У суботу, після закінчення матчу «Арсенал» — «Нафтовик», у внутрішньому дворі динамівського стадіону панувала радісна атмосфера: «каноніри» виграли з великим рахунком і стрибнули високо вгору в турнірній таблиці. Але приводом для оптимізму були не стільки очкові здобутки київського клубу та якісна гра, скільки відчуття міцних тилів команди, що є запорукою для нових звершень. Якщо наприкінці минулого чемпіонату стояло питання про банкрутство «Арсеналу» та його розформування, то на старті нової першості йдеться про добре забезпечену і вмотивовану команду. «Добре, що сьогодні є люди, які багато роблять для команди, — сказав, відповідаючи на запитання «УМ», усміхнений тренер «канонірів» Олександр Заваров. — Тепер у нас є поле, зали, добре харчування — словом, усе, чого бракувало раніше. Думаю, поступово зростатиме і клубна інфраструктура, і тоді можна буде ставити питання про «зону УЄФА».
Щодо інфраструктури. У прес-службі «Арсеналу» (а, до речі, віце-президентом клубу з питань зв'язків із громадськістю став відомий журналіст Володимир Кацман) «УМ» повідомили про переговори власника команди Вадима Рабиновича з приводу будівництва в Києві суперсучасної бази для «канонірів». Такий проект Рабиновичу нібито запропонували таємничі французи, котрі нещодавно перебували в Києві. Учора «УМ» зв'язалася з офісом «Арсеналу» і з'ясувала, що власник команди якраз приїхав із Франції, де мав уже більш предметний контакт із будівельниками. Відчувалося: Вадим Зиновійович на іншому кінці дроту просто пашить оптимізмом...
— Чи можна вже дізнатися, з якою конкретною фірмою веде переговори «Арсенал»? Про які саме рішення ідеться?
— Назва фірми — «Пірс», базується вона в Монте-Карло. Після попередніх переговорів, які відбувалися у Києві, це була більш конкретна ознайомча поїздка. І те, що я побачив, можна назвати «ХХІ століттям у справі футбольного будівництва з точки зору швидкості, техніки та дизайну». Якщо втілити подібне технологічне рішення в нас, це буде абсолютно новим рівнем бачення футбольного господарства не лише для України, а й для усієї Європи. Дещо трохи схоже будувалося у Німеччині під чемпіонат світу 2006 року, але й там рівень був нижчим, ніж запропоноване нам і сприйняте нами. Такий комплекс французи збудували поки що лише на Тайвані, а на нашому континенті такого ще немає. І саме ФК «Арсенал-Київ» може стати першопрохідцем.
— Яку конкретно споруду плануєте?
— Це сучасна футбольна база, головний корпус якої — куполоподібної, майже сферичної форми, має вигляд футбольного м'яча. Будівля включає в себе спеціальні тренувальні комплекси, методичні кабінети, конференц-зали, прес-центр...
— Скільки тут буде футбольних полів?
— Та скільки завгодно — хоч одне-два, хоч сорок. Ідеться про блочну систему, а кількість полів залежить від розмірів виділеної під базу ділянки. До речі, таке поле у випадку дощу може опускатися, ховатися під дахом... Для нас важливо, що такий комплекс можна збудувати на компактній території, швидко — ледь не за півроку, і з порівняно невеликими витратами.
— На чию користь порівняння вашого проекту з уже існуючими в Україні розкішними базами «Динамо» і «Шахтаря»?
— Скажу так: бази динамівців і гірників — це монументальне завершення уявлень про такі об'єкти ХХ століття. А ми говоримо про споруду ХХІ століття.
— Щодо ділянки під забудову. Відомо, що питання землевідводу в Києві вирішується дуже складно, і, навіть маючи гроші та вплив у вищих політичних колах, не так просто отримати дозвіл на будівництво спортивної арени. Це добре знають, зокрема, власники баскетбольного клубу «Київ»...
— Справді, це проблема. Мені кажуть — до кінця виборів жодного просвітлення із землевідводом не буде, люди в Київраді вирішують власні проблеми і т.п. Але я вважаю, що це велика помилка. Адже йдеться не про чиїсь примхи, а про загальний інтерес, про підготовку до чемпіонату Європи. А через пару місяців може бути так, що ми прокинемося, і квитки на Євро-2012 треба буде заявляти не в Україну та Польщу, а в Італію. Мер Черновецький та інші люди при владі мають нарешті прокинутися і зрозуміти, що не можна плутати політику і футбол, власні інтереси та потребу громади. Потрібно нарешті зламати імідж України як азіатської держави, потрібно почати активно діяти! Та наразі наша влада, передусім київська, думає, що боронь Боже, аби на цьому хтось заробив...
— Я так розумію, ви маєте на увазі, що нова база ФК «Арсенал» може бути місцем розташуванням якоїсь національної збірної — учасниці Євро-2012 — на час проведення футбольного чемпіонату?
— Так, але не тільки це. Цей комплекс цілком може служити загальноукраїнським футбольним інтересам, приносити користь не лише «Арсеналу».
— Скільки коштів ви готові вкласти в такий проект?
— Поки що я не можу говорити про конкретну цифру. Але, повірте мені, якщо хтось вирішить зробити нарешті щось конкретне під Євро-2012, — проблем із залученням інвестицій не буде. Ми готові вести переговори про залучення інвестицій.
— І останнє запитання. Вадиме Зіновійовичу, в новій іпостасі — президента футбольного клубу — ви працюєте трохи більше місяця. Які ваші перші враження від нового бізнесу? Чи не жалкуєте, що взялися рятувати і підтримувати «Арсенал»?
— Ні, розчарування немає, навпаки — дедалі більше втягуюся в цю цікаву справу. Ми вже написали новий, бойовитий гімн клубу, хлопці відчувають дедалі більшу гордість за свою команду і своє місто. Ми почали активну рекламну кампанію, тож думаю, що на «Арсенал» підуть і вболівальники. Будемо спільно любити одні одних (сміється). І результат буде — ось в останньому турі «Арсенал» здобув першу за останні три роки перемогу з великим рахунком. Я переконаний, що головний тренер Олександр Заваров даруватиме киянам якісний, красивий футбол.