Сонце і ніж

Сонце і ніж

Убивство, скоєне тиждень тому на перехресті двох людних вінницьких вулиць — Келецької та Воїнів-інтернаціоналістів, — вразило городян особливим нахабством і жорстокістю. Приблизно о тринадцятій годині невідомий увійшов через незамкнуті двері до тютюново-газетного кіоску, завдав продавцеві вісімнадцять ножових ран і кинувся тікати. Потерпіла ще зуміла пройти десять метрів до ближнього кафе, повідомила, що нападник був у світлих штанях та з оголеним торсом, і знепритомніла. Померла вона уже в машині швидкої допомоги.

Сорочку мати вишила мені...

Сорочку мати вишила мені...

Свого часу «УМ» повідомляла про рівненський рекорд з одночасного перебування в одному місці найбільшої кількості людей у вишиваних сорочках — його встановили торік на День незалежності. А цьогоріч 24 серпня побити його планують у Тернополі.

Замість «чорного» — два додаткових входи

Замість «чорного» — два додаткових входи

До традиційного і водночас завжди неповторного ярмарку в селі Великі Сорочинці, що у Миргородському районі на Полтавщині, залишилося менше трьох тижнів. Цього року він триватиме з 14 по 19 серпня, хоча офіційне відкриття заплановане на 15 серпня. Організатори очікують, що в ньому візьме участь Президент України, котрий має серед «завсідників» ярмарку — насамперед народних майстрів — багато знайомих. До речі, активно впроваджувана Віктором Ющенком «мода» на їхні вироби, власне, на відродження традиційних українських ремесел змінює на краще й обличчя ярмаркового майдану.

Нехай виправдаються

Нехай виправдаються

Після того як Міністерство внутрішніх справ та Служба безпеки України категорично заперечили інформацію поліції Ізраїлю, що громадяни України причетні до міжнародного злочинного угруповання, яке торгувало людськими органами, свої претензії, схоже, відкликали і самі ізраїльські стражі порядку.

«Шахтарська-Висока»

«Шахтарська-Висока»

Група із 75 донецьких альпіністів, спортсменів і гірників завершила сходження на найвищу гору Кавказу Ельбрус, подолавши 5 тисяч 633 метри. На згадку про це на вершині залишилися прапори України та Донецької області, а також один із символів гірняцького краю — шмат вугілля. Причому останній промандрував дещо більший шлях — понад 7 тисяч кілометрів, адже спершу був піднятий із вибою шахти «Шахтарська-Глибока» на глибині 1380 метрів.

Прощавайте, Шурочко!

Прощавайте, Шурочко!

Вони йдуть по той бік горизонту з недопустимою швидкістю — старі актори, власне Актори, на яких виросли мільйони людей із 15 країн, які зараз штучно ще ніби мають одна до одної якийсь стосунок у формальних рамках СНД. Актриса Лідія Смирнова (народилася в Тобольську в 1915 році) починала в той золотий період кінематографа, коли на екрані царювали діви. Їх було не так багато, як нині «зірок», і пробитися до їхньої когорти було непросто, але як обожнювали їх — жіночних, вродливих, загадкових, чуттєвих — у країні, де «секса нет».

100% оздоровлення

100% оздоровлення

За словами віце-прем'єр-міністра Олександра Кузьмука, з учорашнього дня відрізок колії, де сталося НП, мали повністю відремонтувати, а з 19-ї години по цій ділянці повинен прокурсувати перший потяг. На ліквідацію усіх наслідків катастрофи Кабінет Міністрів учора виділив із резервного фонду майже 15 мільйонів гривень. Як повідомили «УМ» у Львівській облдержадміністрації, 12 мільйонів влада регіону має намір витратити на оздоровлення дітей ураженого регіону. Начальник управління у справах сім’ї та молоді Львівської ОДА Андрій Корнат каже, що на відпочинок відправлять усіх без винятку неповнолітніх. «Відбирати, хто саме поїде, не доведеться, бо оздоровитися зможуть усі, чиї батьки звернулися із відповідними заявами до місцевої влади свого населеного пункту».

Скелети... під фундаментом

Скелети... під фундаментом

Ще кілька років тому в самому центрі міста — за адресою Шкільна, 69 стояв непоказний двоповерховий будинок, жили сім'ї, бігали діти. І ніхто з них навіть не здогадувався, що їхня домівка розташована прямісінько на колишньому кладовищі. Після знесення будинку було вирішено звести на цій земельній ділянці нову елітну п'ятиповерхівку. Однак, зважаючи на місцерозташування, у березні 2007 року тут була проведена археологічна експертиза, яка виявила потужний культурний шар пізнього середньовіччя — знахідки XVI та XVII століття. Тож замовнику будівництва довелося змиритися з тим, що будь-які подальші земельні роботи мали проводитися лише після археологічних досліджень. Та на цьому сюрпризи не вичерпалися, оскільки, заглибившись на метр-півтора, археологи несподівано виявили залишки старовинного цвинтаря. Спочатку це був склеп XVIII століття, але потім землекопи натрапили на чималу кількість людських скелетів просто в грунті. Заступник директора ДП «Науково-дослідний центр археологічної служби НАН України» Василь Чекурков при зустрічі не приховував, що експедицією вже виявлено близько 70 людських поховань:

Всі статті рубрики