У ніч на 15 січня в Одеській обласній лікарні зареєстровано дві дитячі смерті — дівчинки та хлопчика. Обох напередодні доставили до медичного закладу з багатьма травмами, що дає підстави підозрювати батьків у жорстокому ставленні до малолітніх дітей. Трирічну дівчинку було доставлено в суботу з одного з сільських районів Одеської області, а хлопчика привезли в неділю — він нібито випав з другого поверху одеської квартири. Діагноз медиків — синдром жорстокого поводження.
На жаль, з'ясувати точку зору керівника дитячої лікарні Олександра Лімана не вдалося — у четвер зранку головлікар проводжав в останню путь одного з колег, а всім іншим розмовляти з цього приводу з представниками мас-медіа, за словами секретарки головлікаря, не рекомендовано...
Водночас «Українським новинам» керівник дитячої лікарні Олександр Лиман розповів, що у хлопчика була відкрита черепно-мозкова травма, переломи основи черепа, мозкова кома 2-3 ступеня, численні переломи правої і лівої ключових кісток, травматична екстракція 4 нижніх зубів, перелом спинки носа, а також забої тіла. У дівчинки були численні переломи склепіння кісток і основи черепа, а також численні забої тіла.
А що думають у райпрокуратурі? Мусимо констатувати: відмовився від будь-яких коментарів і заступник прокурора Суворовського району Ігор Гурський. А з самим прокурором теж, очевидно, може зв'язатися по телефону хіба що його безпосереднє начальство — для преси він недоступний. Такі взаємини також стають модними. Отож не маємо офіційного підтвердження і щодо порушення кримінальних справ за цими страшними фактами. А головний педіатр Одещини Ганна Луньова підтвердила лише смерть в обласній дитячій лікарні новонародженої крихітки, що нібито випала з помешкання другого поверху. «Щойно заходила до мене жінка, що так і не встигла побути бабусею загиблої дитини, — ділилася враженням від зустрічі з нею Ганна Петрівна. — Її теж вражає жорстока й безвідповідальна поведінка власної дочки, що ніде не працює, гуляє, а втім, зараз, як ми знаємо, це явище непоодиноке». Однак пані Луньова не змогла прокоментувати смертей двох трирічних дітей: свіжої інформації з дитячої лікарні не надходило. «А живу я ще й досі під враженням іншого факту — смерті від голодного виснаження одного з двох півторарічних братів-близнюків («УМ» повідомляла про цю дику трагедію), — продовжила головний педіатр, — причому сталося це на Святого Миколая. Ми просто були шоковані цим фактом голодної смерті в одеському будинку Андрійка, навіть не можу собі уявити, як могла його бабуся протягом кількох тижнів спостерігати за повільним виснаженням дитини. Єдине, що вона зараз твердить: «Мама дітей на місяць виїхала з міста, а в мене не було чим їх нагодувати». Брата Миколку, на щастя, лікарям вдалося врятувати від виснаження. Зараз малюк у лікарні, але вже набирає вагу — йде на поправку...»
За фактом доведення дітей до голодного виснаження правоохоронці притягують винуватців до відповідальності, в тому числі передбачено наприкінці січня розгляд справи про позбавлення матері права виховувати свого Миколку. А втім унаслідок здійснюваної соціально-економічної політики кучмівського уряду подібні ситуації перестали бути рідкістю — на одеських вулицях зараз, як і в повоєнні роки, сотні безпритульних дітей, частину яких вряди-годи забирають до дитячих притулків, а деяких малюків розподіляють у дитячі лікарні або в будинки дитини. Аморальна, затхла атмосфера, що тисне на людей із самого «державного» верху, провокує подібні аморальні взаємини і в тисячах родин, що не знають, як у цих умовах виживати. Першими витісняють або просто викидають з балконів на вулицю найслабкіших — дітей.
Одеський мер Боделан проголосив 2003-й, наприкінці якого помер від голоду і холоду далеко не один лише півторарічний Андрійко, роком дитини. А поточний 2004 рік той же кучмівський однодумець постановив вважати роком здоров'я в Одесі. На прояви такого цинічного ставлення до насущних потреб суспільства можна натрапити хіба що в творчості знаменитого Оруелла.