Медсестра дитячого санаторію психоневрологічного типу «Дружний», що в Бучі на Київщині, Наталя Климівна Чайка прокинулася позаминулої ночі, відчувши запах диму. Коли кинулась оглядати приміщення, помітила, що чадить з-під зачинених дверей кімнати на першому поверсі — там виявився осередок пожежі. Діти тим часом спали поверхом вище. Жінки — 66-річна Наталя Чайка та 48-річна Галина Садова — самотужки почали виводити дітей (а їх було 23) з палаючого корпусу санаторію металевою драбиною, що підіймалася із землі на другий поверх. Про шоковий стан малих (у санаторії лікуються діти шкільного віку) говорити не доводиться: двоє дівчаткок 12 та 13 років, розбивши скло, вистрибнули з вікна другого поверху — вони найбільше постраждали з усіх дітей, поламавши ноги. Десятеро дітлахів віком від 6 до 13 років госпіталізовано до Київської дитячої лікарні «Охматдит». «Усі діти мають інгаляційні порушення через отруєння чадним газом легкого ступеня, — розповів «УМ» завідувач токсикологічного відділення лікарні, в яке доставили дітей, Борис Шеман. — Наразі діти почуваються добре, щоправда, усі в шоці від пережитого». Потрапили на лікарняні ліжка і рятівниці дітей — медсестра Наталя Чайка та санітарка Галина Садова госпіталізовані до опікового відділення Київської обласної лікарні з опіками тіла 2—3 ступенів та отруєнням чадним газом.
Варто зазначити, що пожежники прибули на місце пригоди за кілька хвилин. Як розповів «УМ» керівник Центру протипожежної пропаганди МінНС України в Київській області Олександр Тригуб, пожежна частина, на щастя, була за якихось два-два з половиною кілометри від санаторію. Будівлю загасили, врятували від вогню два розташовані поруч інші корпуси санаторію. Наразі фахівці встановлюють причину займання, однак попередня вже оприлюднена: коротке замикання освітлювальної мережі першого поверху.
«Приміщення нашого корпусу, в якому виникла пожежа, дуже старе, — розповідає «УМ» головний лікар санаторію «Дружний» Ольга Іщенко, — побудований корпус ще у 1900 році як Будинок дитини. У 1982 році його перепрофілювали на санаторій психоневрологічного типу для дітей віком від 6 до 15 років — з того часу тут не зроблено жодного ремонту!». Наразі бухгалтерія санаторію «підбиває підсумки» нічної пригоди (до речі, за всю історію існування санаторію це перша пожежа), але вже зараз зрозуміло, що втрати й без того небагатого санаторію серйозні: у полум'ї згоріло два телевізори, пилосос, усі ліжка, ковдри, запас постільної білизни, килимки, одяг дітей та підручники. «До нас уже приїжджали представники міської влади, — веде далі Ольга Миколаївна, — громадські та релігійні організації привезли одяг для малят. Ми повідомили всім батькам про те, що вони зможуть приїхати і вибрати для своїх дітей вдяганку замість тієї, що згоріла». Усі діти, що лікувалися у санаторії, — кияни, як правило, із соціально незахищених родин, багатодітних чи неповних.
Мешканців іншого спального корпусу тимчасово переселили у Ворзель, у лікувальний заклад «Орлятко» — керівництво постраждалого санаторію «Дружний» вирішило не травмувати дітей «картинкою» обвугленого сусіднього приміщення.