Не рибкою єдиною

07.08.2007

Відкритий чемпіонат Парижа, що завершився у неділю, головний тренер збірної України Іван Сівак вважав для українських спортсменів одним із найважливіших стартів року. Можна сподіватися, що наставник залишився задоволеним, адже до чільної трійки наші співвітчизники потрапляли 13 разів. Хоча треба зважити, що місця на п'єдесталі українці здобували далеко на завжди з видатним результатом.

Чотириразова олімпійська чемпіонка Яна Клочкова до четвергового «срібла» на 400-метрівці комплексним плаванням додала «золото» на 200 метрах (2.12,16). У суботу чемпіон і рекордсмен світу з Броварів Олег Лісогор упевнено переміг на своїй коронній 50-метрівці брасом (27,62), а Валерій Димо тут був п'ятим (27,96). На удвічі довшій дистанції перше місце Димо й третє — Ігоря Борисика розділило всього 0,06 секунди (1.01,24 і 1.01,30).

У фіналі на 50 м батерфляєм Сергій Бреус iз часом 23,90 поступився лише шведові Ларсу Фрьоландеру (23,71); ветеран Денис Силантьєв став тут сьомим (24,28). Натомість Силантьєв виграв двохсотметрівку (1.55,48) і вибився на другу позицію на 100 метрах (52,73), а молодий Артем Пронь на «сотці» лише трохи не дотягнув до п'єдесталу — четвертий час (52,85).

Показала свою силу й молода генерація. 21-річна запоріжанка Ірина Амшеннікова стала третьою у фіналі 50-метрівки на спині (28,73) і другою — на 100 м (1.01,46). 20-річна харків'янка Юлія Підлісна фінішувала другою на стометрівці брасом (1.09,47) і третьою — на 200 м (2.28,65), хоча час продемонструвала зовсім не видатний. 22-річна донеччанка Оксана Серікова фінішувала четвертою у спринтерському запливі на 50 м вільним стилем (25,56).

Відзначилася наша команда й однією нагородою в естафетних видах: Проценко, Борисик, Пронь і Єгошин стали «срібними» на дистанції 4х100 м комплексом, програвши лише росіянам.