Учора Центрвиборчком Грузії оголосив остаточні результати дострокових президентських виборів, що відбулися 4 січня. Згідно з офіційними даними, безсумнівну перемогу отримав лідер партії «Національний рух» Михайло Саакашвiлі — за нього проголосували 96,27 відсотка виборців. А у порівнянні з цим результатом кількість голосів, відданих за №2, виглядає просто смішною — 1,85 відсотка. Саме стільки здобув колишній губернатор Імеретії Теймураз Шашіашвілі. Інші претенденти на пост глави держави — лідер партії «Давид Будівельник» Роін Ліпартеліані, лідер партії «Союз чад божих» Заза Сіхарулідзе, голова партії «Адвокати Грузії» Картлос Гарібашвілі, співголова руху «Мдзлевелі» Зураб Келехсашвілі — навіть не подолали одновідсотковий бар'єр. Ніхто з вищеназваних кандидатів не сподобався 1,7 відсотка виборців. Загалом, за даними ЦВК, у виборах взяли участь 1 мільйон 963 тисячі 556 чоловік із загальної кількості електорату понад 2 мільйони 200 тисяч осіб. До речі, порушенням у проведенні президентських виборів було оголошено використання неповних виборчих списків. Міжнародні спостерігачі, які прискіпливо стежили за процесом, відзначали, що у списках не були зазначені ті виборці, які не пройшли реєстрації ні перед самими виборами, ні в день голосування. Окрім того, до місцевих судів звернулося кілька неурядових грузинських організацій з наміром оскаржити результати виборів у деяких виборчих округах. Проте загальної картини підсумків це не змінить.
Офіційно і врочисто Михайло Саакашвілі перебере обов'язки президента 25 січня, коли присягне на вірність народу і Грузії під час інавгураційної церемонії. Проте подія може стати не такою грандіозною, як цього хотілося б наймолодшому президенту на теренах СНД. За повідомленням РІА «Новости», МВС Грузії має намір рекомендувати уряду обмежити у той день святкові акції, оскільки існує небезпека дестабілізації ситуації з боку окремих симпатиків екс-президента Шеварднадзе, які «не бажають заспокоїтися і зупинити свою діяльність, спрямовану проти нового керівництва країни». Про це заявив, зокрeма, міністр внутрішніх справ Гіоргій Барамідзе. Перед цим Барамідзе повідомляв, що його відомство запобігло замаху на життя Саакашвілі: на території, прилеглій до урядової резиденції Крцанісі, охорона викрила сховок, який міг використовуватися снайпером.
Напередодні проголошення офіційних результатів ЦВК з Михайлом Саакашвілі зустрівся координатор ЄС у зовнішньополітичних відносинах Хав'єр Солана. «Мета мого візиту в Грузію — знайомство з новим президентом країни. Під час переговорів хотілося б намітити конкретні шляхи поглиблення співпраці між Грузією та Євросоюзом», — окреслив він свою місію у розмові з журналістами. У полі цікавості пана Солани — також питання дострокових парламентських виборів, що відбудуться 28 березня. Нагадаємо, що ЄС виділив значні кошти на проведення президентських виборів у Грузії.
Тим часом у Грузії діє законодавчий орган попереднього скликання, оскільки результати виборів 2 листопада були оголошені недійсними. Останнім резонансним рішенням цього парламенту стала зміна державного прапора. Учора у прискореному режимі стягом Грузії затвердили історичне біле полотнище з п'ятьма червоними хрестами, під яким у листопаді пройшла «трояндова революція». Біле полотнище з червоним хрестом, який, до речі, лежить в основі стяга Великої Британії, вважається прапором Святого Георгія, покровителя Грузії. Правда, проти нього виступають деякі представники грузинської церкви, які вважають це знамено не православною, а ранньокатолицькою символікою.
З патріотичною промовою проти старого прапора виступив держміністр Грузії Зураб Жванія: «Під діючим прапором Грузія не святкувала жодної перемоги. Прапор з чорною жалобною смугою став символом нашої поразки та безнадії, з ним ми втратили Абхазію і Цхінвальський регіон». Встановити переможний прапор «Нацiонального руху» над парламентом Грузії збирається сам Саакашвiлі після прийняття присяги 25 січня.