Другу в Києві грузинську парафію презентували в Києво-Печерській лаврі 8 червня. Тут, в церкві Різдва Богородиці, тепер заплановане щосуботнє богослужіння грузинською мовою. Про потребу такої парафії, підпорядкованої Московському патріархату, заговорили після того, як у церкві Різдва Христового на Подолі з благословення грузинського патріарха Iлiї II та Патрiарха Київського i всiєї Русi-України Філарета стала діяти грузинська спільнота святого Католікоса Киріона. Утім минуло півтора року, поки був отриманий дозвіл патріарха Ілії ІІ на заснування подібної парафії при Московському патріархаті, — предстоятель Грузинської церкви тричі відмовляв посланцям митрополита Володимира (Сабодана). Патріарх-католікос Ілія ІІ, який у 2005-му активно виступав проти підтримки ієрархом Російської церкви сепаратистського режиму Південної Осетії, пом'якшав після акцій терору проти грузин (зокрема енергетичного та насильницької депортації з РФ за національною ознакою), і в березні навіть прибув до Москви, аби «врегулювати стосунки» з патріархом Алексієм ІІ.
Історії Грузинської та Української православних церков на диво схожі. У в 1917 році Грузія проголосила державну незалежність і відновила автокефалію церкви і патріаршество, скасоване після окупації Російською імперією. Відразу ж з Півночі посунули звинувачення, які нині чуємо щодо Української церкви — у «неблагодатності», «неканонічності», «розкольництві». Врешті, Московський патріарх Тихон прокляв увесь грузинський народ і Грузинську церкву й оголосив анафему патріарху Киріону. Невдовзі грузинського патріарха вбили вночі у монастирській келії. Нині він долучений до лику святих.
Нині в Абхазії і Південній Осетії Московський патріархат опанував усі монастирі і пропагує духовний сепаратизм. Найбільші українські святині — Києво-Печерська і Почаївська лаври також підпорядковані Москві. Подейкують, що грузинські ієрархи, які організували грузинську парафію в Лаврі, пов'язані з російськими спецслужбами, а її прихожанами є грузинські підприємці, бізнес яких залежить від російського.
«Я хочу просити грузинiв не втягуватися до цієї авантюри, зверненої не лише проти Української церкви, але вцілому проти українського народу і його державності, — каже настоятель парафії святого Католікоса Киріoна отець Ніколоз Інасарідзе.— Вони йдуть проти історії. Українська церква, як і всі церкви, неодмінно буде визнана всією повнотою православ'я. І тоді буде соромно, що вони повірили омані, яку їм нав'язало московське духовенство в особi етнічних грузинів. Хочу звернутися до нашого патріарха: Ваше святійшество, ви, спадкоємець великих патріархів, уже третє десятиліття мудро керуєте Грузинською церквою. Виходячи з нашого історичного досвіду і з братських стосунків між українським і грузинським народами, прошу вас зупинити безвідповідальні й самочинні дії ієрархів, які виступають сьогодні проти автокефалії Української православної церкви і проти об'єднання українського православ'я. Прошу не допустити цим роз'єднання грузинiв, якi проживають у Києвi i загалом в Українi».