В бiй iдуть кiностудiї...

В бiй iдуть кiностудiї...

Чільні урядовці Януковича, передусім міністр культури і мистецтв України Богуцький і його заступник Кохан, продовжують «цілеспрямовану руйнацію Одеської кіностудії, що є колискою вітчизняного кіномистецтва», заради того, щоб «приховати факти власної корупції». Така оцінка кадрової політики керівництва відомства міститься в ухвалі правління Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України, прийнятій на позачерговому засіданні й оприлюдненій головою правління Рудольфом Отколенком. «Ми глибоко обурені і протестуємо, — говориться у документі, надісланому 29 грудня Президенту Л. Кучмі, прем'єр-міністру В. Януковичу та віце-прем'єру Д. Табачнику, — у зв'язку з призначенням наказом міністра культури і мистецтв України на посаду гендиректора Одеської кіностудії Ольги Невєрко, всупереч вимогам трьох пленумів НСКУ і переважної більшості творчих працівників Одеської кіностудії про призначення на цю посаду Ярослава Лупія — режисера-постановника, заслуженого діяча мистецтв України... Вимагаємо скасування наказу і негайного розслідування причин, що призвели до цього. Вимагаємо призначити на посаду гендиректора Я. Лупія. Недержавне ставлення до долі Одеської кіностудії змушує нас вдатися до нестандартних кроків протесту».

Абонемент для фортепіано з оркестром

Абонемент для фортепіано з оркестром

Наприкінці року Національна філармонія порадувала любителів класичної музики кількома цікавими концертами. Це і сценічна версія «Моцарта і Сальєрі», і традиційна «Прощальна симфонія» «дідуся віденського симфонізму» Йозефа Гайдна у виконанні Київського камерного оркестру, де його керівник Роман Кофман виступає не тільки диригентом, а й скрипалем, і, нарешті, прекрасні гастролі харківського піаніста, котрий зараз живе у Сіднеї, лауреата численних міжнародних конкурсів (у тому числі знаменитого конкурсу піаністів у японському місті Хамамацу) Олександра Гаврилюка.

«Тетяна» в «Західній кімнаті» з вікнами на схід

«Тетяна» в «Західній кімнаті» з вікнами на схід

Ще тільки початок нового, 2004-го, ще мізки у всіх забиті попсовими новорічними мюзиклами, ще громадяни не прочунялися від тотального перегляду телецеремоній вручення російських музичних премій, як ба! — елітарне мистецтво. Компанія «Антреприза» привозить у Київ японську балетну трупу «Шамбр Вест», що в перекладі з французької означає «західна кімната». Така назва повідомляє тільки про місцерозташування «Шамбр Вест» — на захід від центру Токіо. Цей колектив існує 14 років і «спеціалізується» на нових трактовках класичних балетів, утім у репертуарі японських танцівників є й оригінальні вистави.

Три клони легендарних «Піснярів»

Три клони легендарних «Піснярів»

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Легендарна група «Пісняри», яка примусила свого часу весь Радянський Союз підспівувати своїм хітам по-білоруськи, після смерті лідера і вокаліста Володимира Мулявіна перетворилася на клубок змій. Сьогодні в музичній тусовці є три колективи з однаковою назвою.

Всі статті рубрики