Ганна Омелянівна Буба, яка мешкає у селі Золоте Дубровицького району Рівненської області, скаржиться, що у Пенсійному фонді її не хочуть визнавати ветераном війни. «Я — уродженка Київської області, — пише пані Ганна. — Під час війни в 1944 році працювала в колгоспі, про що маю документи. В 1949 році за направленням Міністерства освіти я поїхала працювати в Рівненську область, де і проживаю в цей час. Коли вийшов Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», про який ви писали, я на нього не звернула уваги. А коли моя колега з Хмельницької області, яка теж за направленням приїхала на Рівненщину на вчительську роботу, отримала статус учасника війни, я почала оформляти документи». Проте пільг нашій читачці так і не дали. «Коли я звернулася за консультацією до Пенсійного фонду Дубровицького району, — розказує Ганна Омелянівна, — мені відповіли, що цей закон не поширюється на Рівненську і Волинську області. А як же тоді Хмельницька і Тернопільська, де цей закон діє?».
— Шановна Ганно Омелянівно, Закон України «Про статус ветеранів війни, їх соціальний захист», як і всі інші закони України, розповсюджується на всю територію України, а не на окремі області нашої держави, тобто повідомлена вам у Пенсійному фонді інформація не відповідає дійсності. Тож у вашому випадку документи слід подавати не до Пенсійного фонду, а до Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, їх соціальний захист».
Такі комісії були створені на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.1996 року № 458. Окрім того, наказом Міністерства соціального захисту населення України від 30.05.1996 року № 79 затверджено спеціальне Положення про вищевказані комісії. При цьому у пункті 6 цього Положення зазначено: «Комісія в обов'язковому порядку приймає документи та розглядає питання встановлення статусу учасника війни на своєму засіданні». Якщо ж працівники цієї комісії поведуться так само, як і працівники Пенсійного фонду, тобто відмовлять, то радимо вам, шановна Ганно Омелянівно, написати скаргу на їх дії до прокуратури за місцем розташування комісії, яка просто зобов'язана втрутитися в цьому випадку.