала перемогу в матчі зі словаками.

Не припиняється безкомпромісна боротьба за очки в групі Е. Англія вдома легко обіграла збірну Ізраїлю і продовжує переслідувати Росію. Команда Гуса Хіддінка свій матч із Македонією на московському стадіоні «Локомотив» виграла не без проблем. Усе могло закінчитися інакше, якби Ігор Мітреськи за рахунку 1:0 на користь росіян реалізував пенальті, призначений за «фол останньої надії» у виконанні російського воротаря Габулова. Ще два голи господарі забили на контратаках в останні хвилини зустрічі. А першу сходинку в цій групі утримують хорвати.

У суботу за свої збірні грали кілька представників українського чемпіонату: за поляків — Левандовський («Шахтар»), за Молдову — Епуряну («Кривбас»), за хорватів — Срна («Шахтар»), за білорусів — Коритько («Чорноморець»). Це, звісно, не рахуючи «грузинського» легіону.

В’ячеслав ЛАШУК

Чемпіонат Європи­2008. Відбірковий турнір

Група А

Сербія — Фінляндія — 0:0

Португалія — Польща — 2:2 (Маніше, 50; К. Роналдо, 73 — Левандовський, 44; Кржинувек, 88)