Влада Північної Кореї дозволила американській делегації відвідати КНДР з п'ятиденним візитом та побувати в ядерному комплексі Йонбйон, який знаходиться за 90 кілометрів на північ від Пхеньяна. Це були перші відвідини комплексу чужинцями відтоді, як у жовтні 2002 року Пхеньян змусив інспекторів ООН залишити країну та демонтував на території комплексу всі датчики і камери моніторингу. США звинувачують Північну Корею в тому, що вона відновила в Йонбйоні переробку використаного ядерного палива та видобуток з нього плутонію, який можна використовувати для виробництва ядерної зброї.
Після завершення візиту до Північної Кореї американська делегація ще до повернення на батьківщину завітала до Китаю та Південної Кореї. Її голова, професор Стенфордського університету Джон Льюїс, та інші учасники, серед яких були два радники Сенату США, ядерні експерти та колишній посланець Держдепартаменту США у КНДР, під час учорашньої пресової конференції у Сеулі відмовилися подати подробиці побаченого в північнокорейському ядерному комплексі, а лише зазначили, що відвідали всі об'єкти, які бажали. Інспектори складуть детальний звіт владі США про свій візит до Йонбйону, хоча Вашингтон попередньо заявив, що американська делегація не мала статусу офіційної.
Північна Корея зробила цей жест доброї волі в той час, коли США та їхні союзники активізували зусилля з метою добитися згоди Пхеньяна на участь у черговому раунді переговорів стосовно північнокорейських ядерних програм. Перший такий раунд переговорів за участі Північної і Південної Корей, США, Китаю, Японії та Росії відбувся у серпні минулого року в Пекіні. Другий планувався на жовтень, але не відбувся з огляду на непоступливість Північної Кореї та США стосовно попередніх умов проведення такої зустрічі. Агенція «Франс Пресс» повідомила вчора з посиланням на китайські та японські дипломатичні джерела, що другий раунд переговорів може відбутися у лютому.